ویژگی های زندگی در دومینیکا

زندگی در دومینیکا

دوینیکا جزیره‌ای با طبیعت بسیار زیبا می باشد که در شرق دریای کارائیب واقع شده است. که می توان زندگی در دومینیکا را یکی از بهترین و زیبا ترین مکان ها برای سکونت در کشورهای حوزه دریای کارائیب به شمار آورد.

دومینیکا کجاست؟

 جزیره گرمسیری دومینیکا بخشی از مجمع‌الجزایر آنتیل در دریای کارائیب شمرده می شود؛ که دلیل پیدایش آن را به فوران‌های آتشفشانی مرتبط دانسته اند. وجود جنگل‌های بارانی استوایی، چشمه‌های آب گرم، آبشارهایی با چشم اندازهای زیبا، و سواحل بکر باعث شده‌اند که زندگی در دومینیکا برای ساکنان آن با آرامش بسیار زیادی همراه باشد.

زبان رسمی این کشور انگلیسی است، اما کریول دومینیکن و فرانسوی نیز صحبت می کنند و همچنین پایتخت این کشور روسو نام دارد. یکی از مزایای اصلی زندگی در دومینیکا هزینه پایین زندگی در آنجا می باشد. مسکن و غذای محلی نسبتاً ارزان هستند. از آنجایی که دومینیکا نرخ جرم و جنایت بسیار پایینی دارد، زندگی در این جزیره امن می باشد. این کشور دارای شهرهای بسیار زیادی است که ما قصد داریم در اینجا درباره شرایط زندگی در برخی از این شهرها را بررسی کنیم.

زندگی در پایتخت دومینیکا

شرایط زندگی در روسو پایتخت دومینیکا

روسو به عنوان پایتخت دومینیکا، شهری شلوغ است که رو به دریای کارائیب می باشد. این شهر توسط رودخانه روسو و مورن بروس احاطه شده است. محله‌های فرانسوی قدیمی آن به‌خاطر سبک معماری قرن هجدهم معروف هستند و بخش شلوغی از جزیره پر از مغازه‌ها، رستوران‌ها و بارها می باشند.

 روزو یا روسو یکی از بهترین شهرها برای زندگی در کشور دومینیکا است زیرا مکانی زیبا با فعالیت های زیاد و هیجان انگیز است. تنها مشکل آن این است که کسانی که به دنبال فضایی آرام هستند، روزو می تواند کمی شلوغ و پر سر و صدا باشد، زیرا پایتخت کشور محسوب می شود. به غیر از این یک مکان عالی برای زندگی برای کسانی است که می خواهند در کنار دریا و در شهر زندگی کنند.

زندگی در پورتموث دومینیکا

زندگی در شهر پورتسموث (Portsmouth)

پورتسموث دومین شهر بزرگ دومینیکا شناخته شده است. این شهر بسیار آرام‌تر از روزو است. پورتسموث و بعضی از مناطق آن برای غواصی، قایق سواری و تماشای نهنگ ها و زیردریایی ها بسیار هیجان انگیز و زیبا می باشد همچنین این منطقه دارای سواحل بسیار زیبا و بکر برای تفریح نیز می باشد. یک مطلب بسیار جالب درباره پورتسموث این است که توسط آتشفشان های خاموش و پارک ملی تاریخی و دریایی Cabrits احاطه شده است.

زندگی در شهر سوفیر

سوفیر یکی از بهترین و شگفت انگیز ترین روستاهای دومینیکا است. دور تا دور این روستا توسط جنگل های استوایی و دریای کارائیب احاطه شده است. این روستا به دلیل آرامش و زیبایی های طبیعی بسیار مورد توجه گردشگران و همچنین شهروندان دومینیکا می باشد. در سوفریر یک کلیسای کاتولیک قرن هجدهم ساخته شده که دارای فضای بسیار آرامی است.

زندگی در ماریگوت

زندگی در ماریگوت

ماریگوت یکی دیگر‌ از شهرهای کشور دومینیکا می باشد، این شهر دارای وسعت کوچکی است که بر روی تپه‌های دومینیکا واقع شده است. فرودگاه دومینیکا در شهر ماریگوت قرار دارد. در این شهر رستوران ها و هتل های زیادی یافت می شود که غذا و اقات عالی ارائه می دهند. ماریگوت در نزدیکی سواحل ساحل شمالی قرار گرفته است.

معایب زندگی در دومینیکا

زندگی در کشور دومینیکا دارای مزایای بسیار زیادی می باشد ولی همانطور که می دانید این کشور نیز مانند سایر نقاط جهان معایبی دارد و زندگی و یا مهاجرت در این کشور نیز با مشکلاتی همراه است. موارد زیر چند نمونه از مشکلات و معایب زندگی در دومینیکا شناخته شده است:

1.مراقبت های بهداشتی گران از معایب این کشور است.

2.در این کشور مردم زمان زیادی را در بانک ها سپری می کنند و همچنین برخی از قبض ها وجود دارد که باید شخصا در بانک پرداخت کنند.

3. هزینه تحصیل و کلاس های خصوصی برای دانش آموزان و دانشجویان بسیار زیاد می باشد.

کار در دومینیکا چگونه می باشد؟

اقتصاد کشور دومینیکا در گذشته و سالهای پیشین بر پایه کشاورزی قرار گرفته بود اما امروز به دلیل داشتن طبیعت زیبا و بکرو دست نخورده و همچنین دریاچه آب گرم و محیط آتش فشانی، باعث جذب گردشگران زیادی از سراسر جهان شده است و گردشگری برای این کشور یک منبع تولید درآمد به حساب می آید.

 کشور دومینیکا برای جذب سرمایه گذاری خارجی شرایط های معافیت های مالیاتی برای شرکت های خارجی قرارداده است همچنین این کشور به سرمایه گذاران خارجی که 200 هزار دلار در این کشور سرمایه گذاری کنند یا ملک در این کشور خریداری کنند، تابعیت دوگانه اعطا می کند. شهروندان کشور دومینیکا می توانند بدون نیاز به پاسپورت به 140 کشور دنیا و کشور های حوزه شینگن بدون نیاز به ویزا سفر کنند. برای افرادی که قصد مهاجرت به دومینیکا و کار در این کشور را دارند (بیشتر از 6 ماه) ویزای کاری دومینیکا صادر می شود.

هزینه زندگی در دومینیکا

هزینه های زندگی در دومینیکا با توجه به قیمت دلار دومینیکا در مقایسه با بقیه مناطق جزایر کارائیب، ایالات متحده و بریتانیا به نسبت پایین می باشد. مواد غذایی، حمل و نقل، و اجاره مساکن کم هزینه هستند و مقرون به صرفه است.

مطالب مرتبط:

آبشار های دومینیکا

نماد های ملی دومینیکا

زندگی در دومینیکا

امنیت در دومینیکا

پاسپورت دومینیکا

تحصیل در دومینیکا

برنامه تحصیل در خارج از کشور یکی از موثرترین شیوه ها برای ثبت نام دانشجویان در جمهوری دومینیکا است.برای تحصیل در دومینیکا شما نیاز به ویزای دانشجویی دارید و باید ابتدا توسط یک مؤسسه آموزشی معتبر پذیرفته شوید. شما باید یک درخواست ویزا را قبل از ورود به دانشگاه برای سفارت دومینیکا به همراه مدارک خود ارسال نمایید.

در کشور دومینیکا آموزش ابتدایی در سن 3 سالگی شروع می شود. دانش آموزان تا رسیدن به سن 17 سالگی تحصیل را در مدارس ادامه خواهد داد. این قانون توسط دولت آزادانه ارائه می شود و اجباری در تحصیل نیست. بعد ار تمام شدن و سپری کردن  سال های مدرسه، دانش آموزان می توانند در یک مقطع متوسطه ثبت نام کنند که حدود 2 سال طول می کشد. سپس دانش آموزان می توانند به دوره متوسطه منتقل شوند که می تواند تا 4 سال ادامه داشته باشد.

بیشتر مدرسه های خصوصی و یا غیرانتفاعی در کشور دومینیکا مؤسسات مذهبی هستند زیرا این کشور دارای پایگاه دینی قوی می باشد. همچنین دانش آموزان می توانند در مدارس حرفه ای ثبت نام کنند که این نیز گزینه ای برای تحصیل و خدمات به آنها در این کشور محسوب می شود، این مدارس در دسترس عموم هستند. اکثر مدارس حرفه ای در صنایع خودرو سازی، کشاورزی و غیره آموزش می دهند.

چگونه زندگی در دومینیکا به عنوان یک مهاجر امکان پذیر می باشد؟

برای اقامت در دومینیکا و یا اخذ پاسپورت دوم این کشور گزینه های مختلفی برای  اخذ ویزا وجود دارد. که شامل موارد زیر می شود:

-ویزای توریستی: با توجه به ملیت شما، ممکن است برای اقامت کمتر از 6 ماه، اصلا به ویزای توریستی نیازی نباشد.

-ویزا سرمایه گذار: برنامه شهروندی دومینیکا با سرمایه گذاری تنها در عرض 3 تا 4 ماه به سرمایه گذاران و خانواده آنها پاسپورت دومینیکا را ارائه می دهد به شرطی که حداقل 100000 دلار سرمایه گذاری شود.

-ویزای کاری: این ویزا برای افرادی پیشنهاد می شود که پیشنهاد شغلی از سوی کشور دومینیکا دارند و همچنین به شما این امکان را می دهد تا زمانی که قرارداد کاری شما، حداقل 6 ماه یا بیشتر باشد در جزیره بمانید.

-اقامت موقت: برای کسانی که می خواهند بدون کار یا سرمایه گذاری در دومینیکا اقامت کنند، این ویزا باید سالانه تمدید شود.

اگر قصد دارید به طور دائم در دومینیکا زندگی کنید، برنامه شهروندی با سرمایه گذاری بسیار راحت ترین گزینه می باشد و این نوع از ویزا به شما پیشنهاد می شود.

کلام آخر

دومینیکا جزیره ای کوچک در شرق آمریکای مرکزی با جمعیتی کم میباشد به همین دلیل زندگی در دومینیکا برای کسانی که به دنبال آرامش و دوری از شلوغی های شهر میباشند بسیار مناسب است.

برای دریافت مشاوره رایگان جهت اخذ پاسپورت دومینیکا و آشنایی با مزایای شهروندی دومینیکا و اطلاع از امکانات پاسپورت و تابعیت دوم این کشور با مشاوران ما در دومینیکا ویژن تماس بگیرید.

دومینیکا ویژن

دیدگاهتان را بنویسید