صفر تا صد اقامت دومینیکا | آشنایی با شرایط اقامت دومینیکا

اقامت دومینیکا

دومینیکا با نام مستعار “جزیره طبیعی کارائیب” به دلیل محیط طبیعی خود، کشوری جزیره ای در دریای کارائیب است که به طور رسمی به عنوان مشترک المنافع دومینیکا شناخته می شود. در بخش غربی جزیره روسو، پایتخت کشور قرار دارد. این جزیره در دریای کارائیب به عنوان عضوی از زنجیره جزایر بادگیر در مجمع الجزایر آنتیل کوچک واقع شده است.

نزدیکترین همسایه کشور دومینیکا دو بخش خارج از کشور جمهوری فرانسه هستند که اتحادیه اروپا و منطقه یورو را تشکیل می دهند، گوادلوپ در شمال غربی و مارتینیک در جنوب – جنوب شرقی. دومینیکا زمینی به مساحت 750 کیلومتر مربع (290 مایل مربع) را پوشش می دهد و مرتفع ترین نقطه مورن دیابلوتینز با 1447 متر (4747 فوت) ارتفاع است.

این کشور در 3 نوامبر به طور رسمی به عنوان یک جمهوری توسط بریتانیا مستقل شد، اقدامی که توسط نخست وزیر پاتریک جان حمایت شد.

آب و هوای دومینیکا در تمام طول سال گرمسیری، گرم و مرطوب است و فصلی نسبتاً خنک و خشک از ژانویه تا اواسط آوریل و فصل گرم، مرطوب و بارانی از اواسط ژوئن تا اواسط نوامبر دارد.

جمعیت

به گزارش worldometers، بر اساس آخرین برآورد سازمان ملل متحد، جمعیت فعلی این کشور تا روز جمعه 9 سپتامبر 2022 به 72376 نفر می رسد. جمعیت دومینیکا معادل 0.00092 درصد از کل جمعیت جهان است. این کشور در فهرست کشورها (و وابستگی ها) بر اساس جمعیت در رتبه 204 قرار دارد.

غذا

غذاهای ترینیداد و سنت لوسیا، و همچنین بسیاری از جزایر دیگر کارائیب، قابل مقایسه با دومینیکا است. با وجود جدا شدن توسط اقیانوس، غذاهای دومینیکا و سایر جزایر کارائیب مشترک المنافع متمایز هستند.

غذا ذدومینیکا

برخی از غذاهایی که در این کشور می توانید از آن لذت ببرید عبارتند از: مرغ کوهی، مانیکو، آگوتی، سوپ کالالو، آب چاتو، سانکوچو، ترشک پانچ، ساندویچ ماهی کاد، نوشیدنی های محلی و میوه های تازه.

سیاست ویزا و اقامت دومینیکا

بر اساس سیاست ویزای دومینیکا، همه کشورهای مشترک المنافع که نیجریه بخشی از آن است، می توانند بدون نیاز به ویزا تا شش ماه در این کشور دسترسی داشته باشند و بمانند.

اشخاصی از کشورهای زیر که مایل به ورود به کشورهای مشترک المنافع دومینیکا برای مدت حداکثر شش ماه هستند:

همچنین شهروندان کشورهای عضو CARICOM، اتریش، بلغارستان، قبرس، جمهوری چک، استونی، فنلاند، مجارستان، لتونی، لیتوانی، لهستان، رومانی، اسلواکی، اسلوونی و ایالات متحده آمریکا نیز می توانند تا شش ماه در این کشور ، اقامت داشته باشند.

ورود شهروندان کشورها، بدون ویزا و اقامت دومینیکا

این کشور به مدت 3 ماه برای شهروندان کشورهای زیر که مایل به ورود به کشورهای مشترک المنافع دومینیکا هستند بدون ویزا می باشد. عبارت اند از : آرژانتین، بلژیک، کاستاریکا، دانمارک، فرانسه، آلمان، یونان، ایرلند، اسرائیل، ایتالیا، ژاپن، مالت، مکزیک، هلند (از جمله آنتیل هلند)، نروژ، جمهوری خلق چین، پرتغال، کره جنوبی، اسپانیا، سورینام، سوئد، بریتانیا و ونزوئلا و…

همچنین، هر مسافر در حال عبور یا گردشگر با حسن نیت که بلیط رفت و برگشت دارد و افسر مهاجرت را راضی می کند که قصد ندارد برای مدت بیش از بیست و یک روز در ایالت بماند، می تواند بدون ویزا به کشور دسترسی پیدا کند. .

تنها دو کشوری که قبل از ورود به دومینیکا به ویزا نیاز دارند جمهوری دومینیکن و هائیتی هستند. برای ورود برای مقاصد توریستی، اگر اهل هائیتی یا جمهوری دومینیکن هستید، باید برای ویزا اقدام کنید. این روش ساده است، اما برای تکمیل آن باید از نزدیکترین سفارت یا کنسولگری دومینیکا بازدید کنید.

الزامات به شرح زیر است:

فرم درخواست ویزا را با جزئیات شخصی و سفر پر کنید.

پاسپورت معتبر.

دو قطعه عکس پاسپورت

دعوتنامه

صورت‌حساب بانکی که وجوه شما را برای سفر نشان می‌دهد. این جزئیات می تواند مال شما یا از حامیان مالی شما باشد.

قرارداد کار یا مدرک خوداشتغالی.

هزینه درخواست با دلار آمریکا

دومینیکا از قبل نیازی به درخواست ویزا ندارد. برای ورود به دومینیکا فقط باید مدارک اولیه را ارائه دهید.

مدارک مورد نیاز برای سفر به دومینیکا عبارتند از:

 گذرنامه

رزرو هتل

بلیط‌های پیش‌رو/بازگشت تأیید شده

مدارک ورودی به مقصد بعدی شما (در صورت وجود)

بودجه کافی برای دوره در نظر گرفته شده برای اقامت در دومینیکا

چگونه اقامت دومینیکا خود را تمدید کنید!

اگر می خواهید اقامت دومینیکا خود را برای بیش از شش ماه به عنوان یک نیجریه ای در دومینیکا تمدید کنید، باید برای تمدید اقامت خود اقدام کنید. در زیر برخی از الزامات مورد نیاز شما آورده شده است.

الزامات تمدید ویزا و اقامت دومینیکا

مصاحبه حضوری با بازرس مسئول مهاجرت

پاسپورت معتبر.

بلیط برگشت معتبر

بودجه برای تمدید اقامت

یک آدرس محلی

علاوه بر این، اگر هنگام بازدید از دومینیکا گذرنامه خود را گم کنید، می توانید برای گواهی هویت که به عنوان یک سند مسافرتی موقت عمل می کند، درخواست دهید. برای این مورد به روش زیر عمل کنید:

تمبر را خریداری کنید.

عکس پاسپورت.

برخی از شناسه ها، مانند گواهینامه رانندگی، گواهی تولد، یا سوابق مهاجرت.

طبق سایت trip.com، کمترین قیمت پرواز از لاگوس نیجریه به دومینیکا را می توانید با دلار آمریکا خریداری کنید.

خرج زندگی بعد از اخذ اقامت دومینیکا

با توجه به گزارش lifecost، هزینه زندگی در دومینیکا 992 دلار است که 1.06 برابر گرانتر از میانگین جهانی است. دومینیکا از نظر هزینه زندگی در بین 197 کشور در رتبه 67 و بهترین کشور برای زندگی در رده 144 قرار دارد.

متوسط ​​حقوق پس از کسر مالیات در دومینیکا 486 دلار است که برای پوشش هزینه های زندگی 0.5 ماه کافی است.

محل اقامت در دومینیکا

در دومینیکا، می‌توانید اقامتگاه‌های مختلفی را انتخاب کنید، از کمپ‌ها گرفته تا استراحتگاه‌های مجلل. به طور متوسط، اجاره یک آپارتمان 1 خوابه در مرکز شهر 408 دلار است، در حالی که یک آپارتمان 3 خوابه در مرکز شهر حدود 1199 دلار هزینه دارد.

کارمزد دز دومینیکا

حداقل دستمزد کار افراد بعد از اقامت

بر اساس شاخص دستمزد، حداقل دستمزد کشوری کمترین مبلغی است که یک کارگر می تواند پرداخت کند. حداقل دستمزد کارگران در دومینیکا 7.5 دلار اروپا در ساعت است.

ساعات کاری

هفته کاری معمولی دومینیکا 48 ساعت است. در مجموع هشت ساعت، شامل حداقل یک ساعت استراحت، هر روز جبران می شود.

فرصت های شغلی بعد از اخذ اقامت دومینیکا

به غیر از مشاغل مدیریت هتل ها و استراحتگاه ها، که محبوب ترین شغل در کشور است.

اگر انگلیسی زبان بومی هستید، آموزش زبان انگلیسی نیز ممکن است یک گزینه باشد. همچنین می‌توانید کار در دومینیکا را در پورتال‌های شغلی مهاجران مانند مشاغل خارج از کشور و لینکدین جستجو کنید.

مجوز کار

بخش کار دومینیکا در وزارت امنیت ملی و امور داخلی آن مجوز کار صادر می کند. برای درخواست، باید موارد زیر را به بخش کار در روسو ارسال کنید.

نیازمندی ها

 • دو نسخه تکمیل گردیده از درخواست مجوز کاری
 • گواهی پزشک جهت نشان دادن سالم بودن متقاضی
 • یک پیشنهاد شغلی که نقش کارمند بودن شما را تأیید می کند و مسئولیت آن را می پذیرد.
 • کارفرمایان و متقاضیان خوداشتغال باید گواهی ثبت نام خود و یک صورت حساب بانکی که مشروعیت شرکت خود را نشان می دهد به همراه داشته باشند.
 • پرونده پلیس از شهر محل اقامت متقاضی
 • سه نسخه از اصل آگهی استخدام در روزنامه
 • بلیط رفت و برگشت به کشور خود متقاضی یا مدرکی مبنی بر وجود وجه برای پوشش بلیط برگشت وی
 • ارائه رسید مبنی بر پرداخت هزینه درخواست جهت تأیید
 • پاسپورتی که حداقل شش ماه از اعتبار آن باقی مانده است.
 • یک فتوکپی از اطلاعات صفحه پاسپورت
 • دو قطعه عکس پاسپورتی
 • دو گواهینامه – از آخرین کارفرمای متقاضی جهت کار
 • سند ازدواج در صورت لزوم
 • ثابت نمودن تمدید ویزای توریستی برای پوشش دادن زمان انتظار

 لازم به ذکر است که روند درخواست گاهی ممکن است چندین ماه طول بکشد، بنابراین متقاضیان باید بر اساس آن برای زمان انتظار آماده شوند.

تاکسی سرویس

تاکسی ها در فرودگاه ها، در روسو ارائه می شوند و می توانند در سراسر جزیره برنامه ریزی شوند. حروف H، HA یا HB که قبل از شماره ثبت روی پلاک ها ظاهر می شوند، تشخیص آنها را ساده می کند. هنگام درخواست تاکسی، مسافران باید این کار را در تاکسی دیسپچ فرودگاه داگلاس چارلز انجام دهند.

اجاره خودرو

در این جزیره، بسیاری از شرکت‌های کرایه خودرو، خودرو را اجاره می‌دهند. با این حال، قبل از شروع رانندگی باید ابتدا 30 دلار (12 دلار آمریکا) برای گواهینامه رانندگی بپردازید. برای واجد شرایط بودن برای گواهینامه رانندگی، باید بین ۲۵ تا ۶۵ سال سن داشته باشید و دو سال تجربه رانندگی داشته باشید. سمت چپ جاده مورد استفاده رفت و آمد است و اکثر آنها به خوبی نگهداری می شوند.

خدمات اتوبوس

دومینیکا یک شبکه حمل و نقل عمومی قابل اعتماد دارد که عمدتاً از رانندگان مینی بوس خصوصی تشکیل شده است. مطابق با مقصد شما، ایستگاه های اتوبوس را می توان در مکان های خاصی در سراسر شهر یافت. کرایه های معمول اتوبوس، که به مسیر بستگی دارد، از 1.50 تا 10.25 دلار اروپا متغیر است. اتوبوس اغلب در طول روز حرکت می کند، اما برای سفر در شب توصیه نمی شود.

امنیت افرادی که قصد اخذ اقامت دومینیکا را دارند

مناطق دور افتاده جزیره جایی است که جرم و جنایت در آن رایج است. خارجی ها و ساکنان جزیره به طور متوسط ​​در معرض خطر جرایم غیر خشونت آمیز هستند، که می تواند در هر جایی اتفاق بیفتد. اهداف معمول برای سارقان شامل کیف های دستی، کیف پول،  گوشی های هوشمند و سایر ابزارهای الکترونیکی است. این جنایات فرصت طلبانه در هر جایی، به ویژه در جوامع منزوی و در سواحل، ممکن است رخ دهد. با توجه به ثروت های درک شده خود، هم محلی ها و هم خارجی ها ممکن است هدف جنایتکاران باشند. در اواخر شب، احتمال بیشتری وجود دارد که جنایات علیه مردم محلی و بازدیدکنندگان به خشونت تبدیل شود. با این حال، جنایات فرصتی به ندرت اتفاق می افتد.

به طور کلی، خطر جرایم خشن در دومینیکا کم است. مجرمان اغلب بازدیدکنندگان را هدف قرار نمی دهند. جنایات خشونت‌آمیز مانند قتل، سرقت‌های مسلحانه و تجاوز جنسی گاهی اتفاق می‌افتند، اما معمولاً نادر هستند. در دومینیکا، جنایتکاران به ندرت علیه قربانیانی که مقاومت نمی کنند از زور استفاده می کنند. با این حال، مقاومت نکنید.

کلام آخر

اگر یک خارجی هستید که از دومینیکا بازدید می کنید، سعی کنید از خدمات یک راهنمای محلی که با نکات داخلی این کشور آشنا است، استفاده کنید تا شما را به اطراف ببرد. شما باید به همان اندازه از پیاده روی در شب خودداری کنید زیرا ممکن است شانس شما را برای هدف قرار گرفتن توسط سارقان محلی افزایش دهد.

برای دریافت مشاوره رایگان جهت اخذ پاسپورت دومینیکا و آشنایی کامل به هزینه ها و شرایط دریافت شهروندی کشور دومینیکا همین حالا با مشاوران ما در دومینیکا ویژن تماس بگیرید.

مشاوران دومینیکا ویژن شما متقاضیان دریافت پاسپورت دومینیکا را از ابتدا تا انتهای روند دریافت تابعیت دومینیکا همراهی میکنند و میتوانید تمام سوالات خود را در مورد پاسپورت دوم این کشور مطرح کنید و همینطور با تمام مزیت های ارزشمند پاسپورت دومینیکا آشنا شوید.

دومینیکا ویژن

دیدگاهتان را بنویسید