اخذ اقامت فرانسه با پاسپورت دومینیکا

اقامت فرانسه با پاسپورت دومینیکا

اخذ اقامت فرانسه با پاسپورت دومینیکا یا با روش های دیگر برای افراد مستقل از نظر مالی یک سرمایه گذاری بسیار سودآور است. اجازه اقامت در فرانسه به شما این امکان را می دهد که 365 روز در سال به طور مداوم در این کشور بمانید. مجوز اضافی از مقامات برای حق شرکت در هر نوع فعالیت کارآفرینی مورد نیاز است.

همانطور که می دانید دارندگان پاسپورت دومینیکا می توانند به راحتی در فرانسه حساب بانکی باز کنند و این موضوع برای شروع پروسه اقامت آنها و تسریع در روند پرونده نقش بسیار مهمی دارد. لازم به ذکر است یکی از روش های اقدام برای درخواست اقامت فرانسه ثبت شرکت می باشد.که دارندگان پاسپورت دوم دومینیکا علاوه بر اینکه به راحتی می توانند برای ثبت شرکت اقدام کنند، از مزیت معافیت مالی هم می توانند برخوردار باشند و متقاضی پس از اینکه پروسه ثبت شرکت خود را به اتمام رساند می تواند از سفارت فرانسه درخواست اقامت دهدو برای متقاضی کارت اقامت از طرف سفارت فرانسه صادر گردد.

مزایای اخذ اقامت فرانسه

با اخذ اقامت فرانسه با پاسپورت دومینیکا یا روش های دیگر قدرت حرکت آزاد در منطقه شنگن را خواهید داشت؛ با شهروندی دومینیکا برای سفر به کشورهای عضو شینگن نیازی به درخواست ویزا نیست و همچنین فرصت زندگی در فرانسه را دارید یعنی اینکه شما می توانید کل سال را در این کشور سپری کنید و علاوه بر این، هیچ الزامی برای اقامت دائم وجود ندارد.

امکان درخواست تابعیت فرانسه

پس از 10 سال اقامت دائم در این کشور، می توانید برای پاسپورت فرانسه اقدام کنید.

دسترسی به اروپا

اجازه اقامت در فرانسه به شما این امکان را می دهد که در موسسات آموزشی در فرانسه با همان شرایطی که برای فرانسوی ها معتبر است (نه به عنوان دانشجویان خارجی) تحصیل کنید. شما به مراقبت های پزشکی بسیار ماهر دسترسی دارید (هزینه درمان توسط بیمه درمانی پوشش داده می شود).

اسناد برای کل خانواده

همراه با متقاضی اصلی، همسر و فرزندان زیر 18 سال وی می توانند برای اقامت درخواست دهند.

بدون نیاز به مهارت زبان

بدون نیاز به مهارت زبان برای اخذ و تمدید اجازه اقامت، نیازی به دانستن زبان فرانسه ندارید. با این حال، صحبت کردن به زبان انگلیسی شرط لازم برای صدور تابعیت در آینده است.

پس از 5 سال، دارندگان کارت های اجازه اقامت می توانند برای 10 سال کارت اقامت (در واقع اقامت دائم) درخواست دهند.

هزینه های اقامت فرانسه

هزینه های اخذ اقامت فرانسه با پاسپورت دومینیکا یا روش های دیگر

اخذ اقامت فرانسه با پاسپورت دومینیکا یا از طریق روش های دیگر برای افراد مستقل مالی طراحی شده است که شهروند هیچ یک از کشورهای اتحادیه اروپا نیستند و مرکز منافع اقتصادی آنها در قلمرو کشورشان باقی می ماند. دارندگان این نوع اجازه اقامت متعهد می شوند که در فعالیت های حرفه ای یا تجاری در فرانسه شرکت نکنند.

اول از همه، متقاضیان اجازه اقامت در فرانسه باید وجود یک منبع درآمد ثابت و منظم (حداقل 1300 یورو در ماه برای هر متقاضی) را تایید کنند. یک جایگزین وجود 15600 یورو در حسابی در یک بانک در فرانسه یا هر کشور دیگری است (به علاوه همان مقدار برای هر وابستگی در برنامه). برای دریافت اجازه اقامت، باید مسکن در فرانسه خریداری یا اجاره کنید.

• برای خرید املاک ، محدودیت قیمتی وجود ندارد.

• میانگین قیمت مسکن در کشور از 100هزار یورو می باشد.

حداقل مدت اجاره برای املاک و مستغلات 1 سال می باشد. ترجیحاً اقامتگاه با نرخ 1 اتاق برای هر متقاضی انتخاب شود.

علاوه بر هزینه های خرید / اجاره مسکن، متقاضی باید چندین هزینه دیگر را نیز در نظر بگیرد:

• صدور کارت اجازه اقامت (برای هر درخواست) – 180 یورو در سال اول، 266 یورو از سال دوم.

• هزینه کنسولی (برای هر درخواست) – 100 یورو.

• قرارداد بیمه درمانی (برای هر یک در برنامه) – از 300 یورو.

الزامات برای ساکنین بالقوه

برای درخواست اجازه اقامت در فرانسه، متقاضی باید:

• رسیدن به سن بلوغ

• الزامات اصلی را برآورده کنید (تأیید کنید که پول کافی برای حمایت از کل خانواده، خرید یا اجاره املاک و مستغلات وجود دارد).

• اخذ ویزای توریستی فرانسه یا ویزای خاص نوع D که توسط کنسولگری فرانسه در محل اقامت صادر می شود.

• دریافت سود منظم از منبع قانونی.

• یک قرارداد بیمه درمانی تنظیم کنید.

همراه با متقاضی اصلی، همسرمتقاضی و فرزندان زیر 18 سال وی می توانند برای اجازه اقامت در فرانسه اقدام نمایند. اگر دارنده کارت اجازه اقامت از این نوع مرتکب جرم شده باشد، تصمیم به اعطای وضعیت ممکن است لغو شود.

مدارک اخذ اقامت فرانسه

مدارک مورد نیاز برای اخذ اقامت فرانسه

برای درخواست مدارک، متقاضی باید موارد زیر را ارائه دهد:

• تکمیل فرم های ایالتی با انگیزه نامه اجباری.

• پاسپورت خارجی با ویزای معتبر نوع D. علاوه بر این، پاسپورت باید حداقل یک سال و یک ماه دیگر اعتبار داشته باشد.

• گواهی ازدواج / طلاق.

• شناسنامه.

• کارت شناسایی (پاسپورت) یا اجازه اقامت در کشور دیگر (اجازه اقامت / کارت اقامت دائم).

• رسید تایید پرداخت هزینه های دولتی

• چکیده ای از حساب بانکی با تعیین مبلغ باقیمانده در حساب.

• تایید اشتغال (قرارداد کار، گواهی از کار) یا تایید وجود کسب و کار خودتان.

• گواهی عدم سوء پیشینه کیفری.

• قرارداد بیمه درمانی.

• قرارداد خرید و فروش املاک یا قرارداد اجاره مسکن

این فهرست اساسی است و جامع نیست. مقامات فرانسوی ممکن است اسناد اضافی را درخواست کنند.

مطالب مرتبط:

جزئیات برنامه

مدت بررسی اسناد حداکثر 2 ماه است

مدت بررسی پرونده در بیشتر موارد از 60 روز تجاوز نمی کند، اما هر درخواست به صورت جداگانه در نظر گرفته می شود، بنابراین تعدیل شرایط ممکن است و تمام فرم ها طبق روال تعیین شده به زبان فرانسوی یا انگلیسی تکمیل می شوند.

اسناد همراه را می توان به هر زبانی ارسال کرد اما باید با ترجمه محضری همراه باشد. ترجمه فقط توسط مترجمان حرفه ای انجام می شود.

متقاضی برای ارسال مدارک باید از فرانسه بازدید کند.

ارسال از راه دور یا با کمک اشخاص ثالث امکان پذیر نیست. پس از ارائه مدارک، متقاضیان انتظار دعوتنامه از OFFI را دارند. مدت دریافت دعوتنامه حداکثر تا سه ماه می باشد. در عین حال نمی توانید خاک کشور را ترک کنید.

هیچ نیازی به اقامت دائم برای حفظ وضعیت وجود ندارد.

کارت اجازه اقامت 1 سال اعتبار دارد. سند به طور خودکار برای همان دوره به روز می شود. مدت اعتبار کارت برای کودکان 5 سال می باشد. کارت صادر شده برای کودک بالای 13 سال تا زمانی که کودک به سن بلوغ (تا 18 سال) برسد معتبر است.

امکان درخواست اقامت دائم فرانسه و تابعیت

 دارندگان اجازه اقامت از این نوع در 5 سال می توانند برای Carte de sejour (کارت اقامت ) به مدت 10 سال که اقامت دائم است، درخواست دهند.

بعد از 5 سال دیگر می توانید برای شهروندی اقدام کنید. در عین حال، شما باید مقیم مالیاتی فرانسه باشید و باید به خزانه دولت مالیات بپردازید، فرانسوی بلد باشید و به مدت 10 سال مالک Carte de sejour (کارت اقامت ) باشید. این برنامه در سطح ایالتی تصویب شده است، همه چیز قانونی و شفاف است.

دومینیکا ویژن

دیدگاهتان را بنویسید