معرفی قدرتمندترین پاسپورت های جهان

قدرتمندترین پاسپورت های جهان

قدرتمندترین پاسپورت های جهان که در سال 2022 توسط شرکت مشاوره Henley & Partners اعلام شده اند موضوعی است که در این مقاله قصد معرفی آنها را داریم.

گذرنامه برای شهروندان کشورهای مستقل به عنوان وسیله ای برای شناسایی و دسترسی به کشورهای خارجی صادر می شود.

برخی از کشورها قراردادهای مسافرتی با سایر کشورها دارند که به شهروندان آنها اجازه داده می شود بدون ویزا برای مدت زمان مشخصی سفر کنند. به عنوان مثال، اتباع بریتانیا می توانند به مدت 90 روز بدون ویزا در ایالات متحده اقامت داشته باشند و همچنین شهروندان اتحادیه اروپا حق آزادی کامل رفت و آمد بین همه کشورهای عضو را دارند.

نحوه رتبه بندی قدرتمندترین پاسپورت های جهان

هرچه قدر بتوانید به کشورهای بیشتری بدون ویزا وارد شوید، پاسپورت شما قدرتمندتر و معتبر تر می باشد.

شاخص پاسپورت هنلی(HPI)، یک شرکت مشاوره جهانی شهروندی و اقامت می باشد که در لندن واقع شده است. با استفاده از داده های جمع آوری شده توسط انجمن بین المللی حمل و نقل هوایی(IATA)، این شاخص از سال 2006 قدرتمندترین پاسپورت های جهان را دنبال می کند. این انجمن بزرگترین و جامع ترین پایگاه از اطلاعات مسافرتی جهان را دارد که از طریق تحقیقات گسترده در داخل کشورها پیشرفت می کند.

مطلب مرتبط: مقایسه پاسپورت دومینیکا و ترکیه

قوی ترین پاسپورت های دنیا

پاسپورت ژاپن و سنگاپور: با این پاسپورت ها امکان ورود به 192 کشور جهان بدون نیاز به گرفتن ویزا را دارید. این پاسپورت همراه با پاسپورت کشور سنگاپور در صدر فهرست قوی ترین پاسپورت های جهان قرار گرفته است. همچنین این نکته قابل ذکر است که ویزای ژاپن یکی از ارزشمندترین ویزاهایی است که در صورت نصب کردن به پاسپورت هر فرد، اعتبار منحصر به فردی به گذرنامه تعلق خواهد گرفت.

پاسپورت کشور آلمان و کره جنوبی: این پاسپورت ها طی چند سال اخیر رشد بسیار بالایی در زمینه ارزش و قدرت داشته اند. در حالی که با داشتن پاسپورت این کشورها امکان سفر به 190 کشور دنیا بدون دریافت ویزا را خواهید داشت.

پاسپورت های قدرتمند دنیا

با دارا بودن پاسپورت های کشور ایتالیا، اسپانیا، فنلاند و لوکزامبورگ می توانید به 189 کشور بدون ویزا سفر کنید.

با اخذ گذرنامه های کشورهای سوئد، اتریش، هلند، فرانسه، دانمارک امکان سفر به 188 کشور دنیا را بدون ویزا دارا خواهید بود.

کشورهای ایرلند و پرتغال هم دارای پاسپورت های قدرتمندی هستند که وسیله آن می توانید به 187 کشور سفر کنید.

پاسپورت های کشورهای نروژ، نیوزلند، انگلیس، آمریکا، سوئیس، بلژیک امکان سفر به 186 کشور را به متقاضیان می دهند.

با اخذ پاسپورت های کشورهای استرالیا، کانادا، یونان، مالت، جمهوری چک امکان سفر به 185 کشور را دارا می شوید.

پاسپورت های کشورهای لهستان، مجارستان امکان سفر به 183 را بدون داشتن ویزا به افراد می دهند.

پاسپورت های لیتوانی و اسلواکی نیز سفر به 182 کشور بدون ویزا را فراهم می کنند.

همینطور پاسپورت های کشورهای اسلونس، لتونی و استونی امکان سفر به 181 کشور را بدون ویزا می دهند.

پاسپورت دومینیکا رتبه 32 قدرتمندترین پاسپورت های جهان

این نکته حائز اهمیت است که در حال حاضر دومینیکا به عنوان یکی از ساده ترین و مقرون به صرفه ترین کشورها برای گرفتن پاسپورت می باشد.

پروسه دریافت پاسپورت دومینیکا حدودا بین 3 تا 6 ماه طول می کشد و این مدت زمان برای گرفتن و اخذ پاسپورت دومینیکا لازم می باشد.

جایگاه پاسپورت کشور ایران

 گذرنامه کشور ایران با دسترسی به 42 کشور در رتبه 101 دنیا قرار گرفته است و هم ردیف کشور کنگو می باشد. این بدین معنی می باشد که دارندگان پاسپورت ایرانی می توانند به 42 کشور بدون ویزا سفر کنند.

همانطور که مطالعه کردید متاسفانه ارزش پاسپورت ایران بسیار کم می باشد و این به دلیل تحریم ها و فشارهای بین المللی می باشد.

کلام آخر

پاسپورت دومینیکا این امکان را فراهم میکند تا شما بدون ویزا به بیش از 140 کشور در سرتاسر جهان سفر کنید. و همینطور که در بالا اشاره شد، پاسپورت دومینیکا در بین پاسپورت های قدرتمند جهان قرار در رتبه 32 قرار گرفته است.

برای دریافت مشاوره رایگان در مورد اخذ پاسپورت و تابعیت دومینیکا و همینطور آگاهی از تمام مزایای پاسپورت دوم این کشور و تمام شرایط آم با مشاوران ما در دومینیکا ویژن تماس بگیرید و با همکاران ما در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید