هزینه پاسپورت دومینیکا در سال 2023

هزینه پاسپورت دومینیکا

هزینه پاسپورت دومینیکا با توجه به مزایایی که دارد یکی از به صرفه ترین و قدرتمند ترین گذرنامه های جهان می باشد که مورد استقبال متقاضیانی که قصد سفر و مهاجرت دارند، قرار گرفته است.

متقاضیان با استفاده از پاسپورت دومینیکا می توانند به بیش از 140 کشور جهان و همچنین کشورهای حوزه اروپایی و منطقه شینگن بدون نیاز به ویزا سفر کنند البته به این نکته توجه کنید که هزینه این پاسپورت در طی پروسه های زمانی متفاوت با یکدیگر متفاوت است ولی در کل مقرون به صرفه می باشد.

در این مقاله قصد داریم به تمامی سوالاتی از قبیل، آیا می دانید که کشور دومینیکا در حال حاضر تنها کشوری می باشد که به شهروندان ایرانی پاسپورت می دهد؟ روش های اخذ پاسپورت دومینیکا چیست؟ مدارک لازم برای دریافت پاسپورت دومینیکا؟ و غیره که ممکن است برای متقاضیان پیش بیاید پاسخ دهیم.

قیمت خرید پاسپورت دومینیکحا

قیمت پاسپورت دومینیکا چقدر است؟

قیمت پاسپورت دومینیکا تا حد زیادی به نوع سرمایه‌گذاری متقاضی و تعداد اشخاصی که در این پروسه با درخواست دهنده همراه می‌شوند بستگی دارد ولی توجه داشته باشید که قیمت آن بسیار بالا نبوده و برای افراد مقرون به صرفه می باشد، ما لیستی از قیمت پاسپورت را در اینجا در اختیار شما خواهیم گذاشت تا از آنها اطلاع داشته باشید ولی این لیست همیشگی نمی باشد و متغیر است.

متقاضی اصلی حداقل حداقل 25 هزار دلار آمریکا

خانواده تا تعداد اعضا 4 نفر حداقل 35 هزار دلار آمریکا

خانواده تا حداکثر 6 نفر 50 هزار دلار آمریکا

و اما در صورتی که تعداد اعضای خانواده بیشتر از 6 نفر باشد دو راه وجود دارد:

فرزندان مجرد تا 18 سال و برای هر کدام حداقل 25 هزار دلار آمریکا

فرزدندان 18 تا 30 سال که هزینه برای هر کدام تقریبا 50 هزار دلار آمریکا می شود.

 در کل قیمت ها متفاوت بوده و ممکن است برای هر شخص و خانواده ای با دیگری فرق داشته باشد.

هزینه پاسپورت دومینیکا برای ایرانیان

هزینه این پاسپورت بسته به شرایط متقاضیان دارد ولی اتباع ایرانی باید توجه کنند که با توجه به شرایط کشور ایران و وضعیت اقتصادی این کشور هزینه پاسپورت کمی افزایش پیدا کرده است ولی این امر ثابت نمی باشد و ممکن است قیمت آن دچار کاهش و یا افزایش مجدد شود.

ارزش و قدرت پاسپورت دومینیکا

همانطور که بالاتر اشاره کردیم ارزش پاسپورت دومینیکا بسیار بالاست و دارای قدرت به نسبت قابل قبولی می باشد و جزو بهترین گذرنامه ها شناخته شده است، در سال 2023 دومینیکا دارای رتبه 32 در جهان است که به دارندگان آن این امکان را می‌دهد که آزادانه به بیش از 140 کشور در سراسر جهان سفر کنند.

دومینیکا

توضیحاتی راجع به کشور دومینیکا

کشور دومینیکا جزیره ای زیبا واقع در حوزه دریای کارائیب می باشد، این کشور دارای طبیعت بسیار زیبا و سرسبز می باشد. مردم این کشور 70 درصد مسیحی هستند، پایتخت کشور دومینیکا روزو نام دارد که شهری به نسبت شلوغ و پرسر و صدا می باشد.

در گذشته اقتصاد این کشور بر پایه کشاورزی استوار بوده که از جمله محصولات کشاورزی دومینیکا می توان از موز، نارگیل، کاکائو، قهوه و مرکبات نام برد ولی در حال حاضر اقتصاد این کشور بر پایه توریسم و گردشگری می باشد هر چند که قدرت اقتصادی بسیار بالایی ندارند ولی رو به پیشرفت هستند.

درباره ی حکومت این کشور بهتر است بگوییم که دموکراتیک است و قوه مقننه قانون را در این کشور تصویب می کند، در حالی که رئیس کشور؛ رئیس جمهور و رئیس دولت؛ نخست وزیر است که با رای مستقیم مردم انتخاب خواهند شد.

اعتبار پاسپورت دومینیکا

بهتر است بدانید که اعتبار پاسپورت دومینیکا 10 سال است و البته قابل تمدید نیز می باشد، حتی اگر برنامه شهروندی اقتصادی کارائیب لغو شود، پاسپورت دومینیکا ملغی نخواهد شد.

باید به این نکته توجه داشت که که اگر پاسپورت دومینیکا متقاضیان منقضی شود می توان با هزینه اندک و به راحتی و بدون دردسر در هر کنسولگری کشور دومینیکا، سفارتخانه، دفتر کمیسیون عالی، یا در دفتر گذرنامه دومینیکا در روزو که پایتخت این کشور شناخته شده است، تمدید کرد.

ارزش و اعتبار پاسپورت دومینیکا

شرایط لازم برای خرید پاسپورت دومینیکا

متقاضیان برای خرید پاسپورت دومینیکا باید شرایطی داشته باشند که ما در اینجا به چند نمونه از آنها اشاره می کنیم:

متقاضی اصلی پاسپورت دومینیکا حداقل باید 18 سال سن داشته باشد.

متقاضی نباید دارای هیچ‌ گونه سوء سابقه کیفری باشد.

متقاضیان نباید دارای بیماری وخیم باشند.

متقاضی باید اثبات کند که سرمایه لازم جهت سرمایه‌گذاری را دارد.

متقاضی باید دارای تمکن مالی باشد.

برای اینکه صلاحیت دریافت پاسپورت شما تایید شود در طول پروسه درخواست گذرنامه برای اطمینان، مدارک مالی قابل استناد خواسته شده، توسط CIU بررسی خواهند شد.

مدارک لازم برای اخذ پاسپورت دومینیکا

همانطور که می دانید متقتضیان برای دریافت انواع پاسپورت و گذرنامه به مدارکی نیاز دارند که این مدارک شامل موارد زیر می شود:

شناسنامه

پاسپورت و کپی گذرنامه

عکس متقاضی

فرم درخواست

مدارک مالی

گواهی عدم سوء سابقه کیفری

گواهی بانکی متقاضی اصلی

مدارک تحصیلی

گواهی سلامت

گواهی ازدواج یا طلاق

افراد باید توجه داشته باشند که لیست مدارکی که گفتیم کامل نیست و ممکن است بسته به شرایط، درخواست متقاضی و نوع خاص سرمایه‌گذاری افراد، مدارک بیشتری لازم به ارائه باشد.

مزایای پاسپورت دومینیکا

این مطلب را بارها تکرار کردیم که افرادی که دارای پاسپورت دومینیکا هستند امکان سفر بدون ویزا به بیش از 140 کشور دنیا همچنین کشور های حوزه شنگن و اروپایی را دارند.

این امکان برای افراد وجود دارند تا در کشورهای مشترک المنافع انگلستان با داشتن پاسپورت دومینیکا اقامت کنند.

اخذ ویزای دانشجویی و اجازه کار و اقامت پس از پایان دوره تحصیلات شما با داشتن پاسپورت دومینیکا

 گرفتن تابعیت مادام العمر و پاسپورت دوم در زمانی کوتاه

عبور از محدودیت های بین المللی با داشتن پاسپورت دومینیکا
 فرصت تجارت آزادانه با تمام دنیا

امکان زندگی در بسیاری از کشورهای حوزه دریای کارائیب با اخذ پاسپورت دومینیکا

هیچ اجباری به زندگی در این کشور به عنوان یک شهروند برای افراد وجود ندارد.

همانطور که شما برای اقامت در این کشور هیچ اجباری ندارید در همان حال می توانید به طور مادام العمر خودتان، همسر و فرزندانتان در این کشور زندگی کنید.

برنامه تابعیت و شهروندی کشور دومینیکا

برنامه تابعیت دومینیکا از طریق سرمایه گذاری در سال 1993 تاسیس شد که در طی چهار تا شش ماه، تابعیت و پاسپورت دوم غیرقابل ابطال را به متقاضیان و خانواده ها در سراسر جهان ارائه می دهد و نیازی به سکونت و اقامت در کشور دومینیکا نیست.

اخذ تابعیت دوم از طریق سرمایه گذاری در این کشور به متقاضیان و افراد توصیه می شود و از ویژگی های آن این است شخص را ملزم به ترک تابعیت فعلی خود نمی کند علاوه بر عدم نیاز به اقامت فیزیکی، شهروندی کشور دومینیکا توسط برنامه سرمایه گذاری فاقد محدودیت های زبان، تجربه شغلی، سن یا شرایط تحصیلی است.

چرا پاسپورت دومینیکا گزینه ای مناسب برای انتخاب است؟

کشور دومینیکا در کمترین زمان ممکن نسبت به اعطای پاسپورت و حق شهروندی اقدام می کند این زمان ممکن است تغییر کند ولی نزدیک به 4 الی 6 ماه طول خواهد کشید. این کشور ازجمله کشورهایی است که پایین ترین قیمت پاسپورت را از طریق سرمایه گذاری به متقاضیان اهدا می کند که از اصلی ترین مزایای شهروندی دومینیکا میباشند.

دارندگان پاسپورت دومینیکا امکان سفر به بیش از 140 کشور دنیا بدون نیاز به ویزا را دارند همچنین با داشتن پاسپورت دومینیکا امکان اخذ اقامت و تحصیل در انگلستان و اروپا وجود دارد  و در عین حال شهروندی مادام العمر و اعتبار 10 ساله پاسپورت دومینیکا و سهولت در تمدید مجدد این گذرنامه نیز از مزیت های آن به شمار می رود.

مطالب مرتبط:

2 دیدگاه دربارهٔ «هزینه پاسپورت دومینیکا در سال 2023;

دیدگاهتان را بنویسید