معرفی شهر روسو پایتخت کشور دومینیکا

پایتخت کشور دومینیکا

دومینیکا یک جمهوری مشترک المنافع کارائیب با دموکراسی پارلمانی می باشد. پایتخت کشور دومینیکا شهر روسو (Roseau) نام دارد و جمعیتی کمتر از 500 هزار نفر دارد. ما قصد داریم در این مقاله پایتخت و بزرگترین شهر دومینیکا را مورد بررسی و مطالعه قرار دهیم.  تفریحات متنوع، طبیعت منحصر به فرد و اقامت به نسبت آسان کشور دومینیکا را به یکی از محبوب ترین مکان ها برای گردشگری و اقامت تبدیل کرده است. زبان رسمی این کشور انگلیسی می باشد و واحد پول آنها دلار کارائیب شرقی شمرده می شود.

متقاضیان برنامه شهروندی دومینیکا با گرفتن تابعیت دومینیکا، می‌توانند شناسنامه و پاسپورت دومینیکا را بدست آورند. همه ی ما میدانیم قبل از سفر به هر نقطه ای از جهان داشتن اطلاعات کافی درباره آن منطقه نیاز است. دومینیکا آمیخته ای از فرهنگهای انگلیس ، فرانسوی و غربی هند است.

بررسی شهر روسو پایتخت کشور دومینیکا

روسو پایتخت و یکی از اصلی ترین شهرهای دومینیکا ، جزیره ای مستقل در دریای کارائیب می باشد. این جزیره در کنار رودخانه روسو واقع شده است. از زیباترین و دلربا ترین جزایر دریای کارائیب به حساب می آید. این شهر لقب بهشت استوایی را به خود اختصاص داده است زیرا دارای جنگل های استوایی بسیار زیبا و جذاب می باشد.

مطالب مرتبط:

چگونگی ایجاد شهر روسو

شهر روسو بر روی مخروط افکنه ای قرار دارد که صد ها سال پیش به دلیل پیچیدگی رودخانه روسو در سراسر منطقه از جایی که اکنون نیوتاون شناخته شده است تا مکان فعلی اش ایجاد شده است.

آب و هوای پایتخت کشور دومینیکا

در کل کشور دومینیکا دارای آب و هوای مطبوعی است. این کشور بسیار سر سبز است و دومینیکا به طور عمده از حجم وسیعی از جنگل ها پوشیده شده است.

آب و هوای روسو یک آب و هوای موسمی گرمسیری است که دارای دمای نسبتا ثابت در طول سال با میانگین دمای بالا معمولا بین 28 تا 30 درجه سانتی گراد و متوسط دماهای پایین بین 19 تا 23 درجه سانتی گراد می باشد.

معماری شهر روسو

منطقه مرکزی روسو به شدت مملو از خانه های کوچک و بزرگ و حتی سازه های بتنی مدرن و بزرگ است. فضای باز بسیار کمی در شهر وجود دارد زیرا بسیاری از مناطق به فضاهای اداری اختصاص داده شده است. با این حال پایتخت کشور دومینیکا همچنان دارای طبیعت های زیادی می باشد. رودخانه روسو یکی از بزرگترین عناصر طبیعی این کشور است که از پایتخت کارائیب می گذرد.

ساختار شهری مرکز روسو بر اساس یک سیستم شبکه ای نامنظم با نسبت های مینیاتوری است که آن را به شهری بسیار پیچیده تبدیل کرده است.

کلیساهای شهر روسو نمونه های زیبایی از اروپا در دومینیکا با خلاقیت می باشد. کلیسای جامع کاتولیک رومی در احیای سبک رومی گوتیک و کلیسای انگلیکن در خییابان ویکتوریا به سبک گرجی برجسته می باشد.

شرایط زندگی در شهر روسو چگونه است؟

به دلیل پراکندگی حومه شهر، تعداد کمی از مردم در سنترال روسو زندگی می کنند اما تعداد بسیاری از مردم روزانه در این شهر رفت و آمد می کنند. همچنین به دلیل اینکه پایتخت کشور شمرده می شود دارای وسایل نقلیه عمومی و امکانات زیادی می باشد.

شرایط تحصیل در شهر روسو

روسو مرکز آموزش در جزیره شمرده می شود. شش مدرسه متوسطه در شهر و همچنین هشت مدرسه ابتدایی در روسو واقع شده است. یک کالج محلی، کالج ایالتی دومینیکا، در روسو می باشد. دو دانشکده پزشکی All Saint و Ross ذر این شهر قرار گرفته است.

مراکز تفریحی و ورزشی شهر روسو

شهرروسو هر ساله گردشگران و توریستان زیادی را از سرتاسر جهان به خود جذب می کند. در روسو فرصت های زیادی برای تفریح وجود دارد، بسیاری از مردم به دنبال آرامش و خنکی باغ های این شهر می باشند. باغ های گرمسیری Papillote و آبشار Middleham از بی نظیرترین جاذبه های طبیعی در این شهر هستند.

روسو پایتخت دومینیکا

جاذبه های گردشگری پایتخت کشور دومینیکا (Roseau)

کشور دومینیکا برای ارتباط برقرار کردن با بقیه کشورها تلاش های  بسیار زیادی کرده است تا بتواند با کشورهای دیگر و همسایه در ارتباط باشد و یکی از موضوعاتی که باعث شده است پاسپورت دومینیکا بسیار پر قدرت و ارزشمند باشد ارتباط این کشور با سایر کشورهاست.

پارک ملی مورن ترویس پیتون

این پارک بسیار زیباست که نام آن جواهر دومینیکا است. جنگل های بزرگ پوشیده از سرخس و ارکیده های وحشی مورن ترویس پیتون را پوشش داده شده است. یکی از بهترین ویژگی های آن برای بازدید این است که پارک  در روستای Laudat است که در ۱۱کیلومتری شهر  Roseau واقع شده است.

آبشار ویکتوریا

یکی از آبشارهای بسیار چشمگیر در این جزیره، آبشار ویکتوریا است که در پارک ملی مورن ترویس پیتونز واقع شده است، این آبشار توسط رودخانه سفید تشکیل شده است. از یک صخره به یک استخر آب گرم وارد می شود که مواد معدنی آب را به رنگ سفید نمایان می کند. این ابشار و رودخانه ارزش یکبار دیدن را دارند.

دریاچه بویل

یکی از جاذبه های بسیار محبوب در پارک ملی مورن ترویس پیتونز، دریاچه بویل است.  زمین شناسان بر این باور هستند که این دریاچه جوشان با ۶۳ متر وسعت، دومین دریاچه جوشان در دنیا شمرده می شود. درجه حرارت آن در کناره ها و لبه های دریاچه از ۸۲ تا ۹۲ درجه سانتی گراد است و نقطه جوش در مرکز قرار دارد.

کلام آخر

داشتن پاسپورت دومینیکا مزایای بسیار فراوانی دارد و یکی از برترین و بهترین روش های مهاجرت و سفر برای ایرانیان شمرده می شود.

مشاوران ما، شما متقاضیان گرامی را از ابتدا تا انتهای مسیر دریافت تابعیت و پاسپورت دوم کشور مشترک المنافع دومینیکا، همراهی خواهند کرد.

برای دریافت مشاوره رایگان در مورد اخذ پاسپورت و تابعیت دومینیکا و آگاهی از روش ها و تمام شرایط موجود با مشاوران ما در دومینیکا ویژن تماس بگیرید و با همکاران ما در ارتباط باشید.

دومینیکا ویژن

دیدگاهتان را بنویسید