سوالات متداول

پاسخ به پرسش های پر تکرار شما در مورد تابعیت و پاسپورت دوم کشور دومینیکا و همینطور مزایای اخذ پاسپورت دومینیکا

حدودا بازه زمانی 4 الی 6 ماه

روش اهدای پول به دولت دومینیکا مناسب ترین انتخاب می باشد و در بین متقاضیان محبوب تر است.

پاسپورت دومینیکا دارای اعتبار 10 ساله می باشد.

شما با پاسپورت دومینیکن تنها می توانید به 65 کشور بدون ویزا سفر کنید اما با پاسپورت دومینیکا توانایی سفر به بیش از 146 کشور بدون ویزا را خواهید داشت.

هزینه زندگی در دومینیکا که هزینه های حمل و نقل ، غذا ، اجاره مسکن و غیره را شامل می شود ، با توجه به شیوه زندگی افراد و شهر محل اقامتشان ماهانه حدود 750 تا 1100 دلار امریکا است.

دومینیکا کشور کوچک و محدودی است که در بسیاری از کشورها سفارت و کنسولگری ندارد. در ایران سفارت انگلستان حافظ منافظ دومینیکا می باشد و نزدیکترین سفارت و کنسولگری دومینیکا در حال حاضر در کشور امارات متحده عربی و در شهر ابوظبی قرار دارد.

پاسپورت بیومتریک ePassport یا پاسپورت دیجیتال نیز نامیده می شود ، به لحاظ ظاهری درست مانند پاسپورت قدیمی  است . اما درون این گذرنامه علاوه بر اطلاعات اولیه فرد ، یک تراشه الکترونیکی نیز تعبیه شده است که حاوی اطلاعات بیومتریک دارنده پاسپورت است که در پردازش سیستم یکپارچه جهانی بررسی می شود.

پاسپورت دومینیکا در رتبه بندی جهانی امتیاز بسیار بالاتری نسبت به پاسپورت ترکیه دارد. با استفاده از پاسپورت ترکیه قادر به سفر در کشورهای حوزه شنگن نمی باشید ، اما با  استفاده از پاسپورت دومینیکا به راحتی می توانید به این کشورها از جمله انگلستان سفر کنید.

به علت پروسه طولانی از زمان اقدام تا دریافت پاسپورت که حدود 8 سال می باشد.

امارات داری اقامت 2 ساله می باشد ، اما دومینیکا دارای پاسپورت 10 ساله می باشدکه بعد از اتمام تاریخ آن مجددا میتوان این پاسپورت را تمدید کرد. همچنین دریافت اقامت امارات حتما باید از طریق خرید ملک یا ثبت شرکت انجام شود.

برای دریافت پاسپورت یونان ملزم به زندگی در این کشور به مدت حداقل 7 سال می باشید ، اما برای دریافت پاسپورت دومینیکا نیازی به زندگی در این کشور نمی باشد.

برای دریافت پاسپورت یونانی نیاز به قبول شدن در آزمون زبان یونانی دارید اما برای پاسپورت دومینیکا نیاز به دریافت مدرک زبان نمی باشد.

برای دریافت پاسپورت یونان نیاز دارید که 7 سال مقیم مالیاتی این کشور باشید ، اما افرادی که پاسپورت دومینیکا را دارا می باشند از طرف دولت این کشور معاف از مالیات می باشند.