مواردی که در این مطلب می‌خوانید

پاسپورت دومینیکا و اخذ اقامت مادام العمر

مطالب پیشِ رو، راهنمای کامل اخذ پاسپورت دومینیکا در سال 2022 است که با استفاده از دقیق‌ترین و جدیدترین اطلاعات و آمار برنامه شهروندی کشور دومینیکا تهیه شده است.

این مطلب به صورت مداوم بروز رسانی می‌شود تا جدیدترین شرایط اخذ شهروندی و پاسپورت دومینیکا را در اختیار شما متقاضیان گرامی قرار دهد. اگر فرصت خواندن این مطلب را ندارید می‌توانید فرم مشاوره را پر کنید تا مشاوران ما در کوتاه ترین زمان با شما تماس بگیرند.

دولت دومینیکا یک برنامه اقتصادی شهروندی ایجاد نموده است که به عنوان روزنه ای در توسعه ملی به حساب  می آید. برنامه اقتصادی تعیین شده به متقاضیان این امکان را می دهد که بدون درخواست اقامت ، پاسپورت و تابعیت دومینیکا دریافت کنند و تبدیل به یک شهروند در کشور دومینیکا شوند.

دلایل انتخاب پاسپورت دومینیکا

کشور مشترک المنافع دومینیکا در جنوب گوادلوپ در دریای کارائیب واقع شده است. مساحت دومینیکا 750 کیلومتر مربع و جمعیت این کشور تقریبا 72٫000 نفر است. پاسپورت دومینیکا رتبه 32 قدرتمندترین پاسپورت جهان را در سال 2022 کسب کرده است.

دارندگان شهروندی دومینیکا امکان سفر به 146 کشور بدون نیاز به ویزا، در نقاط مختلف جهان مانند اروپا، امریکا، افریقا و آسیا را دارا می‌باشند.

همچنین با اخذ تابعیت دومینیکا و در دست داشتن گذرنامه این کشور می‌توان به راحتی ویزا مولتی 10 ساله کشورهایی چون امریکا، کانادا و استرالیا را بدون هیچ شرایط پیچیده ای دریافت کرد.

مشاوره رایگان تابعیت دومینیکا

دومینیکا ویژن همراه شماست تا مسیر دریافت تابعیت دومینیکا  را راحت طی کنید

روش های اخذ پاسپورت دومینیکا

برنامه اخذ شهروندی و پاسپورت دومینیکا از طریق سرمایه گذاری از سال 1993 راه اندازی شده است، و تا کنون متقاضیان بسیاری را از سرتاسر دنیا به خود جلب نموده است.

دولت دومینیکا برای متقاضیان دریافت تابعیت مادام العمر و پاسپورت دوم این کشور ، دو روش را تعیین کرده است (Dominica CBI Investment Options) که متقاضیان می بایست از طریق یکی از نمایندگان تأیید شده از سوی دولت دومینیکا اقدام نمایند:

اخذ شهروندی دومینیکا از طریق کمک بلاعوض به دولت

در این روش فرد متقاضی با پرداخت مبلغی به عنوان کمک بلاعوض به دولت دومینیکا درخواست دریافت تابعیت و پاسپورت این کشور را می دهد.

اخذ شهروندی دومینیکا از روش شرکتی یا سرمایه گذاری در املاک

در این روش متقاضیان پروژه های مشارکتی که از طرف خود دولت دومینیکا تأیید شده اند مثل پروژه های هتل سازی (ویولت، هیلتون، آنیلچی) یا ساختن مدرسه یا ساختن مراکز درمانی و … بخشی از سهام آنها را خریداری می کنند.

این روش به دلیل زمانبر بودن و هزینه های بیشتر نسبت به روش اول مورد استقبال متقاضیان قرار نمیگیرد.

پاسپورت دومینیکا

قیمت پاسپورت دومینیکا

قیمت این پاسپورت در بین متقاضیان بسیار مهم است زیرا در حال حاضر بسیاری از ایرانیان به دنبال اخذ پاسپورت دومینیکا می باشند چون بسیاری از محدودیت هایی که با پاسپورت ایرانی دارند مانند سختگیری سفارت های اروپایی برای دادن ویزای شنگن و آماده کردن تعداد زیادی از مدارک برای سفارتخانه ها و… با گرفتن پاسپورت دومینیکا حل می شود.

هزینه های اخذ پاسپورت دومینیکا

همانطور که قبلا توضیح داده بودیم تابعیت دومینیکا از دو روش قابل دریافت است و مقدار هزینه برای هر کدام از این روش ها متفاوت میباشد که در زیر به صورت کامل به آنها اشاره شده است:

روش کمک بلاعوض (Donation) به دولت دومینیکا

در این روش این مبلغ کمک بلاعوض محسوب می شود و وجه پرداختی قابل برگشت نیست. در حقیقت شما پول می دهید و پاسپورت  و تابعیت دومینیکا را می خرید که حداقل مبلغ 100هزار دلار آمریکا برای یک نفر می باشد و این مبلغ با توجه به تعداد افراد خانوار و سن آنها تغییر می کند ، که این هزینه ها بعداز صدور نامه تاییدیه شهروندی یا اپرووال به حساب دولت دومینیکا پرداخت می شود.

لذا از کلیه عزیزان و متقاضیان درخواست داریم در صورت تمایل به اطلاع از قیمت با مشاورین دومینیکا ویژن تماس بگیرید تا مشاوران ما بتوانند پس از بررسی کلیه شرایط شما ، بهترین نرخ و حتی بهترین شرایط پرداختی را متناسب با شرایط شما به حضورتان اعلام نمایند.

روش سرمایه گذاری

در این روش لازم است که حداقل مبلغ 200 هزار دلار آمریکا در پروژه های مورد تایید دولت مانند پروژه های هتل سازی سرمایه گذاری شود.

البته باید در نظر داشت که در این روش پس از 5 سال امکان فروش و یا واگذاری سهام خود را در پروژه سرمایه گذاری دارید. لازم است در نظر داشته باشید که یک روش مطمئن است  و در مدت زمانی که در آن کشور حضور ندارید مالیاتی شامل حال شما نخواهد شد.

شرایط دریافت پاسپورت دومینیکا

دومینیکا ویژن یک شرکت مهاجرتی و اقامتی پیشگام است که در برنامه های سرمایه گذاری برای اخذ اقامت و شهروندی در کشورهای مختلف در سراسر جهان تخصص دارد. 

برنامه شهروندی دومینیکا از طریق سرمایه گذاری، روند درخواست نسبتاً ساده ای دارد. پس از انتخاب گزینه سرمایه گذاری خود، یک نماینده مجاز را برای رسیدگی به درخواست خود انتخاب کنید.

پس تکمیل مدارک و ارسال درخواست، اسناد شما معمولاً ظرف سه ماه از طرف دولت دومینیکا توسط واحد سرمایه گذاری (CBIU) ارزیابی می شود. یک بررسی پیشینه دقیق انجام می شود و در صورت تائید مدارک، درخواست شما تایید می شود. پس از آن یک گواهی ثبت نام برای شما صادر می شود و می توانید برای پاسپورت اقدام کنید.

شرایط پاسپورت دومینیکا

مدارک مود نیاز جهت اخذ پاسپورت دومینیکا

در این قسمت مدارک مورد نیاز برای CBIU دومینیکا را با هم مرور میکنیم که برای هر شخص یا خانوادهای با توجه به نوع درخواست شهروندی ای که دارند میتواند متفاوت باشد، در زیر به دو نوع که بیشترین کاربرد را در بین متقاضیان دارد اشاره کرده ایم، برای اطلاعات بیشتر با مشاوران با تماس بگیرید.

مدارک لازم برای زن و شوهر

مدارک لازم برای متقاضی اصلی

کشورهای مجاز بدون ویزا با پاسپورت دومینیکا

در جدول زیر نام برخی از کشورهای مجاز با پاسپورت دومینیکا در هر قاره به تفکیک آورده شده است. در واقع دارندگان تابعبت دومینیکا بدون نیاز به اخذ ویزا میتوانند به این کشورها سفر کرده و در بازه های زمانی مختلف در این کشورها اقامت داشته باشند.

اروپا
امریکا
افریقا
آسیا
اسپانیا
برزیل
مصر
کره جنوبی
ایتالیا
آرژانتین
گینه بیسائو
مالزی
انگلستان
کلمبیا
کنیا
سنگاپور
آلمان
کوبا
توگو
هنگ کنگ
فرانسه
اروگوئه
سنگال
چین
هلند
باهاما
ماداگاسکار
سریلانکا
سوئد
کاستاریکا
کیپ ورد
مالدیو
سوئیس
گرانادا
اوگاندا
اندونزی
نروژ
پرو
مالاوی
فیلیپین
فنلاند
پاناما
زامبیا
اردن
بلژیک
سنت لوسیا
موزامبیک
ازبکستان

مراحل انجام کار برای درخواست پاسپورت دومینیکا

1. عقد قرارداد و پر کردن فرم های مربوطه و دریافت شماره پرونده

2. ترجمه مدارک مورد نیاز متقاضیان و ارسال برای اداره CBIU کشور دومینیکا

3. دریافت نامه رسمی موفقیت و تأییده دولت دومینیکا (Approval Letter)

4. پرداخت مبلغ نهایی به دولت دومینیکا

5. صادر شدن گواهی تابعیت، شناسنامه و پاسپورت توسط دولت دومینیکا

6. ارسال برای ایران و تحویل به متقاضی

مزایای پاسپورت دومینیکا برای ایرانیان

پاسپورت دومینیکا دارای مزایای بسیار زیادی برای دارندگانش می‌باشد و برای هر شخص اولویت بندی این امکانات می‌تواند متفاوت باشد.

درخواست مهاجرت به امریکا، کانادا و استرالیا همواره بین ایرانیان در حال افزایش است و با توجه به سخت گیری‌های این کشورها برای دادن اقامت بلند مدت به متقاضیان میتوان برنامه شهروندی دومینیکا را یک راه حل جایگزین مناسب دانست.

جالب است بدانید سفر به دور دنیا، بدون ویزا و از طریق دریافت تابعیت مادام العمر دومینیکا امکان پذیر است.
با دریافت شهروندی دومینیکا به شما مجوز سفر بدون ویزا به 146 کشور از قاره های آمریکا ، اروپا و آسیا داده خواهد شد.

بدون آنکه نیاز به درخواست ویزا داشته باشد. امر خوشحال کننده این است که بدانید  ارزش و اعتبار بیشتری با داشتن این پاسپورت در فرودگاه های اروپایی به شما داده خواهد شد.
کشورهای محدودی به ایرانیان پاسپورت می دهند که مقرون به صرفه ترین آن  پاسپورت دومینیکا می باشد.

مزیت های پاسپورت دومینیکا

امکان اخذ پاسپورت دومینیکا برای افراد خانواده

آیا می دانید با داشتن شهروندی دومینیکا می‌توانید برای افراد خانواده نیز شرایط شهروندی فراهم کنید؟ و آیا می دانید این شرایط شامل پدر و مادر شما نیز می باشد؟

دومینیکا یکی از بهترین روش های اخذ تابعیت می باشد و با داشتن شرایط ایده آل اقتصادی، سیاسی و آب و هوایی بسیار خوشایند ایرانیان می باشد و می تواند شرایط مناسبی برای خانواده ها فراهم کند تا بتوانند از امکانات این کشور از جمله تحصیلی و شغلی نهایت استفاده را ببرند.

شما به عنوان متقاضی قادر خواهید بود شرایطی استثنایی برای اعضای خانواده خود فراهم کنید. سرمایه گذار می تواند اعضای نزدیک خانواده خود را در درخواست شهروندی شامل همسر ، فرزندان و والدین قرار دهد ، که این پروسه و دریافت تابعیت بدون حضور فیزیکی در این کشور است.

برای اخذ تابعیت دوم دومینیکا ، نیاز به ارائه مدارک هویتی رایج می باشد که جهت اطلاع از جزییات این مدارک می توانید با کارشناسان دومینیکا ویژن تماس بگیرید.

شما با داشتن تابعیت دومینیکا شهروندی را برای نسل های آینده خود ضمانت خواهید کرد ، حتی فرزندانی که در آینده به دنیا خواهند آمد نیز یک شهروند دومینیکایی خواهند بود.

تابعیت دائم دومینیکا بدون شرط حضور

دریافت تابعیت دوم و اقامت دائم از طریق سرمایه گذاری کوتاه مدت توسط دو کشور سنت کیتس و دومینیکا انجام می شود ، اما کشور سنت کیتس اخیرا درخواست تابعیت برای ایرانیان را حذف کرده است ، و تنها کشور دومینیکا اجازه این درخواست را برای ایرانیان صادر می نماید ،  پس می توان نتیجه گرفت که اقامت دومینیکا سریع ترین و بهترین راه برای ایرانیانی است که نیاز به پاسپورت و تابعیت دوم برای سفرهای خارجی و تجارت های بین المللی خود دارند.

برای اخذ این شهروندی داشتن مدرک زبان و شرط حضور فیزیکی نیازی نمی باشد و زمان اخذ آن به صورت حدودی 3 ماه می باشد. از دیگر مزیت های گرفتن این شهروندی می توان به عدم داشتن سابقه کاری و حتی پست های مدیریتی بالا اشاره نمود.

اخذ مجوز اقامت دومینیکا یک فرآیند نسبتا ساده است و هر کسی که بخواهد اقامت دائم دومینیکا را بدست آورد باید مجوز موقت اقامت خود را به مدت یکسال و هر سال به مدت 5 سال متوالی تمدید کند ، از طرفی می توانند یک مجوز کاری معتبر در جزیره دومینیکا به مدت 5 سال داشته باشند.

راه اندازی تجارت بین المللی بدون نیاز به پرداخت مالیات

در دنیای امروز افراد زیادی برای شرایط بهتر زندگی، آینده خود و فرزندان، سفرهای متعدد کاری و تفریحی به دنبال داشتن پاسپورت دوگانه هستند که از پاسپورت کشور خودشان معتبرتر بوده و به نوعی بتواند سکوی پرتاب برای مهاجرت ، کار و تحصیل خود و خانواده باشد.

همه ما می دانیم که سرمایه گذاران ایرانی ، تجار ، به طور کلی افرادی که تمایل دارند کسب و کار خود را در کشورهای پیشرفته گسترش دهند ، با محدودیت های زیادی از قبیل محدودیت های سیاسی ، محدودیت در اخذ ویزا و سفر مواجه می شوند.

پاسپورت دومینیکا علاوه بر داشتن این مزایا ، به دارندگان خود این امکان را می دهد که بتوانند کسب و کار خارجی خود را نیز راه اندازی کرده و حساب بانکی قانونی و بین المللی در هر کشوری باز کنید.

از آنجایی که سیستم بانکداری دولت دومینیکا بسیار پیشرفته بوده ، شهروندان این کشور نیز تحت پوشش این سیستم پیشرفته و محرمانه قرار می گیرند و از موقعیت های اقتصادی و تجاری مناسب آن بهره مند می شوند.

از دیگر مزایای جذاب اخذ شهروندی دومینیکا ، معافیت های مالیاتی می باشد ، دولت دومینیکا با بیش از 90 کشور توافقنامه مالیاتی امضا کرده است ،  به این معنا که در صورت ثبت شرکت در کشور دومینیکا و ثبت نمایندگی شرکت در کشورهای اروپایی ، انگلستان ، آمریکا ، کانادا و خاورمیانه ، مالیات شرکتی را که جز این 90 کشور باشد را پرداخت نخواهید کرد.

در واقع افراد مقیم کشور دومینیکا موظف به پرداخت مالیات بر درآمد خود هستند اما افراد غیر مقیم یعنی به عنوان مثال ایرانی هایی که تابعیت و پاسپورت دومینیکا را دریافت می کنند ، موظف به پرداخت مالیات نبوده و فقط در صورت کسب درآمد در کشور دومینیکا موظف به پرداخت مالیات از سود حاصل از منابع داخل جزیره دومینیکا هستید.

وراثت ، سود سرمایه در دومینیکا مشمول مالیات نمی شود ، در صورتی که شما با زندگی بیش از 183 روز در سال به یک مقیم مالیاتی در دومینیکا تبدیل نشده باشید نیز به پرداخت مالیات برای درآمدهای کسب شده در خارج از کشور ندارید.

سفر به آمریکا با پاسپورت دومینیکا

همان قدر که سفر، اقامت و زندگی در ایالات متحده آمریکا، رویای بسیاری از ایرانیان است ، اخذ ویزا و تابعیت آمریکا سخت و زمان بر است و هزینه های بسیار زیادی را در بر دارد.

سوالی که ذهن بسیار زیادی از ایرانی ها را درگیر خود کرده است: اخذ کدام پاسپورت دوم به ایرانیان اجازه می دهد تا به کشور آمریکا مهاجرت کنند؟

جواب این سوال بسیار راحت و آسان است. در حال حاضر تنها راهی که می‌توان از طریق آن بدون هیچ نگرانی و دردسری وارد کشور آمریکا شد و حتی به بیش از ۱۴6 کشور جهان بدون ویزا سفر کرد، داشتن پاسپورت دوم از کشور دومینیکا است.

در واقع با استفاده از این روش می‌‌توان تمام محدودیت‌ها، مشکلات را که برای پاسپورت ایرانی وجود دارد کنار زد و یک سفر راحت و بدون دغدغه داشت. پاسپورت دومینیکا یکی از قدرتمند ترین پاسپورت‌هایی است که مسیری برای رسیدن به کشور آمریکا را  برای متقاضیان ایرانی فراهم  می‌کند.

برنامه اخذ شهروندی از طریق سرمایه گذاری دومینیکا (Dominica CBIU) به سرمایه‌گذاران خارجی کمک می‌کند تا بتوانند با آسان‌ترین و سریع‌ترین راه ها به ایالات متحده آمریکا سفر کرده و قراردادهای بین‌المللی امضا کنند.

همچنین خانواده دانشجویان می‌توانند هر زمان خواستند به دیدن فرزندانشان بروند و یا از خدمات درمانی این کشور استفاده کنند. در واقع پاسپورت دومینیکا تمام آن چیزهایی که افراد نیاز دارند را به طور مناسب در اختیارشان قرار می‌دهد.

یکی از مزایای پاسپورت ارزشمند دومینیکا این است که به ایرانیان این اجازه را می دهد تا به این کشور مهاجرت کنند و همچنین امکان اخذ ویزای 10 ساله آمریکا با پاسپورت دومینیکا نیز برای متقاضیان به راحتی فراهم میشود.

 دریافت پاسپورت دومینیکا یک فرایند چند ماهه است که از طریق سرمایه‌گذاری در این کشور انجام می‌شود و بر خلاف سایر برنامه‌های سرمایه‌گذاری در مدت 4 تا 6 ماه به نتیجه خواهد رسید.

معایب پاسپورت دومینیکا

پاسپورت یا گذرنامه دومینیکا همانند هر پاسپورتی به نسبت معیار های مهمی مانند تعداد کشورهایی که می توان بدون ویزا سفر کرد و قدرت سیاسی آن کشور دسته بندی می شود. به صورت کلی در مورد معایب دومینیکا می توان موارد زیر را نام برد:

 1. یکی از معایب این است که کلیه مراحل درخواست پاسپورت باید توسط وکیل معتبر انجام شود و خود شخص نمی تواند به دولت دومینیکا درخواست دهد..
 2. حتما باید کلیه سوابق سوپیشینه متقاضی و همسر و فرزندان بالای 18 سال بررسی شود، بدون بررسی و چک امنیتی امکان اخذ پاسپورت امکان پذیر  نیست.
 3. کلیه اعضا خانواده با هر سنی باید آزمایش خون را انجام دهند و مشکل پزشکی که هزینه زیادی را داراست را نداشته باشند. البته بیماری های ساده مانند قند خون، تیروئید، کبد چرب، فشار خون و … مشکلی را نخواهد داشت.
 4. یکی دیگر از معایب دومینیکا این است که در صورت تاخیر در پرداخت هزینه های سرمایه گذاری بیش از مدت مشخص، می بایست کلیه مراحل از ابتدا انجام گردد.
 5. خریداملاک در دومینیکا به قصد سکونت جنبه اقتصادی ندارد مگر اینکه مرتبط با صنعت هتل داری باشد.
 6. هزینه های پرداختی جهت دریافت پاسپورت دومینیکا با دلار آمریکا محاسبه می شود و ممکن است برای یک خانواده مثلا چهار نفره مبلغ نسبتا زیادی متصور شود.

مشاوره رایگان پاسورت دومینیکا

دومینیکا ویژن همراه شماست تا مسیر دریافت پاسپورت دومینیکا را راحت طی کنید

تعریف افراد وابسته در شهروندی دومینیکا

درخواست شهروندی اقتصادی دومینیکا می تواند شامل تعداد نا محدودی از افراد تحت تکفل واجد شرایط باشد و این اجازه را به هر سرمایه گذار می دهد که تمام اعضا خانواده خود را بدون در نظر گرفتن تعداد فرزندان شامل شود.

در حالی که هیچگونه محدودیتی از لحاظ تعدادی برای وابستگان سرمایه گذار که می توانند از طریق برنامه دومینیکا تابعیت کسب کنند، وجود ندارد. حداکثر سن برای فرزندان تحت تکفل به 30  سال افزایش یافته است و همین سبب شده که به یکی از بهترین در صنعت شهروندی از لحاظ سرمایه گذاری تبدیل کند. حداقل سن برای والدین یا پدر بزرگ ،مادربزرگ نیز به 55 سال کاهش یافته است.

اگر بخواهیم وابستگان واجد شرایط را به ترتیب نام ببریم، شامل همسر متقاضی اولیه و فرزند متقاضی اصلی با سن کمتر از 18 سال فرزند متقاضی اولیه که به طور کامل توسط والدینش مورد حمایت قرار می گیرد و سن می تواند بین 18-30 سال باشد و از سن 18 سالگی در یک موسسه آموزش عالی معتبر حضور دارد. دختر مجرد متقاضی اولیه که با خانواده خود زندگی می کند و کاملا تحت حمایت والدین خود است و کمتر از 30 سال سن دارد.

فرزند متقاضی اصلی که به طور کامل توسط والدینش حمایت می شود و بیش از 18 سال سن دارد و از لحاظ جسمی و روحی دچار مشکل است. والدین یا پدربزرگ و مادربزرگ متقاضی اصلی که با متقاضی اصلی زندگی می کنند و تحت حمایت کامل قرار می گیرند و سن آنها بالای 55 سال است. طبق مقررات برنامه ،یک کودک می تواند بیولوژیکی یا قانونی به فرزندخواندگی انتخاب گردد. خواهران و برادران تحت تکفل متقاضی اصلی یا همسر نیز می توانند به هنگام درخواست شهروندی در دومینیکا در نظر گرفته شوند.این در حالی می باشد که سن آن ها کمتر از 25 سال باشد. با این حال برادران و خواهران به عنوان افراد تحت تکفل استاندارد به حساب نمی آیند و در هنگام خرید ملک مستلزم کمک مالی یا هزینه های دولتی بیشتری هستند.

 با گنجاندن پدربزرگ و مادربزرگ و والدین و فرزندان و خواهران و برادران و فرزندان آینده ،یک خانواده اکنون می تواند تا 5 نسل را تحت ک برنامه کاربردی شامل شود. که برای دریافت جزئیات بیشتر ،می توانید با تیم ما تماس بگیرید.

مزایای شهروندی دومینیکا

برنامه شهروندی اقتصادی در دومینیکا مزایا و امتیازات زیادی را به متقاضیان ارائه می دهد، از جمله:

 • بدون نیاز به اقامت فیزیکی در کشور دومینیکا.
 • شامل فرزندان تحت تکفل تا 25 سال.
 • شامل دختران مجرد زیر 25 سال که با متقاضی اصلی زندگی می کنند و به طور کامل توسط متقاضی حمایت می شوند.
 • بدون نیاز به حداقل سطح تحصیلات.
 • بدون نیاز به تجربه مدیریتی.
 • بدون نیاز به مصاحبه، آموزش یا تجربه مدیریت.
 • سفر بدون ویزا به بیش از 95 کشور از جمله منطقه شنگن اروپا، انگلستان، هنگ کنگ، مالزی، سنگاپور و ترکیه؛
 • بدون مالیات برای افراد غیر مقیم؛
 • دومینیکا تابعیت دوگانه را به رسمیت می شناسد، بنابراین می توانید ملیت فعلی خود را حفظ کنید.

ارزش پاسپورت دومینیکا

اگر در برنامه شهروندی سرمایه گذاری کنید و روز بعد از دریافت پاسپورت، هزینه متقاضیان جدید را کاهش دهند، چه احساسی خواهید داشت؟

دولت دومینیکا در آزمون زمان مقاومت کرده است. از سال 1993، دولت دومینیکا برنامه اعطای شهروندی و پاسپورت خود را تقویت کرده است بنابراین، سرمایه گذاران می توانند با نگاهی ساده به تاریخچه طولانی این کشور بدانند که چه انتظاری دارند. مطمئن باشید در هیچ موردی ارزش پاسپورت دومینیکا کم نشده است.

در واقع برعکس، ارزش این برنامه افزایش یافته است و تا آینده این روند افزایشی قابل پیش بینی خواهد بود. افزایش ارزش در قالب توافق نامه های لغو روادید و سفر بدون ویزا به کشورهای بزرگ جهان صورت می گیرد که دامنه دیپلماتیک دومینیکا را به کشورهای مهمی مانند امارات متحده عربی و چین گسترش داده است.

دومینیکا با اجازه دادن به اضافه شدن خواهر و برادر، همسران جدید، نوزادان و غیره، برنامه خود را برای خانواده ها دوستانه تر کرده است و امکان دریافت شهروندی را برای متقاضیان هموار نموده است.

ویزای اقامت آمریکا را با پاسپورت دومینیکا دریافت کنید

یک شهروند دومینیکا واجد شرایط درخواست برای هر ویزای قابل اجرا ایالات متحده است. از آنجایی که محدودیت‌ها فقط محدود به کسانی است که ممکن است یک تهدید امنیتی باشند یا ممکن است ناقل یک بیماری واگیر دار باشند، شما هیچ خطری برای مردم ایالات متحده ندارید. بنابراین، شما فقط باید مشروعیت خود را به افسر مربوطه نشان دهید و این مانعی برای متقاضیان موفق پاسپورت دومینیکا نیست.

بنابراین، در صورت ورود به ایالات متحده در اولویت دولت، چندین ویزای طولانی مدت وجود دارد که می توانید به شما و خانواده اجازه دهید در داخل ایالات متحده زندگی و کار کنید.

سوالات متداول شهروندی و پاسپورت دومینیکا

برای دریافت پاسپورت دومینیکا می توان از طریق کمک بلاعوض به دولت دومینیکا یا سرمایه گذاری اقدام کنید. از زمان ارسال درخواست، اسناد شما معمولاً ظرف 3 ماه توسط واحد شهروندی سرمایه گذاری ارزیابی می شود. هنگامی که بررسی پیشینه دقیق انجام شد و تمام شرایط را برآورده کردید، درخواست شما تأیید می شود. بعد از سپری شدن پروسه گواهی ثبت، می توان برای پاسپورت دومینیکا ، اقدام نمایید.

شهروندان دومینیکا به بیش از 146 مقصد بدون ویزا مانند کشورهای حوزه شنگن، سنگاپور، هنگ کنگ و کره جنوبی دسترسی دارند. لیست کامل کشورها در سایت دومینیکا ویژن قابل رویت می باشد.

شهروندی دومینیکا را می توان از 116 هزار دلار برای یک متقاضی خریداری کرد و برای یک خانواده چهار نفره تا 175 هزار دلار می رسد. این شامل هزینه های پردازش، هزینه های بررسی دقیق، هزینه های درخواست پاسپورت و هزینه های قانونی نمی شود.

برای سرمایه گذاری دو روش وجود دارد ، روش کمک بلاعوض به دولت دومینیکا که در آن سرمایه قابل بازگشت نمی باشد ، و روش سرمایه گذاری ، که در این روش بعد ازگذشت 5 سال امکان فروش سهام  وجود دارد.

برای درخواست شهروندی دومینیکا، متقاضی اصلی باید بالای 18 سال سن داشته باشد، در سلامت کامل باشد و نداشتن سابقه کیفری.

اعتبار این پاسپورت 10 ساله می باشد و بعد از گذشت 10 سال از اعتبار این پاسپورت با هزینه ای بسیار ناچیز تمدید می شود.

بله ، میتوانید ویزای 10 ساله برای آمریکا و کانادا دریافت کنید و در هرسال به مدت 6 ماه در این کشور ها حضور داشته باشید.

مقالات مرتبط با پاسپورت دومینیکا

هزینه پاسپورت دومینیکا در سال 2023

هزینه پاسپورت دومینیکا در سال 2023

هزینه پاسپورت دومینیکا با توجه به مزایایی که دارد یکی از به صرفه ترین و قدرتمند ترین گذرنامه های جهان…
معایب پاسپورت دومینیکا برای متقاضیان چیست؟

معایب پاسپورت دومینیکا برای متقاضیان چیست؟

کشور دومینیکا جزیره ای است که در حوزه دریای کارائیب واقع شده است شما با دریافت پاسپورت دومینیکا می توانید…
سفر به امارات متحده عربی با پاسپورت دومینیکا

سفر به امارات متحده عربی با پاسپورت دومینیکا

برای کسانی که در مورد مزایای سفر به امارات متحده عربی با پاسپورت دومینیکا فکر می کنند، موارد زیادی وجود…
مراحل اخذ پاسپورت دومینیکا و بررسی شرایط آن

مراحل اخذ پاسپورت دومینیکا و بررسی شرایط آن

کشور دومینیکا یک ایالت مشترک المنافع است که به عنوان یک سیستم دموکراسی پارلمانی اداره می شود. پایتخت آن روسو…
اخذ پاسپورت دومینیکا برای شهروندان افغانستان

اخذ پاسپورت دومینیکا برای شهروندان افغانستان

پاسپورت دومینیکا برای شهروندان افغانستان می تواند از طریق سرمایه گذاری در شهروندی کشور دومینیکا از طریق برنامه سرمایه گذاری…
خرید پاسپورت دومینیکا | بررسی افراد وابسته و شرایط کلی

خرید پاسپورت دومینیکا | بررسی افراد وابسته و شرایط کلی

از آنجا که کمک پولی یکی از گزینه های سرمایه گذاری تحت برنامه شهروندی دومینیکا است، اکثر متقاضیان ظاهرا شهروندی…
ارزش پاسپورت دومینیکا از نظر کشورهای بدون ویزا و اعتبار

ارزش پاسپورت دومینیکا از نظر کشورهای بدون ویزا و اعتبار

ارزش پاسپورت دومینیکا در حال حاضر از نظر رتبه بندی در جایگاه 32 قرار دارد و همچنین از ارزش به…
سفر به استرالیا با پاسپورت دومینیکا چگونه است ؟

سفر به استرالیا با پاسپورت دومینیکا چگونه است ؟

سرزمین استرالیا یکی از بخش‌های وسیع  قاره اقیانوسیه و از پهناورترین کشورهای جهان محسوب می شود که بین اقیانوس آرام…
سفر به کانادا با پاسپورت دومینیکا و بررسی شرایط آن

سفر به کانادا با پاسپورت دومینیکا و بررسی شرایط آن

کشور کانادا جزو مناطقی است که مورد توجه بسیاری از ایرانیان قرار دارد و همچنین ایرانی ها تمایل زیادی به…