معرفی جذاب ترین کارناوال ها و جشنواره های دومینیکا

جشنواره های دومینیکا

جشنواره‌ های کارائیب در جزیره دومینیکا، در دو ماه اول سال (دی،بهمن) رایج می باشند، این در حالی است که رویدادهای فرهنگی از اکتبر تا نوامبر (مهر، آبان) در دومینیکا برگزار می‌شوند. صرف نظر از نوع جشن، همیشه می توانید در تعطیلات دومینیکا، فضایی پر از جنب و جوش، رنگارنگ و مفرح و پر از موسیقی و رقص، غذا و فرهنگ محلی را انتظار داشته باشید.

کارناوال یکی از برجسته ترین جشنواره های دومینیکا

یکی از برجسته ترین رویدادهای جزیره، کارناوال است که یک هفته قبل از چهارشنبه خاکستر یا چهار شنبه توبه (چهارشنبه خاکستر در کلیسای مسیحی، شش و نیم هفته قبل از عید پاک بین 4 فوریه و 11 مارس، بسته به تاریخ عید پاک رخ می دهد). چهارشنبه خاکستر یادآور مرگ انسان ها است و نیاز به آشتی با خداوند و آغاز فصل عید توبه است که معمولا با خاکستر و روزه رویت می شود.

در کلیسای اولیه مسیحیت طول جشن روزه متفاوت بود، اما در نهایت 6 هفته (42 روز) قبل از عید پاک آغاز شد. این فقط 36 روز روزه (به استثنای یکشنبه ها) را فراهم می کرد. در قرن هفتم، به تقلید از روزه عیسی مسیح در صحرا، 4 روز قبل از یکشنبه اول روزه به منظور برقراری 40 روز روزه اضافه شد.

این رسم در روم بود که توبه‌کنندگان و گناهکاران سخت، دوره توبه عمومی خود را در اولین روز روزه‌داری آغاز می‌کردند تا برای بازگرداندن خود به مراسم عشای ربانی آماده شوند. خاکستر به آن ها پاشیده می شد، سپس باید جامه های گونی می پوشیدند و مجبور بودند تا زمانی که در پنج شنبه بزرگ یعنی پنج شنبه قبل از عید پاک، با جامعه مسیحی آشتی کنند، جدا بمانند. هنگامی که این اعمال از بین رفت (قرن 8-10)، آغاز فصل توبه روزه با گذاشتن خاکستر بر سر کل جماعت نمادین شد.

در کلیسای کاتولیک رومی مدرن، خاکستر به دست آمده از سوزاندن نخل های استفاده شده در یکشنبه نخل قبلی به شکل صلیب بر روی پیشانی هر نمازگزار در چهارشنبه خاکستر قرار می گیرد. همراه با جمعه خوب (که نشانه مصلوب شدن عیسی قبل از عید پاک است)، چهارشنبه خاکستر یک روز واجب روزه و پرهیز است که در آن فقط یک وعده غذایی کامل و بدون گوشت مصرف شود. اگرچه چهارشنبه خاکستر یک روز تکلیف مقدس نیست، اما به طور سنتی یکی از پر بازدیدترین مراسم غیر یکشنبه در سال عبادت است. مراسم عبادت نیز در روز چهارشنبه خاکستر در کلیساهای انگلیکن، لوتری و برخی دیگر از کلیساهای پروتستان برگزار می شود. کلیساهای ارتدکس شرقی روزه را از دوشنبه آغاز می کنند و بنابراین چهارشنبه خاکستر را رعایت نمی کنند.)*

جشن گرفته می شود. برخلاف سایر جزایر کارائیب، جشن دومینیکا کمتر تجاری سازی شده است. می توانید در طول جشنواره منتظر برگزاری مسابقات محلی، رقص و موسیقی باشید.

جشنواره هنر دومینیکا

جشنواره هنر دومینیکا

هر ساله از آوریل تا ژوئن (فروردین تا خرداد) ، دومینیکا جشنواره هنر خود را جشن می گیرد. افتتاحیه گالری ها، نمایش های تئاتر و کنسرت ها در سراسر جزیره به صورت هفتگی برگزار می شود.

جشنواره جاز

فستیوال Jazz n’ Creole

این جشنواره که در ماه می (اردیبهشت) برگزار می شود، در فورت شرلی، پارک ملی کابریتس برگزار می شود که شرکت کنندگان را از سایر جزایر فرانسه به دومینیکا می کشاند. نوازندگان جاز محلی را به نمایش می گذارد که به صورت زنده اجرا می کنند.

جشنواره Dominica’s Jazz ‘n Creole تلفیقی جشنی از موسیقی جاز با موسیقی کریول، غذا و فرهنگ است. این جشنواره برای اولین بار توسط Discover Dominica Authority در سال 2010 ارائه شد.

جشنواره پرندگان بومی کارائیب

این جشنواره اکو که هر ساله در ماه آوریل یا می (فروردین یا اردیبهشت) برگزار می شود، با هدف افزایش آگاهی از پرندگان کارائیب است. سخنرانی ها و تورهای تماشای پرنده بخشی از فهرست فعالیت ها هستند.

نمایشگاه گل Giraudel-Eggleston

این رویداد زیبایی های طبیعی دومینیکا را به نمایش می گذارد. می‌توانید برخی از بهترین سبزیجات و میوه‌های جزیره را کشف کرده و نمونه‌برداری کنید، و همچنین گل‌آرایی‌ها و نمایش‌های خلاقانه را تحسین کنید.

جشنواره dive fest

جشنواره غواصی

یکی از طولانی‌ترین فستیوال‌ها و جشنواره های دومینیکا، جشنواره غواصی سالانه به مدت 9 روز برگزار می‌شود و شامل مسابقات شنا، کایاک سواری، گنج‌یابی و مسابقات قایق رانی می‌شود. معمولاً در ماه جولای(تیر) برگزار می شود و هدف آن آموزش به بازدیدکنندگان در مورد محبوب ترین جاذبه های غواصی و ورزش های آبی در جزیره است.

جشنواره جهانی موسیقی کریول

جشنواره جهانی موسیقی کریول

این جشنواره که هر ساله در ماه اکتبر(مهر) برگزار می شود، یکی از مورد انتظارترین جشنواره ها در کل کارائیب است. استادیوم پارک ویندزور در روزو مرکز اکشنی است که هر شب گروه‌های مختلف را به اجرای زنده دعوت می‌کند.

کلام آخر

کسانی که قصد سفر به دومینیکا را دارند میتوانند از این جشنواره های شگفت انگیز و دیدنی در دومینیکا نیز بازدید کنند، کشور دومینیکا دارای یک برنامه اخذ شهروندی و تابعیت و پاسپورت دوم هست که از طریق مجموعه دومینیکا ویژن میتوانید برای این مورد اقدام کنید.

برای دریافت مشاوره رایگان جهت دریافت پاسپورت دومینیکا و اطلاع از تمام مزایای تابعیت دوم این کشور همین حالا با مشاوران ما در دومینیکا ویژن تماس بگیرید و تمامی سوالات خود در زمینه اخذ پاسپورت دومینیکا را با مشاوران ما مطرح کنید.

دومینیکا ویژن

دیدگاهتان را بنویسید