معایب پاسپورت دومینیکا برای متقاضیان چیست؟

معایب پاسپورت دومینیکا

کشور دومینیکا جزیره ای است که در حوزه دریای کارائیب واقع شده است شما با دریافت پاسپورت دومینیکا می توانید بدون ویزا به بیش از 140 کشور جهان سفر کنید. با وجود مزایای فراوان تابعیت دومینیکا در این مقاله سعی داریم تا به برخی از معایب پاسپورت دومینیکا برای متقاضیان نیز اشاره کنیم.

برنامه شهروندی دومینیکا از طریق سرمایه‌گذاری در سال 1993 توسط دولت مشترک‌المنافع دومینیکا معرفی شد و به سرمایه‌‌گذاران و شهروندان خارجی این امکان را می‌دهد که تابعیت کشور دومینیکا را کسب نمایند.

پاسپورت دوم امنیت، ثبات، فرصت های بیشتر و تحرک جهانی را فراهم می کند و تابعیت مضاعف از یک کشور کوچک و صلح آمیز آرامش بیشتری را در زمان بی ثباتی فراهم می کند. دریافت تابعیت دوم امکان دارد برای افراد پروسه ای دلهره آور به نظر برسد اما در حقیقت می توان آن را بسیار آسان و بدون دردر انجام داد ولی در عین حال معایبی نیز دارد که شما باید با آنها نیز آشنا شوید.

معایب کشور دومینیکا

معایب کشور دومینیکا

کشور دومینیکا با وجود داشتن طبیعت زیبا و آب و هوای مناسب معایبی نیز برای زندگی دارد که ما قصد داریم به چند نمونه از آنها اشاره کنیم:

فرصت های شغلی محدود

اغلب مردم کشور دومینیکا کشاورز هستند و درآمد خود را از این راه تامین می کنند در حالی که این درآمد خیلی بالا نیست البته باید در نظر داشته باشید که افراد تحصیل کرده در این کشور مانند پزشکان، مهندسان، وکلا و غیره درآمدهای بیشتری دارند.

زیرساخت‌های توسعه نیافته

 در حالی که جزیره دومینیکا در سال‌های اخیر پیشرفت‌های زیادی داشته است ولی زیرساخت‌های این کشور هنوز به اندازه بسیاری از کشور‌های پیشرفته توسعه نیافته است و حیرت انگیز نیست.

بلایای طبیعی در دومینیکا

دومینیکا در منطقه‌ای واقع شده است که در معرض طوفان، سیل و سایر بلایای طبیعی است که می‌تواند خطر قابل توجهی برای افرادی که ساکن آن جزیره باشد.

مالیات

این کشور تقریبا از مردم معمولی و شهروندان مالیات به نسبت بالایی دریافت می کند و مردم با هر شغل و درآمدی موظف هستند مالیات را پرداخت نمایند. اما کسانی که پاسپورت دوم این کشور را دریافت میکنند تا 15 سال از پرداخت مالیات معاف هستند.

شرایط متقاضیان برای درخواست پاسپورت دومینیکا:

متقاضی باید بالای 18 سال باشد.

افراد باید در سلامت کامل باشند.

به افرادی که سابقه کیفری دارند، پاسپورت دومینیکا تعلق نمی گیرد.

متقاضیان بهتر است دانش اولیه زبان انگلیسی را داشته باشند.

معایب اخذ تابعیت دومینیکا

معایب اخذ پاسپورت دومینیکا

  • در صورت داشتن سوء پیشینه متقاضی مجوز اخذ شهروندی کشور دومینیکا را ندارد.
  • امکان دریافت پاسپورت توسط خود متقاضی وجود ندارد و فقط از طریق وکلا مورد تایید دولت درخواست تابعیت پذیرفته خواهد شد.
  • ارائه چک امنیتی الزامی می باشد.
  • بعد از دریافت شهروندی و صدور پاسپورت، فقط متقاضی اصلی می‌تواند افرادی مانند مادر، پدر، همسر و فرزند خود را به پرونده خود تحت عنوان افراد وابسته اضافه نماید. در واقع اگر کسی هنگام اخذ شهروندی به عنوان فرد وابسته تعریف شده باشد و نفر اصلی نباشد، پس از صدور پاسپورت، نمی‌تواند فردی را به پرونده خود اضافه کند و باید به عنوان یک متقاضی جداگانه درخواست شهروندی بدهد البته این قانون برای فرزند تازه به دنیا آمده صدق نمی کند.
  • دومینیکا شهرسازی های مدرن ندارد ولی طبیعت و جاذبه‌های طبیعی این کشور بیشتر مورد توجه قرار گرفته است بنابراین اگر به منظور سکونت در شهرهای مدرن و لاکچری این کشور، قصد دریافت پاسپورت دومینیکا را دارید بهتر است در انتخاب خود تجدید نظر کنید زیرا هدف از گرفتن پاسپورت دومینیکا، بهره‌مندی از ویژگی‌های بی‌نظیر آن مانند سفر بدون ویزا به مقاصد بسیار زیاد در دنیا می باشد.
  • اگر بیش از یکسال از درخواست شهروندی گذشته باشد، متقاضیان باید به ازای هر نفر وابسته 25 هزار دلار یا بیشتر به منظور هزینه‌های دولتی برای اخذ پاسپورت دومینیکا پرداخت کند بنابراین بهتر است متقاضی از همان ابتدا برای افراد وابسته درخواست شهروندی کشور دومینیکا را بدهد.
  • پاسپورت دومینیکا ممکن است برای افراد هزینه بر باشد و یکسری از افراد توان مالی برای اخذ این پاسپورت را ندارند.

آیا برای دریافت پاسپورت باید در دومینیکا بمانیم؟

برای دریافت پاسپورت نیازی به زندگی در این کشور دومینیکا نیست بلکه فقط باید هزینه درخواست را بپردازید و سرمایه گذاری خود را انجام دهید همچنین اقامت و سکونت در این کشور به انتخاب خود شماست.

اعتبار و رتبه بندی پاسپورت دومینیکا

دومینیکا دارای رتبه قابل قبولی در بین پاسپورت های جهان می باشد پس از امضای معاهده ای با منطقه شینگن  شهروندان دومینیکا و افراد دارای تابعیت دومینیکا مجاز به سفر در سراسر اتحادیه اروپا بدون محدودیت ویزا هستند. این گذرنامه بر اساس شاخص جهانی پاسپورت در رتبه 32 قرار دارد.

کسانی که دارای پاسپورت دومینیکا می باشند برای ورود به هیچ کدام از کشورهای حوزه شنگن و همچنین کشور انگلستان نیازی به اخذ ویزا ندارند این امر نشان دهنده اعتبار پاسپورت دومینیکا می باشد که تعداد معدودی از پاسپورت‌های جهانی این امکان دسترسی را به متقاضیان می دهد.

با وجود معایب پاسپورت دومینیکا، آیا این پاسپورت ارزش دارد؟

اگر به دنبال تحرک جهانی برای خود و خانواده خود، مکانی زیبا، آرام و معافیت های مالیاتی برای زندگی هستید، اخذ پاسپورت دومینیکا می تواند گزینه ی فوق العاده ای باشد ولی شما باید معایب آن را نیز مد نظر داشته باشید.

مطالب مرتبط:

دیدگاهتان را بنویسید