سیستم ETIAS چیست؟ | بررسی مجوز ETIAS

سیستم ETIAS چیست

سیستم ETIAS در واقع یک سیستم آنلاین برای ثبت مشخصات افرادی که برای ورود به کشورهای اروپایی شینگن نیاز به ویزا ندارند مانند دارندگان پاسپورت دومینیکا میباشد، مسافران باید 48 ساعت قبل از ورود به کشور مورد نطر اطلاعات خود را در آن ثبت نمایند.

قوانین ورود به منطقه شینگن تغییر می‌کند

اروپا قرار است از ماه می ۲۰۲۳ میلادی (اردیبهشت ۱۴۰۲) یک سیستم جدید ورودی خروجی را به نام EES ، اجرایی کند. EES یک سیستم فناوری اطلاعات خودکار،  که اطلاعات گردشگرانی را که از کشورهای خارج از اتحادیه اروپا وارد می‌شوند را ثبت می‌کند. اروپا امیدوار است با اجرای این سیستم، یک مرز دیجیتالی که جایگزین مهر پاسپورت و مصاحبه است را ارائه دهد. با اجرای سیستم EES، تاریخ ورود و خروج مسافران در یک منبع داده ثبت خواهد شد.

سیستم جدید (EES)، مسافران را وادار می‌کند که در اولین سفر  به هر یک از کشورهای عضو اتحادیه اروپا ، اثر انگشت و چهره خود را ثبت کنند. EES در واقع قسمتی از برنامه بزرگ سیستم اطلاعات سفر و صدور مجوز اروپا است که قرار است از اواخر سال آینده میلادی اجرایی شود.

مطلب پیشنهادی: قدرتمندترین پاسپورت های جهان

معرفی سیستم EES و سیستم ETIAS

سیستم ورود و خروج (EES) اتحادیه اروپا علاوه بر جزئیات گذرنامه، اطلاعات دیگری را نیز همچون داده‌های بیومتریک مثل اثر انگشت و چهره‌نگاری مسافران غیر را ثبت خواهد کرد. در این فرآیند مهر زدن پاسپورت حذف می شود و در عوض، این سیستم به‌ صورت خودکار، زمانی که فردی وارد یک کشور عضو اتحادیه اروپا می شود یا از آن خارج می‌شود، این ورود و خروج را ثبت می‌کند.

سیستم ETIAS نیز یک سیستم الکترونیکی است ، که به بازدیدکنندگان از کشورهایی که برای ورود به حوزه شینگن نیازی به ویزا ندارند، مجوز ورود می دهد و آن‌ها را ردیابی می‌کند. با اجرای سیستم ETIAS شهروندان کشورهای غیر که برای مسافرت به این حوزه آمده اند،  نیازی به دریافت ویزا ندارند و می‌توانند تا حداکثر ۹۰ روز بدون نیاز به ویزا در اروپا اقامت داشته باشند.

کشورهای زیادی هستند که در اتحادیه اروپا (EU) نیستند و شهروندان آنها می توانند بدون نیاز به ویزا وارد منطقه شینگن اتحادیه اروپا شوند مانند شهروندان کشور دومینیکا که از طریق پاسپورت دومینیکا میتوانند به تمام کشورهای اروپایی سفر کنند. به طور خاص، در حال حاضر 63 کشور وجود دارد که در اتحادیه اروپا نیستند اما بدون ویزا هستند.

شهروندان این کشورها تا 90 روز مجاز به رفتن به کشورهای منطقه شینگن برای مقاصد تجاری یا سفر هستند. در طول این 90 روز، این بازدیدکنندگان مجاز به کار یا تحصیل نیستند، اما می توانند به فعالیت های تجاری و گردشگری بپردازند.

علاوه بر این، نگرانی های امنیتی اخیر در مورد تروریسم و ​​بحران مهاجران، مدیریت بهتری را در مورد ورود افرادی که به مرزهای اتحادیه اروپا وارد می شوند، خواستار شده است. اتحادیه اروپا به طور مداوم هدف خود را از تبدیل کردن سفر در داخل مرزهای خود به تجربه ای امن تر اعلام کرده است.

برای کاهش رویه ها و زمان انتظار، و همچنین رسیدگی به نگرانی های امنیتی، کمیسیون اروپا (EC) راه حلی ارائه کرده است – ETIAS.

این مقاله حاوی تمام اطلاعات در مورد این سیستم جدید و اینکه آیا واجد شرایط آن هستید یا خیر می باشد.

ETIAS چیست؟

ETIAS مخفف کلمات European Travel Information and Authorization System است. سیستم ETIAS یک سیستم کاملا الکترونیکی است که به بازدیدکنندگانی که برای ورود به منطقه شینگن نیازی به ویزا ندارند مانند دارندگان پاسپورت دومینیکا، اجازه ورود می دهد و آنها را ردیابی می کند. به نوعی شبیه سیستم الکترونیکی ایالات متحده برای مجوز سفر (ESTA) است که هدف مشابهی را دنبال می کند.

مراحل قانونی برای تصویب ETIAS در سال 2016 آغاز شده است و انتظار می رود این سیستم در نوامبر (آبان) 2023 به طور کامل عملیاتی شود.

مطلب مرتبط: پاسپورت بیومتریک دومینیکا

طریقه کارکرد سیستم ETIAS

ETIAS یک بررسی امنیتی دقیق از هر متقاضی انجام خواهد داد تا مشخص شود که آیا آنها می توانند اجازه ورود به هر کشور منطقه شنگن را داشته باشند یا خیر. در حالی که شهروندان کشورهایی که برای اهداف سفر تا 90 روز در اتحادیه اروپا به ویزا نیاز ندارند، نیازی به گذراندن یک پروسه طولانی برای درخواست ویزا ندارند، ETIAS اطمینان حاصل می کند که این افراد یک تهدید امنیتی نیستند. این سیستم مجوز سفر اطلاعات لازم در مورد بازدیدکنندگان را جمع‌آوری، پیگیری و به‌روزرسانی می‌کند تا تعیین کند آیا ورود آنها به کشورهای شینگن ایمن است یا خیر.

ETIAS، علاوه بر استفاده برای مقاصد تجاری و توریستی، به افراد اجازه می دهد تا به دلایل پزشکی و حمل و نقل از کشورهای شنگن بازدید کنند. علاوه بر این، برای تمام کشورهایی که فاقد ویزای شینگن هستند، اجباری خواهد بود.

چرا به مجوز ETIAS نیاز است؟

ژان کلود یونکر، رئیس کمیسیون اروپا، در سخنرانی سال 2016 خود در مورد وضعیت اتحادیه چنین گفته است:

ما باید بدانیم چه کسی از مرزهای ما عبور می کند. به این ترتیب ما می دانیم چه کسانی به اروپا سفر می کنند حتی قبل از اینکه به اینجا برسند.

دلیل اصلی تایید مجوز ETIAS ، امنیت است. با افزایش خطر مسافران در سراسر جهان، اتحادیه اروپا می خواهد سفرهای ایمن را در کشورهای خود تضمین کند. ETIAS نگرانی های امنیتی را به طور قابل توجهی از طریق سیستم های جمع آوری اطلاعات و داده های خود کاهش می دهد. این بدان معنی است که ETIAS تشخیص می دهد که آیا یک شخص به هر طریقی تهدیدی برای امنیت کشورهای شنگن است یا خیر. این منجر به ممانعت از ورود شخص و اجتناب از تهدید حضور در داخل مرزهای اتحادیه اروپا می شود. اساساً قبل از اینکه مشکلی وجود داشته باشد با آن برخورد می کند.

با این حال، علاوه بر ایمن‌تر کردن سفر، مجوز ETIAS همچنین به کشورهای اتحادیه اروپا و همه مسافران به روش‌های زیر کمک می‌کند:

 1. مراحل و زمان درخواست را کاهش دهید
 2. بهبود مدیریت مرزهای کشورهای اتحادیه اروپا
 3. کمک به کشف و کاهش جرم و جنایت و تروریسم
 4. جلوگیری از مهاجرت های نامنظم
 5. سیاست آزادسازی ویزا اتحادیه اروپا را تقویت کنید

در مجموع، مجوز ETIAS سفر به اتحادیه اروپا را بدون دردسر و تجربه بسیار ایمن‌تر خواهد کرد.

مجوز ETIAS

معرفی کشورهای ETIAS

اینها کشورهای اروپایی هستند که مسافران پس از ورود به مرزهای آن به یک ETIAS معتبر نیاز دارند:

اتریش، بلژیک، بلغارستان، کرواسی، قبرس، چک، دانمارک، استونی، فنلاند، فرانسه، آلمان، یونان، مجارستان، ایسلند، ایتالیا، لتونی، لیختن اشتاین، لیتوانی، لوکزامبورگ، مالت، هلند، نروژ، لهستان، پرتغال، رومانی اسلواکی، اسلوونی، اسپانیا، سوئد و سوئیس.

چه کسی به ETIAS نیاز دارد؟

همانطور که گفته شد، ETIAS شهروندان کشورهایی را هدف قرار می دهد که می توانند بدون ویزا وارد منطقه اتحادیه اروپا شوند مانند دارندگان پاسپورت دوم دومینیکا. به این ترتیب، کشورهای زیر باید مجوز ETIAS را دریافت کنند:

 1. آلبانی
 2. آنتیگوا و باربودا
 3. آرژانتین
 4. استرالیا
 5. باهاما
 6. باربادوس
 7. بوسنی و هرزگوین
 8. برزیل
 9. برونئی
 10. کانادا
 11. شیلی
 12. کلمبیا
 13. کاستاریکا
 14. دومینیکا
 15. السالوادور
 16. گرجستان
 17. گرانادا
 18. گواتمالا
 19. هندوراس
 20. هنگ کنگ S.A.R*
 21. اسرائيل
 22. ژاپن
 23. کیریباتی
 24. ماکائو S.A.R*
 25. مالزی
 26. جزایر مارشال
 27. موریس
 28. مکزیک
 29. میکرونزی
 30. مولداوی
 31. مونته نگرو
 32. نائورو
 33. نیوزلند
 34. نیکاراگوئه
 35. مقدونیه شمالی
 36. پالائو
 37. پاناما
 38. پاراگوئه
 39. پرو
 40. سنت کیتس و نویس
 41. سنت لوسیا
 42. سنت وینسنت
 43. ساموآ
 44. صربستان
 45. سیشل
 46. سنگاپور
 47. جزایر سلیمان
 48. کره جنوبی
 49. تایوان **
 50. تیمور لسته
 51. تونگا
 52. ترینیداد و توباگو
 53. تووالو
 54. اوکراین
 55. امارات متحده عربی
 56. انگلستان
 57. ایالات متحده آمریکا
 58. اروگوئه
 59. وانواتو
 60. ونزوئلا

تا زمان راه اندازی این سیستم، ممکن است کشورهای بیشتری به لیست اضافه شوند، اما در حال حاضر، تمامی شهروندان کشورهای فوق الذکر موظف به دریافت مجوز ETIAS قبل از ورود به هر کشور اتحادیه اروپا خواهند بود.

* مناطق اداری ویژه جمهوری خلق چین.

** نهادها و مقامات سرزمینی که توسط حداقل یک کشور عضو به عنوان دولت به رسمیت شناخته نشده اند.

سیستم ETIAS چگونه کار خواهد کرد؟

استفاده از سیستم ETIAS ساده خواهد بود و در زمان برای متقاضیان و پردازش صرفه جویی می کند.

کسانی که می خواهند تاییدیه بگیرند باید مراحل زیر را برای درخواست ETIAS دنبال کنند:

پر کردن فرم درخواست :

انتظار می رود تکمیل درخواست ETIAS حدود 10 دقیقه طول بکشد. آنلاین خواهد بود، بنابراین نیازی به انجام کارهای اداری نخواهید داشت. بسته به کشور تابعیتی که انتخاب می کنید، چندین فیلد برای پر کردن به شما ارائه می دهد. شما باید اطلاعات زیر را بدهید:

اطلاعات بیومتریک مانند:

نام کوچک

نام خانوادگی

نام خانوادگی هنگام تولد

تاریخ تولد

محل تولد

اطلاعات مربوط به تابعیت شما

نشانی

ایمیل و شماره تلفن

تحصیلات و سابقه کار

اولین کشور اتحادیه اروپا که قصد سفر به آن را دارید

سوالات پیشینه و واجد شرایط بودن در مورد وضعیت پزشکی شما، سفر به کشورهای جنگی یا مکان هایی که در آن اخراج یا رد شده اید و همچنین سوابق جنایی شما را جویا می شود.

برای افراد زیر سن قانونی، قیم قانونی باید برای ETIAS درخواست دهد

برای اعضای خانواده شهروندان اتحادیه اروپا از کشورهای دیگر، باید مدرکی مبنی بر رابطه، کارت اقامت و سایر اطلاعات پیشینه ارائه دهید.

ارائه درخواست :

پس از تکمیل درخواست، باید هزینه را پرداخت کرده و آن را ارسال کنید. سیستم موارد زیر را انجام خواهد داد:

بررسی کنید که آیا اطلاعاتی که داده اید صحیح بوده است یا خیر

واجد شرایط بودن خود را بررسی کنید

عوامل خطر خود را بررسی کنید

اگر آنچه در فرم درخواست پر کرده اید صحیح باشد و برای ETIAS واجد شرایط و ریسک نباشید، تایید خواهید شد. انتظار می رود کل این روش تنها در چند دقیقه تکمیل شود.

با این حال، اگر ضربه ای از ETIAS وجود داشته باشد، برنامه به صورت دستی پردازش می شود. انتظار می رود پردازش دستی حدود 96 ساعت (4 روز) یا حداکثر 2 هفته طول بکشد.

هزینه ETIAS چقدر خواهد بود؟

ETIAS هزینه چندانی ندارد. برنامه ریزی شده است که هزینه ETIAS برای هر درخواست تنها 7 یورو باشد. این فقط برای بزرگسالان بالای 18 سال معتبر است، زیرا افراد زیر 18 سال نیازی به پرداخت هزینه ندارند. می توانید هزینه را از طریق کارت نقدی یا اعتباری پرداخت کنید. بلافاصله پس از تکمیل پرداخت، مجوز ETIAS شروع به پردازش می کند.

سوالات متداول درباره ETIAS

در زیر پاسخ سوالات متداول در مورد مجوز ETIAS را خواهید یافت:

اعتبار ETIAS چقدر است؟

در صورت تایید، ETIAS ممکن است به مدت 3 سال یا تا پایان اعتبار سند مسافرتی که در طول درخواست ثبت شده است، اعتبار داشته باشد. اینکه اولین دوره اعتبار را دریافت کنید یا دوره دوم بستگی به ارزیابی سیستم از اطلاعات و ریسک شما دارد.

آیا می توان درخواست ETIAS من را رد کرد؟

بله، هر برنامه ETIAS را می توان رد کرد اگر مشکلی در آن وجود داشته باشد، مانند موارد زیر:

 1. شخص متقاضی از یک سند مسافرتی استفاده کرده است که در سیستم اطلاعات شینگن – SIS II به عنوان مفقود، دزدیده، اختلاس شده یا بی اعتبار گزارش شده است.
 2. متقاضی یک خطر امنیتی برای شهروندان و مسافران منطقه شنگن است.
 3. متقاضی یک خطر مهاجرت غیرقانونی است.
 4. متقاضی خطر اپیدمی بالایی دارد.
 5. متقاضی شخصی است که برای او یک هشدار موجود در SIS به منظور امتناع از ورود و اقامت وجود دارد.
 6. متقاضی در مهلت مقرر به درخواست اطلاعات یا اسناد اضافی پاسخ نمی دهد.
 7. متقاضی در صورت لزوم در مصاحبه اضافی شرکت نمی کند.
 8. مجوز سفر همچنین در مواردی که شک منطقی و جدی در مورد صحت اطلاعات ارائه شده و مدارک پشتیبان ارائه شده توسط شخص متقاضی وجود داشته باشد، قابل رد است.

اگر درخواست ETIAS من رد شود چه اتفاقی می‌افتد؟

در عرض چند دقیقه پس از ارسال درخواست، پاسخی در مورد وضعیت ETIAS خود دریافت خواهید کرد. اگر تایید شد، تبریک می گویم! اما اگر نه، پیام انکار را دریافت خواهید کرد. در پیام انکار، دلیل رد شدن ETIAS را نیز خواهید داشت. می‌توانید برای این تصمیم تجدیدنظر کنید، یا بر اساس دلیل رد، می‌توانید درخواست خود را تنظیم کنید و دوباره امتحان کنید.

چگونه می توانم به تصمیم رد ETIAS اعتراض کنم؟

هر متقاضی رد شده زمانی حق دارد نسبت به تصمیم خود اعتراض کند که مدرکی داشته باشد که تصمیم به ناعادلانه یا اشتباه گرفته شده است.

رویه های تجدیدنظر باید توسط واحد ملی ETIAS کشور عضو که مسئول رد درخواست است برای متقاضیان توضیح داده شود.

برای مجوز ETIAS به چه مدارکی نیاز دارم؟

تنها مدرکی که برای درخواست ETIAS نیاز دارید پاسپورت معتبر شماست. پاسپورت شما ممکن است برای داشتن این اطلاعات لازم باشد:

عکس دیجیتال شما که به پاسپورت چسبانده نشده است

یک پاسپورت قابل خواندن توسط ماشین – که در زیر تصویر گذرنامه شما وجود دارد و دارای دو خط اعداد، حروف و نمادها است.

تراشه گذرنامه الکترونیکی – که لزوماً اجباری نیست اما یک مزیت است. این تراشه را می توانید در صفحه جلد پاسپورت خود در پایین پیدا کنید.

پس از ارسال درخواست ETIAS، ممکن است از برخی مسافران خواسته شود که مدارک اضافی را ارائه کنند.

چه کسی نیاز به ارائه مدارک اضافی برای ETIAS دارد؟

پس از ارسال درخواست ETIAS، ممکن است از برخی از متقاضیان خواسته شود که مدارک اضافی را ارسال کنند، زیرا واحد ملی ETIAS کشور عضو مسئول ممکن است اطلاعات ارائه شده توسط متقاضی را ناکافی بداند.

متقاضی لیست مدارک اضافی را که باید از طریق ایمیل ارسال کند دریافت خواهد کرد.

اسناد اضافی باید مستقیماً به واحد ملی ETIAS کشور عضو مسئول از طریق سرویس حساب امن ظرف ده روز از تاریخ دریافت درخواست ارائه شود.

آیا می توانم با مجوز ETIAS وارد هر کشور اتحادیه اروپا شوم؟

برای استفاده صحیح از مجوز ETIAS، ابتدا باید از اولین کشوری که در درخواست خود ذکر کرده اید عبور کنید. اگر قصد سفر از طریق آلمان، بلژیک و اتریش را داشتید و در درخواست خود اعلام کرده اید که اولین کشوری که به آن سفر خواهید کرد آلمان است، باید قبل از سفر به بلژیک و اتریش از آن عبور کنید. پس از ورود به اولین کشور خود، می توانید به مدت 90 روز از هر کشور دیگری در منطقه شینگن دیدن کنید.

با این حال، صرف داشتن ETIAS لزوماً ورود شما را به کشورهای اتحادیه اروپا تضمین نمی کند. این در اختیار مقامات مرزی است.

کشورهایی در اتحادیه اروپا وجود دارند که در منطقه شینگن نیستند و شما نمی توانید با مجوز ETIAS وارد آنها شوید.

ETIAS چگونه اطلاعات من را بررسی می کند؟

ETIAS به بسیاری از پایگاه های داده متصل می شود که می توانند اطلاعات شما را در عرض چند دقیقه تأیید کنند. به همین دلیل است که برای همه متقاضیان مهم است که پاسخ صادقانه بدهند و سعی در ارائه اطلاعات نادرست نداشته باشند. اگر در دادن اطلاعات جعلی به سیستم ETIAS گرفتار شوید، از دریافت مجوز محروم خواهید شد. علاوه بر این، اگر ETIAS شما تأیید شود، اما بعداً اطلاعات نادرست یا نادرست برای شما پیدا شود، ETIAS شما لغو خواهد شد.

چه مدت طول می کشد تا درخواست ETIAS تکمیل شود؟

همانطور که گفته شد، انتظار می رود که درخواست ETIAS تنها حدود 10 دقیقه تکمیل شود. پس از 10 دقیقه، اعلانی دریافت خواهید کرد که زمان جلسه شما به پایان رسیده است و ممکن است از شما خواسته شود که از ابتدا شروع کنید. برای جلوگیری از این امر، سعی کنید برنامه را با دقت مرور کنید و اطلاعات خود را ذخیره کنید.

آیا باید در مصاحبه ETIAS شرکت کنم؟

به عنوان یک قاعده، برای اخذ ETIAS نیازی به مصاحبه نیست. با این حال، تعداد بسیار کمی از متقاضیان ممکن است مجبور به شرکت در مصاحبه های حضوری شوند تا درخواست ETIAS آنها به طور کامل بررسی شود. این زمانی اتفاق می افتد که در مورد اطلاعات یا اسناد ارائه شده توسط متقاضی شک و تردید وجود داشته باشد.

واحد ملی ETIAS کشور عضو مسئول ممکن است متقاضی را برای مصاحبه دعوت کند.

متقاضی باید ظرف 72 ساعت پس از ارسال اطلاعات یا مدارک تکمیلی، از طریق سرویس ایمیل از مصاحبه مطلع شود. مصاحبه ظرف ده روز از تاریخ دعوت انجام می شود. در صورت عدم حضور متقاضی در مصاحبه، درخواست رد می شود.

اگر واجد شرایط ETIAS نباشم چه؟

همه شهروندان کشورهای موجود در جدول بالا (کشورهایی که می توانند بدون ویزا وارد اتحادیه اروپا شوند) واجد شرایط درخواست ETIAS هستند. اگر شما واجد شرایط این مجوز سفر نیستید، به این معنی است که شما شهروند آن کشورها نیستید. این بدان معناست که برای ورود به کشورهای اتحادیه اروپا باید ویزای شینگن دریافت کنید.

آیا در صورت داشتن ویزای شینگن به ETIAS نیاز دارم؟

خیر، اگر ویزای شینگن دارید، نیازی به مجوز ETIAS ندارید. هنگام ورود به کشورهای منطقه شینگن می توانید ویزای خود را به مقامات مرزی ارائه دهید. زمانی که ویزای شما منقضی شد، در صورت واجد شرایط بودن می توانید برای ETIAS درخواست دهید.

آیا شهروندان بریتانیایی ملزم به داشتن مجوز ETIAS هستند؟

همه اتباع بریتانیا باید تا نوامبر 2023 زمانی که این طرح به طور کامل عملیاتی می شود، برای مجوز سفر ETIAS درخواست دهند.

ساکنان بریتانیا که دارای پاسپورت یکی از کشورهایی هستند که اتحادیه اروپا با آنها رژیم ویزا دارد، علیرغم اقامت در بریتانیا، واجد شرایط درخواست ETIAS نیستند. در عوض باید برای ویزای شینگن معمولی اقدام کنند.

محدودیت ورود به اتحادیه اروپا با ETIAS چگونه است؟

شما می توانید هر چند بار که بخواهید وارد کشورهای عضو شینگن شوید، تا زمانی که ETIAS شما معتبر باشد و در یک دوره 180 روزه بیش از 90 روز اقامت نداشته باشید.

آیا ESTA و ETIAS یکسان هستند؟ تفاوت آنها چیست؟

ESTA معادل اتحادیه اروپا ETIAS در ایالات متحده است. در حالی که ETIAS مخفف اطلاعات سفر و مجوز اروپایی است، ESTA مخفف سیستم الکترونیکی برای مجوز سفر است.

شما نمی توانید با ETIAS وارد ایالات متحده شوید، همانطور که یک دارنده ESTA مجاز به ورود به اتحادیه اروپا بدون داشتن ویزای ETIAS یا شینگن نیست. شهروندان آمریکایی که از نوامبر 2023 اجازه ورود بدون ویزا به اروپا را دارند، باید قبل از سفر به منطقه شنگن، ETIAS دریافت کنند.

آیا ETIAS ویزا است؟

خیر. مجوز ETIAS ویزا نیست.

اتباع کشورهای آزادسازی ویزا به سفر به اتحادیه اروپا بدون ویزا ادامه خواهند داد، اما به سادگی ملزم به دریافت مجوز سفر از طریق ETIAS قبل از سفر خواهند بود.

ETIAS یک سیستم ساده، سریع و بازدیدکننده پسند خواهد بود که در بیش از 95 درصد موارد، در عرض چند دقیقه به پاسخ مثبت خواهد رسید.

مجوز سفر ETIAS تعهدات مشابه ویزا را مجدداً معرفی نمی کند. برای درخواست نیازی به مراجعه به کنسولگری نیست، هیچ اطلاعات بیومتریک جمع آوری نمی شود و اطلاعات بسیار کمتری نسبت به مراحل درخواست ویزا جمع آوری می شود. در حالی که، به عنوان یک قاعده کلی، روند ویزای شینگن می تواند تا 15 روز طول بکشد و در برخی موارد می تواند تا 30 یا 60 روز تمدید شود، درخواست آنلاین ETIAS فقط چند دقیقه طول می کشد تا پر شود. مدت سه سال، به طور قابل توجهی بیشتر از اعتبار ویزای شینگن. مجوز ETIAS برای تعداد نامحدودی از ورودی ها معتبر خواهد بود.

با داشتن ویزای شینگن به ETIAS نیز نیازمندم؟

اگر ویزای شینگن دارید، به این معنی است که جزئی از لیست کشورهایی نیستید که معاف از ویزا هستند. بنابراین، شما نیازی به مجوز ETIAS نخواهید داشت. هنگام ورود به کشورهای منطقه شینگن می توانید ویزای خود را به مقامات مرزی ارائه دهید. زمانی که ویزای شما منقضی شد، در صورت واجد شرایط بودن می توانید برای ETIAS درخواست دهید.

اگر از قبل ویزای بلندمدت یکی از کشورهای عضو داشته باشم، آیا به ویزای ETIAS نیاز دارم؟

از آنجایی که ویزای بلندمدت صادر شده توسط یکی از کشورهای عضو به شما این حق را می دهد که در کل شینگن جابجا شوید، تا زمانی که ویزا دارید نیازی به دریافت مجوز سفر نخواهید داشت.

آیا نوزادان و کودکان به ETIAS نیاز دارند؟

هر مسافری، حتی نوزادان و افراد مسن، به محض ورود به شینگن باید مجوز سفر ارائه دهد تا اجازه ورود به آن را داشته باشد. اما افراد زیر 18 سال از پرداخت هزینه معاف هستند.

آیا می توان مجوز سفر را باطل کرد؟

بله، اگر شرایط صدور مجوز سفر دیگر اعمال نشود یا اگر مشخص شود دارنده مجوز سفر هر یک از قوانین ETIAS را نقض کرده است، می‌تواند باطل یا لغو شود.

فهرست پیگیری ETIAS چیست؟

این فهرستی است که شامل داده‌های مربوط به افرادی است که مظنون به ارتکاب یک جرم جنایی (مانند تروریسم) هستند یا بخشی از آن بوده‌اند. فهرست نظارت ETIAS بر اساس اطلاعات ارائه شده توسط کشورهای عضو و یوروپل ایجاد خواهد شد.

ETIAS چه زمانی اجرا می شود؟

انتظار می رود ETIAS در نوامبر 2023 عملیاتی شود.

دومینیکا ویژن

دیدگاهتان را بنویسید