واحد پول رسمی و دلار دومینیکا

واحد دلار دومینیکا

واحد پول رسمی و دلار دومینیکا، دلار کارائیب شرقی (XCD) است که به دلار آمریکا ثبت می شود. دلار آمریکا، یورو و پوند انگلیس نیز اکثرا در کشور دومینیکا پذیرفته می شوند، اما معمولاً به دلار اتحادیه اروپا  تغییر داده می شوند.

یکی از چالش‌ها و درگیرها که هنگام سفر به کشورها برای مسافران وجود دارد، آشنایی با ارز و واحد پول رایج آن کشور و نحوه تبدیل آن می باشد.

قیمت دلار دومینیکا چند است؟

دلار کارائیب شرقی یا دومینیکا با کد XCD نمایان شده است و نماد آن EC$ است. ارزش دلار و پول دومینیکا نسبت به دلار آمریکا ثابت است؛ در نتیجه، تغییرات پول دومینیکا به دلار آمریکا تقریبا ثابت می باشد. در نتیجه، تغییرات اقتصادی و سیاسی هم بر ارزش این کشور اثری نخواهد داشت.

دلار کارائیب شرقی

چه کشورها و سرزمین هایی از دلار کارائیب شرقی استفاده می کنند؟

 وظیفه کنترل دلار کارائیب شرقی بر عهده بانک مرکزی شرقی دریای کارائیب می باشد. این واحد پول، فقط واحد پول کشور دومینیکا نمی باشد. دلار کارائیب شرقی واحد پول رسمی در کشورهای دیگر نیز می باشد که ما به آنها اشاره خواهیم کرد:

آنگویلا، گرانادا، مونتسرات،  آنتیگوا و باربودا، سنت کیتس و نویس، سنت لوسیا و سنت وینسنت

مطالب مرتبط:

اجازه کار در دومینیکا

آیا دلار آمریکا در دومینیکا پذیرفته می شود؟

پول نقد بیشتر توصیه می شود، در حالی که واحد پول رسمی دومینیکا دلار کارائیب شرقی است، دلار ایالات متحده، یورو و پوند بریتانیا به همراه کارت های اعتباری اصلی و چک های مسافرتی به طور گسترده پذیرفته می شوند.

دلار دومینیکا و امریکا

نرخ تبدیل قیمت دلار آمریکا به دلار دومینیکا

طبق آخرین آمار بدست  آمده، هر دلار آمریکا برابر با 2.7 دلار کارائیب شرقی است. به عبارت دیگر، هر دلار آمریکا تقریبا ۳ برابر دلار دومینیکا دارای ارزش می باشد، بنابراین ارزش دلار آمریکا نسبت به دلار دومینیکا به مراتب بیشتر می باشد. به همین دلیل است که افرادی که درآمد و حقوق دلاری (USD) دارند، راحت‌تر در دومینیکا زندگی می‌کنند.

هر دلار آمریکا= 2.7 دلار دومینیکا

هزینه زندگی در دومینیکا:

هزینه های زندگی در کشور دومینیکا در مقایسه با سایر منطقه های جزایر کارائیب، بریتانیا و ایالات متحده و غیره نسبتا پایین می باشد. مواد غذایی، اجاره مساکن، حمل و نقل کم هزینه هستند و برای شهروندان و حتی گردشگران مقرون به صرفه می باشد.

دومینیکا ویژن

1 دیدگاه دربارهٔ «واحد پول رسمی و دلار دومینیکا;

  1. دلار دومینیکا یا دلار کارائیب شرقی در اکثر کشورهای حوزه دریای کارائیب استفاده میشه و اگر هم‌نشه به راحتی در صرافی ها چنج میکنن براتون

    پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید