خرید پاسپورت دومینیکا | بررسی افراد وابسته و شرایط کلی

خرید پاسپورت دومینیکا

از آنجا که کمک پولی یکی از گزینه های سرمایه گذاری تحت برنامه شهروندی دومینیکا است، اکثر متقاضیان ظاهرا شهروندی قانونی دومینیکا از طریق برنامه سرمایه گذاری را با خرید پاسپورت دومینیکا اشتباه می گیرند و بنابراین فکر می کنند که این برنامه با طرح شهروندی دومینیکا برای فروش تفاوتی ندارد.

واقعیت این است که شهروندی اقتصادی در کشورهای مشترک المنافع دومینیکا به خوبی تنظیم شده و کاملاً قانونی است و مفهوم ارائه یک مسیر سریع برای ملیت برای خارجیانی که مایل به سرمایه گذاری در کشور دومینیکا هستند، کاملاً متفاوت از خرید پاسپورت دومینیکا است. علاقه مند به چگونگی تبدیل شدن به یک شهروند دومینیکا هستید این مقاله را تا انتها بخوانید.

خرید پاسپورت از طریق سرمایه گزاری

شهروندی توسط سرمایه گذاری در دومینیکا

برنامه شهروندی اقتصادی دومینیکا که در سال 1993 تأسیس شد، به طور قانونی به افراد و خانواده ها در سراسر جهان یک شهروندی و پاسپورت دوم غیر قابل فسخ را تنها در عرض چهار تا شش ماه بدون نیاز به بازدید از کشور ارائه می دهد. کشور جزیره ای کارائیب از شهرت بین المللی بسیار خوبی برخوردار است و در نتیجه، پاسپورت مشترک المنافع دومینیکا دسترسی بدون ویزا یا ویزا را در بدو ورود به بیش از 146 کشور در سراسر جهان از جمله کل اتحادیه اروپا، سوئیس، بریتانیا، سنگاپور، روسیه، برزیل و هنگ کنگ، فراهم می کند.

برنامه شهروندی و اخذ پاسپورت دومینیکا از طریق سرمایه گذاری به طور قانونی در قانون تثبیت شده است، و از آنجایی که قانون محلی هیچ محدودیتی برای داشتن تابعیت دوگانه ندارد، اخذ تابعیت دوم از طریق سرمایه گذاری در این کشور یک فرآیند محرمانه است که نیازی به صرف نظر از شهروندی موجود در این کشور ندارد.

خرید پاسپورت دومینیکا از طریق برنامه سرمایه گذاری علاوه بر نداشتن شرایط اقامت فیزیکی، زبان، سن، تجربه تجاری یا شرایط تحصیلی ندارد و مصاحبه اجباری نیز وجود ندارد. کشور امن اقتصادی با دموکراسی پارلمانی از یکی از بالاترین استانداردهای زندگی در دریای کارائیب برخوردار است، مالیاتی برای افراد غیر مقیم ندارد، دارای کمترین میزان جرم و جنایت در کل منطقه است و مسلما یکی از طبیعی ترین مکان های روی زمین است. با کوه های سرسبز، رودخانه ها و آبشارهای بکر بی شمار و سواحل شنی سفید و سیاه خیره کننده. از همه مهمتر، مشترک المنافع دومینیکا ارزان ترین شهروندی را از طریق برنامه سرمایه گذاری در جهان با پاسپورت دوم معتبر که از 100هزار دلار شروع می شود، ارائه می دهد.

واجد شرایط بودن برای برنامه شهروندی دومینیکا

بخش 101 قانون اساسی دومینیکا و بخش 8 و اصلاحیه 20 (1) قانون شهروندی برنامه سرمایه‌گذار را در قانون تعریف می‌کند که به طور قانونی به افراد واجد شرایط شهروندی فوری در کشور را با یک گواهی تابعیت اعطا می‌کند. واحد شهروندی دومینیکا توسط سرمایه گذاری (Dominica CBIU)، یک مرجع دولتی که اخیراً در وزارت دارایی تأسیس شده است، تمام مقررات تحت برنامه گذرنامه را اجرا می کند و نهاد نظارتی است که تضمین می کند فقط متقاضیان شایسته پذیرفته می شوند. برای اینکه واجد شرایط در نظر گرفته شود، متقاضی اصلی باید حداقل 18 سال سن داشته باشد و باید تمام شرایط مهاجرت دومینیکا را که در زیر ذکر شده است را برآورده کند.

وابستگان واجد شرایط

وابستگان واجد شرایط هنگام خرید پاسپورت دومینیکا

طبق قوانین برنامه شهروندی اقتصادی برای خرید پاسپورت دومینیکا، وابستگان واجد شرایط عبارتند از:

  • همسر متقاضی اولیه
  • فرزند متقاضی اصلی یا همسر که کمتر از 18 سال سن دارد.
  • فرزند متقاضی اولیه یا همسر، که به طور کامل توسط والدین او حمایت می شود، بین 18 تا 30 سال سن دارد و از 18 سالگی در یک موسسه آموزش عالی معتبر حضور دارد.
  • دختر مجرد متقاضی اولیه که با والدین خود زندگی می کند و تحت حمایت کامل والدین خود است و کمتر از 30 سال سن دارد.
  • فرزند متقاضی اصلی یا همسر، که به طور کامل توسط والدین او حمایت می شود، که بیش از 18 سال سن دارد و از نظر جسمی یا ذهنی دچار مشکل است.
  • والدین یا پدربزرگ و مادربزرگ متقاضی اصلی یا همسر، که با متقاضی اصلی زندگی می کنند و تحت حمایت کامل قرار می گیرند، بالای 55 سال سن دارند.

مطالب مرتبط:

سرمایه گذاری مالی:

برای واجد شرایط بودن برای شهروندی و تابعیت دومینیکا از طریق سرمایه گذاری، یک نامزد باید یا کمک اقتصادی قابل توجهی به یک صندوق دولتی انجام دهد یا املاک و مستغلات تایید شده در جزیره را خریداری کند. در هر دو مورد، متقاضی باید قبل از درخواست برای برنامه سرمایه‌گذار، به طور رسمی متعهد به انجام سرمایه‌گذاری شود، اما در واقع تا پس از تأیید اصولاً مجبور به پرداخت کامل نیست.

صندوق دولتی:

صندوق تنوع اقتصادی دومینیکا (EDF) پروژه های بخش دولتی و خصوصی در کشور را در تلاش برای افزایش توسعه ملی و حمایت از پیشرفت اجتماعی و امنیت مالی جزایر تامین مالی می کند. پروژه های بخش دولتی که برای تامین مالی توسط صندوق شناسایی شده اند شامل بازسازی بیمارستان محلی، ساخت مدارس جدید، ساخت استادیوم ورزشی ملی، و ارتقای صنعت دریایی جزیره دومینیکا است. پروژه‌های بخش خصوصی که توسط صندوق تامین مالی می‌شوند، عمدتاً بر پیشرفت بخش‌های فناوری اطلاعات، گردشگری و کشاورزی کشور متمرکز هستند.

شرایط و هزینه خرید پاسپورت دومینیکا

پس از دریافت رسمی تاییدیه مشروط CBIU، کمک های مالی از طریق حواله سیمی به یک حساب سپرده دولتی تعیین شده در بانک تجاری ملی دومینیکا واریز می شود. اگر درخواستی رد یا پس گرفته شود، کل مبلغ سپرده منهای هزینه کمی درخواست ظرف یک ماه پس از رد یا انصراف، به داوطلب بازپرداخت می شود. در صورت موفقیت آمیز بودن درخواست، تنها پس از امضای سوگند وفاداری قبل از سردفتر اسناد رسمی و صدور گواهینامه تابعیت و همچنین گذرنامه برای متقاضی اصلی و خانواده آنها، پول از حساب امانی خارج می شود.

دیدگاهتان را بنویسید