مزایای شهروندی دومینیکا برای افراد 2023

مزایای شهروندی دومینیکا

شهروندی و اقامت در کشور مشترک المنافع دومینیکا دارای ویژگی های متعددی می باشد و همچنین دارای مزایایی بسیار زیادی نیز می باشد. ما قصد داریم شما را با مجوعه کلی از مزایای شهروندی کشور دومینیکا و همچنین امکانات اخذ پاسپورت دومینیکا برای متقاضیان آشنا کنیم.

نمونه مزایای شهروندی کشور دومینیکا

 • از مزایای اصلی می توانیم به شهروندی در یک کشور مشترک المنافع انگلیسی اشاره کنیم، شهروندی در کشور دومینیکا مادام العمر بوده و هیچ مقامی حق استرداد آن را ندارد.
 • اگر پاسپورت این کشور را اخذ نمایید امکان اقامت و سرمایه گذاری در دومینیکا و کلیه کشورهای دریای کارائیب را دارید.
 • همه اعضای خانواده می توانند در عرض 3-4 ماه تابعیت این کشور را دریافت کنند.
 • این کشور دارای تابعیت دوگانه نیز می باشد.
 • دسترسی بدون ویزا به بیش ز 140 کشور جهان
 • اگر شما دارای پاسپورت این کشور باشید به راحتی می توانید در بهترین دانشگاه ها و مدارس دنیا تحصیل نمایید.
 • شهروندی دوگانه مادام العمر که می تواند به نسل های آینده نیز منتقل شود.
 • استاندارد بالای زندگی به دلیل آب و هوای مطبوع و محیط طبیعی بکر و زیبا:

کشور دومینیکا سرسبز و یکی از زیباترین جزایر حوزه دریای کارائیب شناخته شده است که طبیعت این کشور شامل رودخانه ها و آبشارهای بسیار زیبا می باشد همچنین دارای اقیانوس های آرام، تمیز و شفاف می باشد و دارای مکان های بسیار زیادی برای تفریح و سرگرمی است.

همانطور که بالاتر اشاره کردیم پاسپورت کشور دومینیکا از ارزشمندترین و مهم ترین پاسپورت های جهان به شمار می آید همچنین یکی از بهترین روش ها برای مهاجرت آسان و سهولت در کارها و اقدامات می باشد. لازم به ذکر است که امکاناتی برای  ایرانیان فراهم شده است تا با پرداخت مبلغی پاسپورت دومینیکا را دریافت کنند و از سوی دولت این کشور از مزایای شهروندی این کشور بهره مند گردند.

شهروندی از طریق سرمایه گذاری

شهروندی دومینیکا از طریق سرمایه گذاری

درخواست شهروندی از طریق سرمایه گذاری در دومینیکا طی چند سال اخیر در بین متقاضیان محبوب شده است. تابعیت مضاعف مزایای متعددی دارد که دومینیکا مکانی جذاب برای داشتن پاسپورت دوم است. کشور دومینیکا بسیاری از فرصت ها و تجربیات جدید را در اختیار افراد قرار می دهد که شامل:

 • افراد می توانند به طور کامل در دومینیکا اقامت داشته باشند و از حقوق کار بهره مند شوند.
 • تحرک جهانی
 • در این کشور مالیات به صورت حداقل پرداخت می شود.
 • توانایی داشتن چندین تابعیت
 • هیچ الزامی برای اقامت قبل یا بعد از شهروندی دومینیکا از طریق سرمایه گذاری وجود ندارد.

اقتصاد دومینیکا

اقتصاد دومینیکا آسیب پذیر است. اقتصاد دومینیکا به کشاورزی به ویژه صادرات موز، متکی است و صنعت خدمات مالی و فروش پاسپورت به طور افزاینده ای به بزرگترین منبع درآمد این جزیره تبدیل شده است با این حال که اقتصاد این کشور بسیار پیشرفته نیست ولی باید در نظر گرفته شود که اقتصاد کشور مشترک المنافع دومینیکا روز به روز در حال پیشرفت است.

مزایای شهروندی دومینیکا برای ایرانیان

همان طور که می دانید با توجه به شرایط کشورما ایران، تابعیت دوم برای ایرانیان بسیار مهم و حائز اهمیت است. نگرانی خانواده ها برای آینده، شغل و تحصیل فرزندانشان همچنین محدودیت های ایجاد شده برای سفرهای بین المللی و دغدغه مهاجرت به کشورهای مختلف از جمله کشورهای پیشرفته همیشه برای ایرانیان مورد توجه بوده است بنابراین ایرانیان با اخذ شهروندی و تابعیت دومینیکا می توانند از مزایای این کشور استفاده کنند و از امکاناتی که در اختیار متقاضیان دارای پاسپورت دومینیکا قرار گرفته است بهره ببرند.

مزایای شهروندی دومینیکا برای تحصیل

مزایای شهروندی دومینیکا برای تحصیل

همان طور که اشاره کردیم افراد با اخذ پاسپورت دومینیکا این فرصت را دارند که بدون ویزا به بیش از 140 کشورجهان ( 143 کشور) سفر کنند که کشورهای اروپایی را نیز شامل می‌شود. افراد با داشتن پاسپورت دومینیکا امکان اقامت به مدت 180 روز که معادل 6 ماه می باشد را در کشورهای اروپایی دارند همچنین مد نظر داشته باشید که در این 6 ماه اجازه تحصیل برای فرد دارنده پاسپورت دومینیکا فراهم شده است.

چطور می توانیم برای شهروندی دومینیکا اقدام کرد؟

افراد برای اینکه بتوانند تابعیت، اقامت دائم و پاسپورت کشور دومینیکا را کسب کنند باید حداقل یکی از شرایطی را که قصد داریم نام ببریم داشته باشند:

 تولد فرزند تان در کشور دومینیکا

تولد هر کودک در این کشور تابعیت دوگانه را به فرد اعطا خواهد کرد و باعث می شود تا به عنوان یک شهروند عادی از تمام حقوق شهروندی کشور بهره مند شود.

 • نوزادانی که پدر و مادر آنها اهل کشور دومینیکا باشند ولی خارج از این کشور به دنیا می آیند، می توانند شهروند دومینیکا محسوب شوند و برای دریافت پاسپورت و شهروندی اقدام کنند.
 • ازدواج با تبعه کشور دومینیکا یکی از شرایطی است که می توانید اقامت این کشور را دریافت کنید.
مدارک شهروندی دومینیکا

مدارک مورد نیاز برای درخواست شهروندی کشور دومینیکا

شناسنامه فرد متقاضی

تکمیل فرم های درخواست

عکس با کیفیت مناسب در ابعاد پاسپورت

گواهی پزشکی

گواهی تمکن مالی از سوی بانک

کپی از صفحه اصلی گذرنامه

تبدیل شدن به یک شهروند مشترک المنافع دومینیکا

در نهایت و مهمتر از همه، یکی از محرک ترین دلایل سرمایه گذاری برای اخذ پاسپورت دوم و شهروندی کشور دومینیکا، تحرک بین المللی و حفاظت از دارایی برای سرمایه گذاران و خانواده های آنها است.

متاسفانه در حال حاضر بسیاری از کشورهای جهان در معرض تنش‌ها و بی‌ثباتی‌های سیاسی، اجتماعی و اقتصادی هستند که این دلایل بر زندگی و آینده شهروندان آنها تأثیر می‌گذارد بنابراین بسیاری از مردم به دنبال اقدامات پیشگیرانه هستند که می‌تواند تضمینی برای هر رویداد غیرقابل پیش‌بینی آینده باشد به همین دلیل تصمیم می گیرند به کشورهایی که دارای امکانات خوبی هستند و در عین حال امن هستند مهاجرت کنند که یکی از گزینه های مناسب کشور دومینیکا می باشد.

زمان لازم برای دریافت تابعیت دومینیکا چقدر می باشد؟

زمان لازم برای اخذ پاسپورت کشور دومینیکا 3 الی 4 ماه می باشد و متقاضیان بعد از درخواست باید صبوری کنند تا گذرنامه اشان صادر شود پس ما احتمال می دهیم که کل فرآیند دریافت شهروندی تقریبا بین 3 تا 6 ماه طول بکشد.

دیدگاهتان را بنویسید