معرفی بهترین آبشارهای دومینیکا

آبشارهای دومینیکا

در بین کشورهای حوزه دریای کارائیب کشور دومینیکا به دلیل طبیعت بکر و چشم نواز خود به بهشت کارائیب معروف است. در این مقاله بهترین آبشارهای دومینیکا را باهم مرور میکنیم و بیشتر با طبیعت شگفت انگیز و سر سبز این کشور آشنا میشویم.

آبشار سندیکای فالز دومینیکا

منطقه Syndicate که در قسمت شمالی دومینیکا قرار دارد، مکانی عالی برای پیاده روی و دیدن طوطی سیسرو (پرنده ملی دومینیکا) است. جاده تا اینجا بسیار پر دست انداز است، بنابراین اگر به تنهایی می آیید قطعاً به یک وسیله نقلیه احتیاج دارید.
مسیر Syndicate Falls 25 دقیقه پیاده روی از میان جنگل های بارانی سرسبز است. این شامل عبور از چند رودخانه است ؛ اما خیلی چالش برانگیز نیست. هنگام بازدید از آبشار نیاز به لیدر نیست و به تنهایی می توان مسیر را پیمود.
در انتهای مسیر، به آبشار باشکوه 100 فوتی خواهید رسید که می‌توانید زیر آب شنا کنید و باید بدانید که در آنجا هوا سرد می باشد!
اگر همان جاده را بیشتر بپیمایید، به مسیر طبیعت گردی سندیکیت خواهید رسید. این یک مسیر پیاده روی آسان یک ساعته است که مناظر زیبایی از جنگل های بارانی و گیاهان و جانوران مختلف در دومینیکا را به شما نشان می دهد. این دو پیاده روی با هم ، یک ماجراجویی صبح یا بعد از ظهر فوق العاده را برای شما به وجود می آورد!

آبشار ترافالگار Trafalgar Falls

آبشار ترافالگار Trafalgar Falls در دومینیکا

آبشار ترافالگار آبشاری دوقلو می باشد که در پارک ملی مورن ترویس پیتونز واقع شده و در فهرست میراث جهانی یونسکو قرار دارد. یکی از آبشارهای دومینیکا است که تنها 20 دقیقه با ماشین از پایتخت فاصله دارد.
دسترسی به آبشار ترافالگار آسان است ؛ زیرا یک سری پله از پارکینگ تا پایه آبشار وجود دارد. فقط یک پیاده روی کوتاه 10 دقیقه ای از طریق مسیری که توسط گیاهان عجیب و غریب احاطه شده است. در پایان، یک آلاچیق چوبی وجود دارد که در آن می‌توانید منظره‌ای زیبا از آبشار پاپا (۸۵ متر) و آبشار ماما (۴۰ متر) را ببینید.
اگر احساس ماجراجویی می کنید، در واقع می توانید به سمت آبشار بلندتر در سمت چپ بروید. این یک مسیر واقعی نیست – شما باید از صخره های بزرگ بالا بروید!
جالب است بدانید مسیری به سمت پایه آبشار پاپا وجود دارد که چشمه های آب گرم درست زیر آنها قرار گرفته اند! شنا کردن در این آبشار بسیار جادویی است و مناظر مشرف به دره ، خارق العاده است.

آبشار ساری

آبشار ساری یکی از زیباترین آبشارهای دومینیکا و یکی از چالش برانگیزترین آبشارها است. با یک پیاده روی 90 دقیقه ای ، چندین بار از رودخانه ساری عبور می کنید. برای رسیدن به آنجا، باید از رودخانه عبور کرده و از صخره‌های بزرگ بالا بروید، پس انتظار خیس شدن را داشته باشید!
دیدن آبشارها در پایان باورنکردنی است. ممکن است باران زیاد و جریان قوی آب، مانع از شنا کردن شما در آن محل شود.
برای پیاده روی در این منطقه ، بودن در تور و همراه داشتن یک لیدر به شدت پیشنهاد می گردد زیرا ممکن است در آن منطقه مسیر را اشتباه انتخاب کنید.

مطلب مرتبط: مسیر پرواز ایرانیان به دومینیکا

ویکتوریا فالز دومینیکا

آبشار ویکتوریا یکی از بی نظیرترین آبشارهای دومینیکا است که در ساحل شرقی جزیره قرار دارد. این آبشار با تمام آبشارهای دیگر متفاوت است زیرا رودخانه ای که از میان آن می گذرد، به نام Riviére Blanche ، رنگ آبی شیری و زیبایی دارد که از کوه های نزدیک دریاچه جوش می آید.
پیاده‌روی به داخل و خارج جنگل می‌پیوندد و چندین بار از رودخانه عبور می‌کند. آب در بسیاری از نقاط عمیق است، بنابراین شما کاملا خیس خواهید شد. برای گردش در این مسیر ، بهتر است از لباس های ضد آب که خیس شدن آنها آزار دهنده نیست استفاده کنید.

حدود یک ساعت طول می کشد تا به آبشار ویکتوریا برسید، جایی که منظره ای زیبا از آبشار 200 فوتی (61 متری) را خواهید دید که به یک استخر بزرگ به رنگ سفید مایل به شیری فرو می رود.

استخر زمرد دومینیکا

استخر زمرد دومینیکا

استخر زمرد یکی از محبوب ترین آبشارهای دومینیکا است. این در مرکز جزیره، در نزدیکی آبشار جکو و آبشار اسپانی است، بنابراین این 3 با هم یک سفر یک روزه عالی را ایجاد می‌کنند. یک رستوران فرانسوی عالی در نزدیکی آنها به نام Zeb Zepis Bistro نیز وجود دارد، اما فقط از ساعت 12 تا 3 باز است، بنابراین برنامه ریزی درستی را برای بازدی از آنها انجام دهید!
مسیر استخر زمرد به خوبی مشخص شده و از طریق یک مسیر 15 دقیقه ای به راحتی قابل دسترسی است. هنگامی که به آبشار رسیدید، غار بسیار زیبایی به نام استخر زمرد را خواهید دید که به دلیل رنگ سبز که به دلیل نور خورشید منعکس شده توسط درختان تابیده شده است، به این نام نامگذاری شده است.

آبشار اسپانی

آبشار اسپانی یکی دیگر از آبشارهای با دسترسی آسان است که می‌توانید زیر آن، نزدیک استخر زمرد، شنا کنید. این آبشار در ملک خصوصی است، بنابراین باید هزینه پذیرش 10 ECD (2.70 دلار) را در فروشگاه محلی آنجا بپردازید . پس از پرداخت، 10 دقیقه پیاده روی به سمت آبشار اسپانی است که می توانید در زیر آن شنا کنید. مشابه استخر زمردی، رنگ فیروزه ای زیبایی دارد.

آبشار جکو

آبشار جکو یکی دیگر از آبشارهای قابل دسترس در نزدیکی آبشار اسپانی است. فقط دو دقیقه پیاده روی تا آبشار و استخر کوچکی که می‌توانید در آن شنا کنید فاصله دارد. اینجا یک صخره صاف در آب بیرون زده است، بنابراین این یکی مکانی سرگرم‌کننده برای عکس‌برداری است!
آبشار جکو در ملک خصوصی است، بنابراین برای ورود به آن باید چند دلار بپردازید.

آبشار Middleham

میدلهام فالز دومینیکا

با وجود انجام این پیاده روی در باران، آبشار میدلهام یکی از آبشارهای مورد علاقه گردشگران در دومینیکا است.
با یک پیاده‌روی کوتاه ، شما را درست به قلب جنگل‌های بارانی پارک ملی Morne Trois Piton می‌رساند. حدود یک ساعت و 15 دقیقه طول می کشد تا به آبشار برسید، اگرچه به دلیل لغزنده بودن زمین، سرعت ممکن است کند شود. این یک صعود 600 فوتی برای رسیدن به آبشار است و بازگشت از راه دیگر بسیار آسان تر است.
درختان و گیاهان مختلفی در اطراف آبشار وجود دارد ،که مسیر را بسیار دیدنی کرده است.
اگر سطح آب به اندازه کافی کم باشد، می توانید در زیر آبشار میدلهام شنا کنید.
بسیاری از مردم برای این پیاده روی راهنمایی دریافت می کنند، اما به تنهایی نیز این مسیر قابل پیمودن است . مسیر کاملا واضح است به جز انتهای مسیر که باید از روی چند صخره بالا بروید.

آبشار Wavine Cyrinque

برای بازدید از آبشار Wavine Cyrinque ، مردم محلی توصیه می کنند که به دلیل فرسایش مسیر به سمت آبشار ممکن است خطراتی وجود داشته باشد. شما باید از طریق طناب از یک صخره شیب دار به سمت ساحلی در ساحل شرقی جزیره بالا بروید. در آنجا، آبشاری را خواهید دید که مشرف به اقیانوس است! امیدواریم در سالهای آینده، مسیر را تعمیر و بازسازی کنند تا گردشگران بتوانند به دیدن آبشار بروند. لطفا قبل از اقدام به پیاده روی به سمت آبشار ، با راهنمایان تور محلی حتما مشورت کنید!

آبشارهای سالتون در دومینیکا

آبشار سالتون یک آبشار خصوصی در وسط جزیره، نزدیک استخر زمرد است.
هیچ تابلویی برای ورود به این آبشار وجود ندارد. با نقشه های گوگل می توانید خود را به محلی که خانه ای آبی رنگ قرار دارد ، برسانید. آبشار در ملک خصوصی قرار دارد که با پرداخت 13 ECD (4.5 دلار آمریکا) می توان از آبشار سالتون بازدید کرد.
می‌توانید جاده‌ای را که به سمت آبشار بروید و تا نقطه‌ای مشخص پیاده‌روی یا رانندگی کنید، اما مطمئناً یک وسیله نقلیه آفرود نیاز دلرید زیرا این جاده پر از سنگ است.
یک سکوی تماشای چوبی وجود دارد و شما همچنین می توانید در آنجا شنا کنید، اگرچه جریان آب بسیار قوی است!

تنگه تیتو

تنگه تیتو یکی از باورنکردنی ترین جاذبه های طبیعی دومینیکا است. در پارک ملی Morne Trois Pitons، روبروی ورودی مسیر دریاچه در حال جوش است.
برای کاوش در تنگه تیتو می توانید به تور دره نوردی بپیوندید یا در دره شنا کنید (جلیقه نجات مورد نیاز است که می توانید با 5 ECD کرایه کنید). شنا کردن در دره یک تجربه جادویی است، زیرا دیدن دیواره های دره ، مسحورکننده است. در پایان یک آبشار وجود دارد که می توانید از آن عبور کنید!

آبشار مخفی: آبشار کلیسای جامع

آبشار کلیسای جامع یک آبشار شناخته شده نیست، اما ارزش دیدن دارد! می توانید از طریق تور دره نوردی یا با پیاده روی 15 دقیقه ای به آن برسید.
این یک ماجراجویی است که شامل بالا رفتن از جنگل های بارانی، از روی صخره ها و پایین رفتن در دره می شود. از آنجایی که مسیر به هیچ وجه علامت گذاری نشده است، باید با یک راهنما بروید.

پس از رسیدن، یک استخر فیروزه‌ای آب زیبا وجود دارد که می‌توانید در آن شنا کنید و یک آبشار کوچک که به درون آن می‌ریزد و این منظره را به محیطی آرامش بخش تبدیل کرده است.

بازدید از آبشارهای واقع در دومینیکا یکی از بهترین کارهایی است که می توان در دومینیکا انجام داد، بنابراین هنگام سفر به دومینیکا و گردش در سراسر این کشور، حتما برخی از این آبشارهای باورنکردنی را بازدید نمایید!

کلام پایانی

جدا از آبشارهای دومینیکا که چشم اندازهای وصف نشدنی ای را برای گردشگران به وجود می آورد، این کشور پر از جاذبه های گردشگری میباشد. کشور مشترک المنافع دومینیکا دارای 34 امین پاسپورت قدرتمند جهان میباشد و از طریق پاسپورت دومینیکا میتوانید بدون نیاز به ویزا به کشورهای حوزه شینگن و بسیاری از کشورهای بزرگ دیگر مانند انگلستان، امریکا، کانادا و استرالیا سفر کنید.

برای دریافت مشاوره رایگان جهت اخذ پاسپورت دومینیکا و آشنایی با مزایای بیشمار تابعیت و پاسپورت دومینیکا با مشاوران ما در دومینیکا ویژن تماس بگیرید و ضمن دریافت راهنمایی های لازم در صورت تمایل تابعیت و پاسپورت دوم کشور دومینیکا را در مدت 4 تا 6 ماه دریافت نمایید.

دومینیکا ویژن

دیدگاهتان را بنویسید