اخذ پاسپورت دومینیکا برای شهروندان افغانستان

پاسپورت دومینیکا برای شهروندان افغانستان

پاسپورت دومینیکا برای شهروندان افغانستان می تواند از طریق سرمایه گذاری در شهروندی کشور دومینیکا از طریق برنامه سرمایه گذاری این کشور مهیا شود. این برنامه به افرادی که سهم اقتصادی قابل توجهی در کشور دارند، مانند سرمایه گذاری در املاک و مستغلات یا کمک مالی، شهروندی ارائه می دهد.

پاسپورت دومینیکا در واقع برای متقاضیان حکم تابعیت دوم را دارد که توسط کشور مشترک المنافع دومینیکا برای شهروندانش صادر می شود. این پاسپورت به عنوان یکی از قدرتمندترین پاسپورت های جهان در نظر گرفته می شود که امکان سفر بدون ویزا به بیش از 140 کشور را فراهم می کند.

پس از دریافت، شهروندان افغانستان می توانند از پاسپورت دومینیکا برای سفر بدون دردسر به سراسر جهان استفاده کنند و از مزایایی مانند مزایای مالیاتی و افزایش فرصت های تجاری برخوردار شوند.

بنابراین، اعتقاد بر این است که به دست آوردن حقوق در گذرنامه‌های غایب کارائیب، فرصت‌های فراوانی را برای سفر بدون دردسر و سفرهای کاری در سراسر جهان فراهم می‌کند.

مزایای پاسپورت دومینیکا برای افغانها

مزایای پاسپورت دومنیکا برای شهروندان افغانستان

 از مزایای شهروندی دومینیکا میتوان به سفر بدون ویزا به بیش از 140 کشور اشاره کرد. این امر باعث می‌شود که آنها برای کار، تحصیل یا تفریح ​​راحت‌تر سفر کنند، بدون اینکه نیازی به دریافت ویزا داشته باشند. علاوه بر این، داشتن پاسپورت دوم می تواند تحرک و امنیت بیشتری را در صورت بی ثباتی سیاسی یا درگیری در افغانستان فراهم کند. با این حال، محدودیت هایی نیز برای پاسپورت دومنیکا برای شهروندان افغانستان وجود دارد.

ممکن است تهیه و نگهداری آن پرهزینه باشد، و برخی کشورها ممکن است همچنان از افغان‌هایی که پاسپورت دومنیکا دارند، قبل از ورود به قلمرو خود، بخواهند که ویزا بگیرند.

شهروندان افغانی که می خواهند از کشورهایی دیدن کنند که آنها را ملزم به درخواست ویزا از قبل می کند، باید چند سند ارائه کنند.

مدارک برای پاسپورت

شرایط اخد پاسپورت دومینیکا برای افغان ها

برای درخواست اخذ پاسپورت دومینیکا به عنوان یک شهروند افغان، اولین قدم این است که یک نماینده یا شرکت حقوقی قابل اعتماد پیدا کنید که در زمینه شهروندی از طریق برنامه های سرمایه گذاری تخصص داشته باشد. مجموعه دومینیکا ویژن شما را در فرآیند درخواست راهنمایی می کند و به شما کمک می کند تا تمام مدارک لازم را جمع آوری کنید، از جمله گواهی ترخیص پلیس، اثبات منبع وجوه و سرمایه گذاری، و گواهی پزشکی.

اولین قدم برای تهیه پاسپورت مشترک المنافع دومینیکا، تماس با نماینده مجاز برنامه شهروندی اقتصادی کارائیب است.

“با دریافت مدرک پرداخت، CBIU گواهی ثبت را صادر می کند که می تواند توسط نماینده شما برای درخواست پاسپورت دومینیکا استفاده شود.”

پس از ارسال درخواست، معمولاً 3-4 ماه طول می کشد تا تأییدیه دریافت شود. پس از تایید، لازم است قبل از دریافت پاسپورت، سرمایه گذاری لازم را در دومینیکا انجام دهید که تمام این پروسه توسط وکیل رسمی مجموعه دومینیکا ویژن در دومینیکا برای متقاضیان انجام خواهد شد و نیازی به حضور فیزیکی افراد به این کشور نمیباشد.

پس از تایید شهروندی دومینیکا توسط واحد سرمایه گذاری، برای متقاضیان گواهی تابعیت صادر می شود و گذرنامه جدید خود را ظرف یک هفته از طریق پیک دریافت خواهند کرد.

منافع سیاسی اخذ پاسپورت دومینیکا برای افغانستانی ها

منافع سیاسی اخذ پاسپورت دومینیکا برای شهروندان افغان بسیار مهم است. اولاً، به آنها امکان دسترسی به سفر بدون روادید به بیش از 130 کشور، از جمله بسیاری در اروپا و آمریکا را می دهد. این می تواند به نفع افغان هایی باشد که به دلیل ملیت خود در سفر با محدودیت هایی روبرو هستند. علاوه بر این، سؤالاتی در مورد احتمال سوء استفاده از برنامه شهروندی با سرمایه گذاری ایجاد می کند که به افراد اجازه می دهد با سرمایه گذاری در اقتصاد کشور پاسپورت دومینیکا را دریافت کنند.

مطالب مرتبط:

معایب پاسپورت دومینیکا برای افغان ها

منتقدان در مورد استفاده شهروندان افغان از پاسپورت دومنیکا ابراز نگرانی کرده اند، زیرا بسیاری از کشورهای جهان آن را به رسمیت نمی شناسند. این امر باعث شده است که دارندگان پاسپورت افغانستان از نظر سفر و دسترسی به خدمات خارج از کشور با مشکل مواجه شوند. علاوه بر این، برخی دولت افغانستان را به استفاده از پاسپورت دومنیکا برای دور زدن تحریم های بین المللی و دست زدن به فعالیت های غیرقانونی متهم می کنند. که برخی از :

1. مجرمان می توانند از ویزای طلایی استفاده کنند تا مشروع تر به نظر برسند، مثلاً وقتی با بانک ها تعامل دارند و سیاستمداران فاسد حتی ممکن است از آن برای دور زدن تحریم ها و محدودیت های سفر استفاده کنند

2. همچنین گزارش‌هایی مبنی بر فساد در پروسه صدور این پاسپورت‌ها توسط دولت افغانستان گزارش شده است که منجر به پرسش‌هایی در مورد مشروعیت و پیامدهای امنیتی آنها شده است.

3. برخی نگران هستند که این امر می تواند منجر به این شود که افراد ثروتمند کشورهای دارای سوابق مشکوک حقوق بشری گذرنامه دریافت کرده و از آنها برای فرار از تحریم ها یا انجام فعالیت های غیرقانونی استفاده کنند.

4. فراتر از حقوق تحرک مرتبط با پاسپورت‌های مختلف، یک سری انگیزه‌های دیگر نیز وجود دارد که افراد ثروتمند ممکن است در اخذ تابعیت از طریق سرمایه‌گذاری داشته باشند.

دیدگاهتان را بنویسید