ویزای طلایی اسپانیا و اخذ اقامت سرمایه گذاری اسپانیا با پاسپورت دومینیکا

ویزای طلایی اسپانیا

اسپانیا یکی از بهترین مقصد ها در جهان است و نظر بسیاری از سرمایه گذاران را به خود جلب می کند. این کشور با طبیعت شگفت انگیز، سواحل زیبا، فرهنگ متنوع و تاریخ غنی، سالانه میلیون ها بازدید کننده را به خود جذب می کند. برای کسانی که مایل به اقامت در این کشور پر جنب و جوش هستند، برنامه اقامت اسپانیا با سرمایه گذاری کارآمدترین راه برای کسب چنین موقعیتی است. دولت اسپانیا تعداد قابل توجهی ویزا را برای افرادی که مایل به سرمایه گذاری قابل توجه و واجد شرایط در این کشور هستند که از طریق سرمایه گذاری مستقیم خارجی باعث رونق اقتصاد می شود، اجازه داده است.

تحت برنامه اقامت با سرمایه گذاری، افراد و اعضای نزدیک خانواده آنها می توانند در کمتر از یک ماه ساکن اسپانیا شوند (از طریق مجوز اقامت موقت). با توجه به قوانین و الزامات عمومی مهاجرت، ساکنان از طریق سرمایه گذاری می توانند پس از پنج سال اقامت مداوم در اسپانیا، اقامت دائم را دریافت کنند و سپس می توانند تابعیت اسپانیا را نیز دریافت نمایند.

برنامه اقامت اسپانیا با سرمایه گذاری در برنامه اقامت جهانی سال 2022 از بین 26 برنامه موجود در رتبه هشتم جهان قرار دارد.

دارندگان پاسپورت دومینیکا با توجه به اینکه بدون ویزا می توانند وارد کشور اسپانیا شوند و در هر بار ورود به مدت 90 روز اقامت داشته باشند. همچنین دارندگان پاسپورت دومینیکا می توانند حساب بانکی خود را در اسپانیا باز کنند و برای انتقال سرمایه به اسپانیا اقدام کنند.

داشتن تابعیت یا پاسپورت دومینیکا باعث تسریع در بررسی پروسه اقامت خود توسط سفارت اسپانیا می باشد. همچنین اگر در فکر توسعه و گسترش کسب و کارخود هستید می توانید به عنوان یک شهروند دومینیکا در اسپانیا ثبت شرکت انجام دهید و از مزیت های معافیت های مالیاتی در آن کشور برخوردار شوید.

مزایای ویزای طلایی اسپانیا

مزایای ویزای طلایی اسپانیا

• کیفیت زندگی بالا

• توانایی شامل همسر یا شریک مجرد، فرزندان وابسته مالی در هر سنی (کودکان بزرگسال باید دانش‌آموز تمام وقت باشند)، و والدین متقاضی اصلی و/یا همسرشان که ۶۵ سال و بالاتر از آن‌ها وابسته هستند.

• دسترسی به مراکز مراقبت های بهداشتی،درمانی و آموزشی عمومی در کشور

• یکی از کشورهای پر جنب و جوش از نظر دارا بودن مناظر با شکوه در اتحادیه محسوب می شود.

• امکان درخواست شهروندی اسپانیا پس از دو سال اقامت موثر برای یهودیان سفاردی و شهروندان گینه استوایی، آمریکای لاتین و فیلیپین و 10 سال برای سایر اتباع.

• مدارس عالی، با شهریه در دسترس به زبان های انگلیسی، فرانسوی، آلمانی، ایتالیایی، ژاپنی، و ماندارین

شرایط اقامت سرمایه گذاری اسپانیا

شرایط ویزای طلایی اسپانیا

برنامه اقامت اسپانیا با سرمایه گذاری و اخذ ویزای طلایی اسپانیا مستلزم آن است که یک فرد خارجی در یک پروژه املاک، یک پروژه تجاری، سهام شرکت یا سپرده های بانکی یا اوراق قرضه دولتی سرمایه گذاری کند.

متقاضیان می توانند با انتخاب یکی از روش های زیر در کشور مقصد سرمایه گذاری نمایند:

1. دستیابی به املاک و مستغلات با حداقل ارزش 50 هزار یورو (یک یا چند ملک)

2. ایجاد یک پروژه تجاری برای توسعه در اسپانیا که به طور مقتضی به عنوان “منافع عمومی” شناخته می شود.

3. سهام شرکت یا سپرده های بانکی با حداقل ارزش 1 میلیون یورو در موسسات مالی اسپانیا

4. سرمایه گذاری اوراق قرضه دولتی با حداقل ارزش 2 میلیون یورو

متقاضیان می بایست مدارک مستند ، برای سرمایه گذاری را به عنوان قسمتی از فرآیند درخواست ارائه نمایند.

مراحل و چارچوب زمانی ویزای طلایی اسپانیا

درخواست برای برنامه باید از طریق فرم های تعیین شده انجام شود و باید با هزینه های مناسب و مدارک پشتیبانی همراه باشد. مجوزهای اقامت معمولاً پس از یک دوره بررسی 20 روزه صادر می شود و مدت اولیه آن دو سال است که در صورت درخواست برای پنج سال قابل تمدید است، مشروط بر اینکه متقاضی حداقل سرمایه گذاری در اسپانیا را حفظ کند.

فرآیند درخواست شامل دو مرحله است:

1. در مرحله اول، متقاضیان در کشور خود برای ویزای اقامت اسپانیا اقدام می کنند که به آنها اجازه اقامت و کار یک ساله در اسپانیا را می دهد.

2. در مرحله دوم، متقاضیان برای اجازه اقامت اسپانیا اقدام می کنند. اگر آنها با ویزای توریستی معمولی به اسپانیا آمده باشند، می توانند مستقیماً برای اجازه اقامت درخواست دهند، بنابراین مرحله اول را حذف می کنند.

اجازه اقامت برای سرمایه گذار اصلی، همسر یا شریک زندگی (از جمله اتحادیه های مجرد یا همجنس) و همه فرزندان وابسته به اقتصاد اعمال می شود.

برای دریافت اولین مجوز اقامت ، متقاضی می بایست حداقل 1 بار از اسپانیا بازدید نماید.

اخذ تابعیت اسپانیا از طریق سرمایه گذاری

ساکنان بعد از گذشت 10 سال از کارت اقامت ، می توانند برای شهروندی اقدام نمایند. با این حال، یهودیان سفاردی و شهروندان گینه استوایی، آمریکای لاتین و فیلیپین می توانند تنها پس از دو سال اقامت موثر در اسپانیا برای شهروندی اسپانیا درخواست دهند. لازم به ذکر است ، محدودیت های پاسپورت دوم یا تابعیت دوگانه ، برای اتباع خارجی نیز اعمال می گردد.

کلام آخر

با توجه به توضیحات بالا اخذ ویزای طلایی اسپانیا یک موقعیت منحصر به فرد برای متقاضیان به شمار می‌آید و داشتن پاسپورت دومینیکا میتواند در این پروسه به شما عزیزان کمک های فراوانی بکند.

برای دریافت مشاوره رایگان جهت اخذ تابعیت دومینیکا و آشنایی با تمام مزایای تابعیت دوم این کشور با مشاوران ما تماس بگیرید، مشاوران ما در دومینیکا ویژن شما عزیزان را از ابتدا تا انتهای روند دریافت پاسپورت کشور دومینیکا همراهی میکنند.

دومینیکا ویژن

دیدگاهتان را بنویسید