سفارتخانه های موجود در کشور دومینیکا

سفارت خانه های موجود در کشور دومینیکا

ما قصد داریم در این مقاله با کشور دومینیکا و سفارتخانه های موجود در کشور دومینیکا بیشتر آشنا شویم و در کل راجب این کشور اطلاعات کسب نماییم.

کشور دومینیکا یکی از سرزمین های مشترک المنافع در حوزه دریای کارائیب می باشد که با طبیعت های زیبا و بی نظیرش در صنعت گردشگری معروف شده است و رشد کرده است.

این جزیره زیبا سالانه توریستان و گردشگران زیادی را به خود جذب می کند و حتی بسیاری از مردم این کشور را برای سرمایه گذاری انتخاب می کنند.

دومینیکا در حال حاضر یکی از مطمئن‌ترین کشورهای جهان برای سرمایه‌گذاری می باشد، همچنین ممکن است در آینده به یکی از پیشرفته ترین و بهترین کشورهای حوزه دریای کارائیب حوزه تجارت و توریسم شناخته شوند.

این نکته بسیار مهم است که بدانید متقاضیان ایرانی نیز می توانند به صورت کاملا قانونی در دومینیکا سرمایه گذاری نمایند و پاسپورت این کشور را دریافت نمایند و همچنین شهروندی و اقامت این کشور را اخذ کنند.

دومینیکا

معرفی کشور دومینیکا

-این کشور حدود ۷۵۱ مترمربع مساحت دارد و جمعیت آن نزدیک به ۷۱،۹۴۶ نفر است.

-زبان رسمی  این کشور انگلیسی می باشد، همچنین زبان کریول دومینیکایی و فرانسوی نیز با یکدیگر صحبت می کنند.

– مردم کشور دومینیکا اغلب مسیحی هستند ولی این نکته را باید بدانید که در این کشور انتخاب و آزادی مذهب وجود دارد و افراد می توانند دین خود را انتخاب نمایند.

 -پایتخت کشور دومینیکا روسو نام دارد و یکی از مشهورترین و بزرگترین شهرهای این کشور می باشد، همچنین 20 درصد جمعیت کل کشور دومینیکا در این شهر زندگی می کنند.

-واحد پول کشور دومینیکا دلار منطقه کارائیب شرقی می باشد و ارزش به نسبت خوبی دارد.

بررسی حکومت کشور دومینیکا:

دومینیکا در سال 1978 از مستعمره بریتانیا خارج شد و به یک جمهوری مستقل تبدیل شد.

دومینیکا یک کشوری می باشد که حکومت آن به صورت جمهوری دموکراتیک پارلمانی می باشد که قوه مجریه آن از نخست‌وزیر و رئیس جمهور تشکیل می‌شود.

اعضای این قوه هر 5 سال یکبار تغییر خواهند کرد و توسط مجلس اعضای آن انتخاب می شوند، رئیس جمهور اعضای پارلمان را با مشورت توسط نخست وزیر انتخاب می کند و همچنین این مجلس از 30 عضو تشکیل شده است.

چند سفارتخانه در کشور دومینیکا وجود دارد؟

طبق مطالعات در حدود 3 سفارت خارجی و 5 کنسولگری در کشور دومینیکا قرار دارند.

سفارتخانه های دومینیکا درکشورهای خارجی:

سفارتخانه های دومینیکا در خارج از کشور برای امنیت بیشتر، دیپلماسی اقتصادی و همچنین حضور فیزیکی برخی متقاضیان و شهروندان خارجی به وجود آمده است.

کشور دومینیکا با اغلب کشورهای جهان روابط دوستانه دارد بنابراین سفارتخانه های دومینیکا در خارج از کشور خود نیز استقرار پیدا کردند.

تعدادی از سفارت ها در خارج از کشور دومینیکا قرار گرفته اند، سفارت دومینیکا در خارج از کشور به شهروندان خود در آن کشور خدماتی ارائه می دهد و از آنها حفاظت می کند که همین یکی از نقش های اصلی سفارتخانه ها شمرده می شود.

برای رفع مشکلات خود در کشور های خارجی می توان از سفارت های واقع شده در آن کمک گرفت.

در نزدیکی سفارتخانه ها در کشورهای دیگر احتمالا شهروندان دومینیکا اقامت دارند. همانطور که گفته شد سفارتخانه های دومینیکا که در خارج از کشور هستند به شهروندان دومینیکایی در کشورهای خارجی کمک خواهد کرد و در صورت بروز مشکلات مالی و قانونی و یا حتی پزشکی به شهروندان کمک می کنند.

سفارتخانه های کشور دومینیکا در دیگر کشورها عبارت اند از:

کشورهایی از جمله امارات متحده عربی، ایالات متحده آمریکا، چین، کشور انگلستان، کوبا، بلژیک و کانادا سفارتخانه های کشور دومینیکا در کشورهای دیگر جهان می باشند.

سفارت دومینیکا در تهران کجاست؟

باید گفته شود که متاسفانه کشور دومینیکا در تهران و ایران هیچ سفارتی ندارد، ولی سفارت کشور انگلستان (بریتانیا) در تهران امور این کشور را بررسی خواهد کرد.

پاسپورت کشور دومینیکا چقدر ارزش دارد؟

ارزش پاسپورت دومینیکا که یکی از بهترین پاسپورت ها شناخته شده است، در آخرین آمارها در رتبه 32 در کل جهان قرار گرفته است، شما با اخذ پاسپورت دومینیکا می توانید به بیش از 140 کشور در سرتاسر جهان بدون نیاز به ویزا سفر کنید و یا در صورت داشتن شرایط کشور مورد نظرتان اقامت آنجا را دریافت کنید و از شهروندان آن کشور شناخته شوید.

برای دریافت مشاوره رایگان جهت اخذ پاسپورت دوم کشور مشترک المنافع دومینیکا و آشنایی با تمام شرایط تابعیت دومینیکا با مشاوران ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید