پاسپورت بیومتریک دومینیکا

پاسپورت بیومتریک دومینیکا

دولت مشترک المنافع دومینیکا گذرنامه های الکترونیکی بیومتریک جدیدی را در 19 ژوئیه 2021 برای شهروندان کشور دومینیکا راه اندازی کرده است، بنابراین سیستم گذرنامه را با صرف 13 میلیون دلار برای بهبود امنیت ملی در سراسر مرزها ارتقا داده است.

دفترچه جدید پاسپورت بیومتریک دومینیکا دارای 50 صفحه است و با طراحی مدرن و زیبایی چاپ شده است که طبیعت دومینیکا را منعکس می کند و مکان های دیدنی، گیاهان و جانوران این کشور را به نمایش می گذارد و در برابر آب مقاوم تر است.

پاسپورت بیومتریک

پاسپورت بیومتریک یک گذرنامه سنتی می باشد که دارای یک تراشه ریزپردازنده الکترونیکی تعبیه شده است که حاوی اطلاعات بیومتریک است (این اطلاعات شامل اطلاعات شخصی و همچنین عکس شما می باشد) که می تواند برای احراز هویت دارنده گذرنامه استفاده شود.

پاسپورت بیومتریک با نام ePassport نیز شناخته می شود. آنها به دلیل تهدید افزایش سرقت هویت و تروریسم معرفی شدند و بسیاری از کشورها را تشویق به بهبود امنیت مرزهای خود کردند.

تشخیص گذرنامه بیومتریک

ساده ترین راه برای تشخیص بیومتریک بودن گذرنامه، نگاه کردن به جلد آن می باشد. اگر یک لوگوی طلایی و کوچک دوربین در پایین وجود داشته باشد، پس بیومتریک است. در غیر این صورت، فناوری نگهداری شده در یک پاسپورت بیومتریک به قدری پیشرفته و اجزای آن به قدری کوچک شده است که نمی توانید هیچ توده یا برآمدگی را احساس کنید.

آیا باید برای پاسپورت بیومتریک اقدام کنیم؟

خیر، نیازی به درخواست پاسپورت بیومتریک ندارید. اگر در 10 سال گذشته اقدام به تمدید پاسپورت دومینیکا خود کرده اید، به احتمال زیاد از قبل پاسپورت بیومتریک دارید.

پاسپورت بیومتریک

تعویض پاسپورت دومینیکا با پاسپورت بایومتریک

اتباع دومینیکا از جمله شهروندان CBI که دارای پاسپورت دومینیکا میباشند باید تا 31 آگوست 2022 به گذرنامه های بیومتریک از گذرنامه های قابل خواندن ماشینی روی بیاورند. کسانی که برای گذرنامه درخواست داده اند گذرنامه های CBI باید برای دستورالعمل های بیشتر با نزدیک ترین کنسولگری تماس بگیرند. پایان اولیه دوره انتقال که 30 ژوئیه 2023 بود، به 31 تغییر یافت. آگوست 2022.

مطلب پیشنهادی:

سفارتخانه های موجود در دومینیکا

مزایای پاسپورت بیومتریک

مزایای اصلی پاسپورت بیومتریک مانند پاسپورت دومینیکا، امنیت بیشتر و ورود سریعتر به بریتانیا و آمریکا از طریق کنترل مرزی است. داشتن این نوع پاسپورت به این معنی است که افراد می توانند از دروازه ePassport در کنترل مرزی در بریتانیا استفاده کنند. دستگاهی در دروازه گذرنامه شما را اسکن می کند و آن را با چهره شما مطابقت خواهد داد و در سرعت این فرآیند و آسانی آن تاثیر گذار است.

گذرنامه های الکترونیکی به این موارد کمک خواهند کرد:

  • مسافر را ایمن می کند.
  • محافظت در برابر سرقت هویت.
  • از حریم خصوصی مسافر محافظت می کند.
  • تغییر یک سند موجود را بسیار دشوار می کند.
  • ایجاد گذرنامه جعلی را بسیار دشوارخواهد کرد.
  • اطمینان از همکاری بین المللی با امنیت پاسپورت.
گذرنامه بیومتریک

اگر پاسپورت بیومتریک نباشد چه اتفاقی می افتد؟

دولت بریتانیا از سال 2010 برای اتباع بریتانیا گذرنامه های بیومتریک به روز شده صادر می کند، بنابراین اگر از آن زمان برای گذرنامه جدید درخواست داده اید، گذرنامه فعلی شما باید بیومتریک باشد. با این حال، اگر اینطور نیست، پاسپورت فعلی شما تا تاریخ انقضا معتبر خواهد بود و نیازی به تغییر آن نیست. به یاد داشته باشید که درخواست برای گذرنامه جدید می تواند تا چهار هفته طول بکشد، مخصوصا در ماه های شلوغ تابستان، بنابراین اطمینان حاصل کنید که قبل از سفر زمانی برای گرفتن پاسپورت جدید اختصاص می دهید.

در گیت ePassport چه باید کرد:

تا زمانی که بالای 18 سال، شهروند بریتانیا یا اتحادیه اروپا محسوب می شوید و نماد بیومتریک روی جلد پاسپورت خود دارید، می توانید از دروازه ePassport در کنترل مرز استفاده کنید.

وقتی به کنترل مرز رسیدید، به سمت دروازه ePassport بروید و منتظر یک فضای موجود باشید:

یادتان باشد که هر چیزی را که صورت یا سر خود را پوشانده است مانند عینک آفتابی، کلاه یا روسری بردارید.

گدرنامه بیومتریک خود را از جلد بیرون بیاورید (اگر دارای گذرنامه باشد)، گذرنامه خود را به صفحه عکس باز کنید و آن را روبروی خواننده نگه دارید.

در حالی که این کار را انجام می دهید، به صفحه روبرو نگاه کنید و بخواهید تا سبز شود. هنگامی که خواننده سبز شد، می توانید از دروازه عبور کرده و وارد بریتانیا شوید.

چه کشورهایی پاسپورت بیومتریک دارند؟

اگرچه گذرنامه‌های بیومتریک نسبتاً مدرن و جدید هستند، اما اکنون بیش از 150 کشور در سراسر جهان از آن استفاده می‌کنند. مالزی اولین کشوری بود که برای شهروندان، گذرنامه های بیومتریک صادر کرد. از آن زمان، کشورهای دیگر نیز به سرعت این گذرنامه های دیجیتال را پذیرفته اند. در دهه اول، 60 کشور دیگر شروع به صدور آنها برای شهروندان کردند.

گذرنامه های بیومتریک اولین بار در سال 2006 در انگلستان و ایالات متحده آمریکا صادر شد. از آن زمان، هر دو کشور صدور گذرنامه های غیر بیومتریک را متوقف کردند.

در مجموع، طبق آمارات تخمینی که بدست آورده اند بیش از 1 میلیارد نفر در سراسر جهان در حال حاضر از گذرنامه الکترونیکی برای عبور از مرزها استفاده می کنند.

کلام آخر

در کشورهای حوزه کارائیب چندین کشور OECS مانند: دومینیکا، سنت کیتس، گرانادا و آنتیگوا در حال حاضر از گذرنامه الکترونیکی استفاده می کنند که در این بین پاسپورت دومینیکا زودتر از بقیه به پاسپورت بیومتریک تبدبل شد.

شهروندان کشور مشترک المنافع دومینیکا از حقوق سفر بدون ویزا برای بازدید از بیش از 146 کشور از جمله بریتانیا، ایالات متحده آمریکا و مناطق شنگن برای گردشگری، تجارت و ملاقات با خانواده و دوستان برخوردار هستند.

برنامه سرمایه گذاری شهروندی مشترک المنافع دومینیکا یک انتخاب محبوب برای سرمایه گذاران و خانواده های آنها است که به دنبال شهروندی و تابعت دوم در کارائیب هستند.

برای درخواست مشاوره جهت اخذ پاسپورت دومینیکا یا تعویض آن با پاسپورت بیومتریک با مشاوران ما در دومینیکا ویژن تماس بگیرید و تمام سوالات خود در زمینه مزایای ارزشمند پاسپورت دومینیکا و همینطور شرایط دریافت پاسپورت دوم دومینیکا از مشاوران ما بپرسید.

دومینیکا ویژن

دیدگاهتان را بنویسید