مراحل اخذ پاسپورت دومینیکا و بررسی شرایط آن

مراحل اخذ پاسپورت دومینیکا

کشور دومینیکا یک ایالت مشترک المنافع است که به عنوان یک سیستم دموکراسی پارلمانی اداره می شود. پایتخت آن روسو و جمعیت آن حدود 73,500 نفر است.  انگلیسی زبان رسمی این کشور است. با این حال، زبان فرانسوی Patois فرانسوی نیز در آن صحبت می شود. واحد پول دومینیکا ، دلار کارائیب شرقی است که با ایالات متحده مرتبط و سازگار است.

شرایط اخذ پاسپورت دومینیکا

مراحل درخواست پاسپورت دومینیکا چگونه است؟

خدمات مهاجرت دومینیکا ویژن ، یک دفتر مهاجرتی قانونی و رسمی است که کارگزار رسمی دولت دومینیکا در ایران می باشد. دومینیکا ویژن با پشتوانه بیش از سال ها  تجربه قابل توجه در امور مهاجرت، در تمام مراحل اخذ پاسپورت دومینیکا و دریافت شهروندی در کنار شما متقاضیان گرامی خواهد بود.

اولین قدم تعیین یک نماینده مجاز است

این آژانس‌ها تحت نظارت دولت دومینیکا هستند و مجازند درخواست شهروندی را از طریق سرمایه‌گذاری برای شما ارسال کنند. همانطور که اداره شهروندی دومینیکا این کار را انجام می دهد ، اما درخواست سرمایه گذاری مستقیم از افراد را نمی پذیرد.

تکمیل مدارک مورد نیاز برای پاسپورت دومینیکا

یکی از مهمترین مراحل اخذ پاسپورت دومینیکا تکمیل مدارک است، سپس این نمایندگان تمام فرم های رسمی شما را تکمیل می کنند و روش انجام معاینات پزشکی، به اصطلاح آزمایش های پزشکی دومینیکا را برای شما توضیح می دهند. و اطلاعاتی را در مورد اسناد مالکیت املاک و مستغلات مورد نیاز به شما ارائه می دهد تا به عنوان پایداری مالی خاص عمل کند. تمام این مدارک باید به زبان انگلیسی، ثبت شده و قانونی باشد. اگر قصد خرید ملک را دارید، باید آن را از طریق قرارداد معامله خرید و فروش رزرو کنید.

بررسی سوابق کیفری و گواهی پلیس

 بر اساس اطلاعاتی است که ارائه کرده اید، پرونده شما باید از نظر سوابق قبلی شما در همه کشورها بررسی شود. یک بخش خاص پرونده شما را بررسی می کند و شما نامه ای از طریق وکیل خود دریافت می کنید که وضعیت پرونده شما را به شما اطلاع می دهد. وکیل  به شما اطلاع می دهد که پرونده شما تایید یا رد شده است.

مصاحبه در دومینیکا از طرف شما توسط وکیل رسمی

زمانی که تمام فرم های شما تکمیل شد و تمام مدارک لازم جمع آوری شد، وکیل مهاجرت ، پرونده شما را به بخش مهاجرت دومینیکا ارسال می کند و از طرف شما با آنها تماس می گیرد. وکیل مهاجرت به تمام مکاتبات و سوالات آنها پاسخ می دهد. دومینیکا مصاحبه اجباری ندارد. با این حال، دولت ممکن است بخواهد طبق شرایط شما مصاحبه ای انجام شود.

پرداخت مبلغ و صدور گواهی تابعیت

پس از تأیید درخواست شما، بخش مهاجرت دومینیکا از شما می خواهد که یا در صندوق اقتصادی سرمایه گذاری کنید (اهدا) یا برای خرید ملک اقدام کنید. پس از پرداخت سرمایه ، بخش مهاجرت دومینیکا گواهینامه را برای شما صادر می کند.

گواهی تابعیت دومینیکا، به عنوان سند شهروندی شما عمل می کند و وکیل شما می تواند اقداماتی را برای صدور پاسپورت دومینیکا برای شما و خانواده شما انجام دهد. مجموعه دومینیکا ویژن این گواهی ها را برای شما ارسال می کند.

چه افرادی واجد شرایط اخذ پاسپورت دومینیکا هستند؟

متقاضی باید حداقل 18 سال سن داشته باشد، دارای شخصیت خوب با سوابق پاک و بدون محکومیت کیفری باشد و توانایی مالی برای سرمایه گذاری را نشان دهد. شهروندی و پاسپورت دومینیکا به شما، همسر قانونی و فرزندانتان را نیز برای مادام العمر (شهروندی دائم) اعطا می شود.

هزینه پاسپورت دومینیکا چقدر است؟

هزینه پاسپورت دومینیکا بر اساس تعداد افراد خانواده و سنین آنها متفاوت است. کل هزینه ها شامل، اول، میزان مشارکت در صندوق تنوع اقتصادی دومینیکا و دوم میزان سرمایه گذاری در املاک و مستغلات از پیش تایید شده است. و همچنین برخی از هزینه ها به پردازش و تکمیل فایل ها اختصاص می یابد. برخی از هزینه ها برای هر دو مرحله قابل پرداخت هستند و برخی دیگر از هزینه ها بستگی به این دارد که آیا از طریق کمک به صندوق اقتصادی دومینیکا و یا با خرید املاک می توانید اقدام کنید.

صندوق اقتصادی دومینیکا از پروژه های ، دولتی و خصوصی در دومینیکا حمایت می کند و برای بخش هایی متنوعی مانند آموزش، مراقبت های بهداشتی، ورزش و گردشگری است. یک فرد مجرد باید حدود 117هزار دلار به صندوق اقتصادی دومینیکا کمک کند. هزینه های دولتی شامل نمی شود. اما در صورت همراهی اعضای خانواده، هزینه ها به همان نسبت افزایش می یابد.

شرایط افراد وابسته

بررسی افراد وابسته برای اخذ پاسپورت دومینیکا

  • همسر متقاضی اصلی
  • فرزندان متقاضی اصلی یا همسر متقاضی اصلی زیر 18 سال
  • فرزندان متقاضی اصلی یا همسر متقاضی اصلی در محدوده سنی 18 تا 30 سال که وابستگان متقاضی اصلی یا همسر متقاضی اصلی می باشند.

* در اصلاحیه اخیر قوانین مهاجرتی کشور دومینیکا، سن فرزندان تحت تکفل به 30 سال افزایش یافته است. این یک خبر خوب برای کسانی است که قصد دارند فرزندان خود را تا سن 30 سالگی در پرونده مهاجرتی خود داشته باشند و پاسپورت دومینیکا را نیز برای آنها دریافت کنند.

* فرزند متقاضی اصلی یا همسر متقاضی اصلی که بالای 18 سال و دارای عوارض جسمی یا روحی بوده و از نظر مالی به متقاضی اصلی یا همسر متقاضی اصلی وابسته است.

* والدین یا پدربزرگ و مادربزرگ متقاضی اصلی یا همسر متقاضی اصلی که از نظر مالی به متقاضی اصلی یا همسر متقاضی اصلی وابسته هستند.

* همسر فردی که وابسته به والدین یا پدربزرگ و مادربزرگ است و از نظر مالی به متقاضی اصلی یا همسر متقاضی اصلی وابسته است.

* خواهر و برادر بیولوژیک یا فرزندخوانده قانونی متقاضی اصلی در محدوده سنی 18 تا 25 سال که مجرد بوده و فرزند ندارد و از نظر مالی به متقاضی اصلی یا همسر متقاضی اصلی بستگی دارد.

* خواهر و برادر زیستی یا فرزندخوانده قانونی متقاضی اصلی یا همسر متقاضی اصلی، زیر 18 سال که مجرد است، فاقد فرزند بوده و از نظر مالی به متقاضی اصلی یا همسر متقاضی اصلی وابسته بوده و دارای رضایت نامه می باشد. والدین و خواهران و برادران خود را برای انجام اقدامات از طریق این برنامه توجه داشته باشید.

. فرزند به معنای کودک زیستی یا قانونی است

منظور از کودک، فرد در سن 18 تا 30 سال است. یعنی یک فرد 30 ساله می تواند در این پرونده قرار گیرد اما یک فرد 31 ساله نمی تواند.

سوالات متداول مراحل اخذ پاسپورت دومینیکا

آیا اعضای خانواده تابعیت و پاسپورت دومینیکا را دریافت می کنند؟

با رعایت برخی شرایط، همسر، فرزندان تحت تکفل ازجمله ،  والدین، پدربزرگ و مادربزرگ وابسته و خواهر و برادر نیز می توانند تابعیت دومینیکا را دریافت کنند. هزینه ها بر اساس تعداد افراد خانواده که برای شهروندی اقدام می کنند متفاوت است.

اگر ملیت من غیر از محل تولدم باشد می توانم برای پاسپورت دومینیکا اقدام کنم؟

بله ؛ ممکن است نیازی به خروج از تابعیت دیگرتان نباشد. برای حفظ وضعیت شهروندی خود مجبور نیستید در دومینیکا زندگی کنید (تابعیت دوگانه مجاز است).

آیا می توانم شخصا از طریق سرمایه گذاری برای شهروندی دومینیکا اقدام کنم؟

پاسخ منفی است؛ شما باید پرونده خود را از طریق وکیل رسمی ارسال کنید.

آیا مراحل رسیدگی به درخواست پاسپورت در دومینیکا محرمانه است؟ مراحل درخواست محرمانه است به جز موارد آژانس های قابل اعتماد و شرکای بین المللی بررسی های لازم را برای اطمینان از داشتن سابقه پاک متقاضی انجام می دهند.

مطالب مرتبط:

دیدگاهتان را بنویسید