مقایسه پاسپورت دومینیکا و پاسپورت ترکیه

مقایسه پاسپورت دومینیکا با پاسپورت ترکیه

شهروندان هر کشوری برای سفر و یا اخذ اقامت به سرزمین های دیگر نیاز به پاسپورت دارند. ما در این مقاله قصد داریم تا مقایسه پاسپورت دومینیکا و پاسپورت ترکیه را مورد بررسی قرار دهیم و مزایا و معایب آنها را بازگو کنیم.

در سال های اخیر پاسپورت و تابعیت دوم، متقاضیان  زیادی را در سرتاسر دنیا به اخذ آن ترغیب کرده است.  پاسپورت بعضی از کشورها مانند کشور خودمان ایران در سطح پایینی قرار گرفته است این به این معنا می باشد که افراد برای سفر به اغلب کشورها، نیاز به گرفتن ویزا دارند. پروسه دریافت ویزا مراحل بسیار سخت و دشواری دارد. به دنبال همین موضوع تعدادی از کشورها با اعطا تابعیت و پاسپورت دوم متقاضیان بسیاری را جذب  کشور خود کردند.

بررسی کشور ترکیه

-این کشور مشرف به سه دریای سیاه، دریای اژه و دریای مدیترانه می باشد و دارای تنوع چهارفصل می باشد و دارای طبیعت زیبا، دریاها، کوه ها، رودخانه ها و جنگل ها می باشد.

– کشور ترکیه کشوری توریست پذیر و هرساله گردشگران زیادی را به خود جذب می کند.

-جمعیت این کشور نزدیک به 80 میلیون نفر می باشد.

-زبان رسمی مردمان این کشور ترکی استانبولی است.

-واحد پول آنها 1 دلار آمریکا می باشد که مساوی با 4. 5 لیر به شمار می رود.

-نوع حکومت این کشور از نوع جمهوری دموکراتیک می باشد.

کشور ترکیه

ارزش پاسپورت ترکیه

پاسپورت ترکیه نسبت به بسیاری ازکشورهای همسایه از جمله ایران، ارزش به مراتب بیشتری را دارا می باشد. این پاسپورت 53 امین پاسپورت برتر جهان می باشد و در بین بیست کشور برتر اروپا قرار گرفته است. شما می توانید با استفاده از پاسپورت این کشور به 72 کور جهان بدون نیز به ویزا سفر کرده و همچنین برای 46 کشور دیگر هم، به محض محض رسیدن به کشور مورد نظر، ویزای خود را سریع دریافت کنید. بنابراین پس از اخذ پاسپورت ترکیه در مجموع می توانید به بیش از 110 کشور جهان بدون هیچ مانعی سفر کنید.

اخذ پاسپورت ترکیه

گرفتن پاسپورت ترکیه، بدین معنا می باشد که امتیازات شهروندی نیز شامل شما می شود. بنابراین شرایط دریافت پاسپورت ترکیه، در اصل همان شرایط گرفتن امتیازات شهروندی این کشور می باشد.

تایید و اجرای طرح معافیت نیاز به ویزای شینگن برای شهروندان ترکیه، تاثیر بسیار زیادی در بالا رفتن قدرت پاسپورت ترکیه در آینده خواهد داشت و ارزش و اعتبار پاسپورت ترکیه چند برابر خواهد شد.

بررسی کشور دومینیکا

-این کشور مشرف به اقیانوس اطلس و دریای کارائیب می باشد.

-معمولا دمای هوا بین 25 تا 30 درجه سانتی گراد در طول سال می باشد همچنین میزان رطوبت مختلف و بارندگی متغیر است. دارای طبیعت سرسبز با سواحل شنی و آب خالص می باشد.

-کشور دومینیکا نیز جزو کشورهای توریستی به شمار می آید.

-جمعیت این کشور نزدیک به 73 هزار نفر می باشد که اکثر افراد در حوزه کشاورزی فعالیت می کنند.

-دومینیکا کشوری مناسب برای گذراندن تعطیلات می باشد.

-نوع حکومت این کشور دموکراتیک است.

-زبانی که مردم کشور دومینیکا با یکدیگر صحبت می کنند انگلیسی می باشد.

-واحد پول دومینیکا 1 دلار آمریکا که برابر است با 2.7 دلار کارائیب شرقی

دومینیکا روسو

ویژگی های پاسپورت دومینیکا

یکی از بهترین ویژگی های اخذ پاسپورت دومینیکا این است که تنها کشوری می باشد که به متقاضیان این امکان را می دهد بدون حضور فیزیکی، برای درخواست تابعیت و پاسپورت اقدام کنند. همچنین یکی از ارزانترین پاسپورت های جهان می باشد که مزیت های بسیار زیادی را به شهروندان خود ارائه خواهد داد.

تفاوت شرایط پاسپورت دومینیکا و پاسپورت ترکیه

دارندگان پاسپورت دومینیکا مجاز به سفر به بیش از 140 کشور از حوزه شینگن بدون نیاز به درخواست ویزا می باشند و و همچنین سرمایه گذاری و همچنین فرصت های شغلی مناسب در بسیاری از کشورهای جهان برای متقاضیان آسان تر خواهد شد و مدت زمان صدور این گذرنامه کمتر از 4 ماه می باشد. از طرفی دارندگان پاسپورت ترکیه مجاز به سفر به 113 کشور می باشند.

پاسپورت دومینیکا بهتر است یا ترکیه؟

در ابتدا بهتر است که به اصلی ترین تفاوت بین این دو پاسپورت یعنی تعداد کشورهایی که بدون ویزا می توان توسط این پاسپورت به آن ها سفر کرد، اشاره کنیم.

پاسپورت دومینیکا با رتبه جهانی 34 در بین پاسپورت های جهان میتوان به 142 کشور بدون ویزا سفر کرد در حالی که با پاسپورت ترکیه که رتبه 53 را در بین پاسپورت های قدرتمند جهان دارد میتوان به 113 کشور بدون ویزا سفر کرد.

بسیاری از دولت ها با هدف جذب سرمایه گذاران خارجی و افزایش و رشد اقتصاد کشور خود، برنامه های اعطای تابعیت از طریق سرمایه گذاری را ارائه میدهند که در این بین کشور دومینیکا و ترکیه مقصدهای بسیار دوست داشتنی در بین شهروندان ایرانی هستند. نمی توان به این سوال که کدوم پاسپورت بهتر است جواب قاطعانه داد زیرا هر فرد باید با توجه به نیازها، خواسته ها و شرایط خود یکی از کشورها را برای گرفتن تابعیت دوم انتخاب کند.

تفاوت هزینه در پاسپورت ترکیه و پاسپورت دومینیکا

حداقل میزان سرمایه لازم برای گرفتن پاسپورت ترکیه 400 هزار دلار می باشد در حالی که برای گذرنامه دومینیکا از 100 هزار دلار می باشد.

کلام پایانی

با توجه به بررسی شرایط کشورهای ترکیه و دومینیکا، متقاضیان ایرانی می توانند بر اساس خواسته خودشان و در نظر گرفتن هزینه های ملی اشان کشور مقصد را برای دریافت تابعیت دوم انتخاب کنند.

همانطور که میدانید مهاجرت به بعضی کشورها، و شرایط اخذ و گرفتن اقامت آنها کار بسیار آسانی نیست. کشورهای اروپایی و حوزه شینگن مورد استقبال بسیاری از مردمان قرار دارد.

داشتن پاسپورت مناسب نیز یکی از عواملی می باشد که برای مهاجرت و سفر باید مورد توجه متقاضیان و افراد قرار بگیرد. یکی از انواع پاسپورت های معتبر و محبوب دنیا، پاسپورت دومینیکا می باشد.

داشتن پاسپورت دومینیکا مزایای زیادی دارد و یکی از برترین طرق مهاجرت و سفر برای ایرانیان شمرده می شود.

مشاوران ما برای دریافت پاسپورت دوم، شما عزیزان رادر این مسیر همراهی خواهند کرد. برای دریافت مشاوره رایگان در مورد پاسپورت دوم و همچنین آگاهی از روش های آن و تمام شرایط با مشاوران ما در دومینیکا ویژن تماس بگیرید و با همکاران ما در ارتباط باشید.

دومینیکا ویژن

دیدگاهتان را بنویسید